Zetor

Moj i Abrov, oba sa uzanim pogonskim tockovima kao 2 lutkice



6j1vrm.jpg
 
To je fabricka kabina nikada skidana sa tog traktora, nov traktor kupio moj deda 1980e godine... Pre 5-6 godina odradjena puna generalna i prefarban jer majstori koji su radili motor nisu bas pazili na limariju pa mu je vracen stari sjaj :osmeh: uglavnom tada je ulozeno brdo ::novac:: u njega; vreteno takodje nikada nista nije radilo, za to je bio zaduzen 533; Njiva sa slike orana trecom brzom (najveci deo) :osmeh:, kako sam se priblizavao medjama tako je bilo druga pa prva pa treca spora :osmeh: inace radi se o 4911
Imam identicnog zetora,zver od traktora,jedino sto on kod mene nikad nije orao i spremirao,ima preko 20000 RC i jesenas je prvi put karikan i radjen pun remont glava jer smo u zadnje vreme morali da ga mirisemo za prvi start.Jedino sto mu jako ruzno stoje te 12-ice gume,sa 14-icama bi popunio tu rupu izmedju gume i krila ali bi izgubio i snagu.
ssloba; Kako ti idu brzine?Kod mene je 1,2,5 na napred,a R,3,4 na nazad.To je koliko sam razumeo za neko inostrano trziste radjen menjac,i spor je neverovatno.
 
Pozdrav svim ljubiteljima zetora i bivšim ili sadašnjim vlasnicima istog :bravo:
Ja posedujem model 7011 iz 81.god. koji sam nasledio od dede i strica i još uvek je u izuzetnom stanju a ima nekih 5650 radnih sati. Molio bi sve koji imaju iskustva sa ovim ili sličnim modelom zetora za savet kako je najbolje ugraditi servo za volan t.j. gde nabaviti delove i koliko bi koštali originalni i da li je moguće ubudžiti servo uredjaj od zmajevog kombajna npr. ili nekog drugog traktora a da to dobro služi naravno. Ako neko poznaje ili je i sam mehanicar i poznaje dobro zetor traktore slicne ovom a iz okoline je Srem. Mitrovice molio bi da mi prosledi neki kontakt telefon. ::pomoc:;
 
@rosi ja imam 7211 i gradio sam srevo uredjaj turske proizvodnje marke anadolu hidrolik http://www.ahs.com.tr/default.aspx ,bio je dosta jeftiniji od ceskog originalnog,uz njega dobijes i upustvo za montazu,sama montaza nije teska ,mislim da treba samo da se dokupi dihtung izmedju pumpe za servo uredjaj i dekla kompresora...firma gde sam kupio je http://www.krokus.rs/sr/poljoprivredna-mehanizacija a mozes da nazoves nekoga iz kisaca koji prodaju delove za zetora....broj ti saljem na pp....pozz

---------- Poruka napisana u 17:09 ---------- Prethodna poruka je at 15:45 ----------

@rosi ja imam 7211 i gradio sam srevo uredjaj turske proizvodnje marke anadolu hidrolik   <a href="http://www.ahs.com.tr/default.aspx">http://www.ahs.com.tr/default.aspx</a> ,bio je dosta jeftiniji od ceskog originalnog,uz njega dobijes i upustvo za montazu,sama montaza nije teska ,mislim da treba samo da se dokupi dihtung izmedju pumpe za servo uredjaj i dekla kompresora...firma gde sam kupio je <a href="http://www.krokus.rs/sr/poljoprivredna-mehanizacija">http://www.krokus.rs/sr/poljoprivredna-mehanizacija</a>   a  mozes da nazoves nekoga iz kisaca koji prodaju delove za zetora....broj ti saljem na pp....pozz   
 
Druže, ja sam pazario klip za servo i to baš u ceškoj http://www.agrozet.cz/ iso je covek samo po to 350€ tamo + njemu pa prevoz sve to je izislo blizu 400€.
Pumpu sam vde kupio inače turska, 210€. E sad imas ceo komplet tj. pumpa + klip, mislim da su turske proizvodnje, za nekih 400€ ja bih to uradio da sam znao cenu orginala..
 
Takav turski imas u kisacu neznam tacno 500 eu. JA imam takav vec par godina i radi odlicno .Skida se sa pumpe 5mm da bi se uzubila i nista vise to strugari u Kisacu znaju kolko treba skinuti .Montiras ga sam vrlo lako .Mozes doci da vidis kako je kod mene i to je to.
 
Hvala vam ljudi..juce sam kontaktirao vec sa gospodinom iz Kisača i jeste cena kompletne instalacije je 550 Eu..a original Češki komplet je 1700Eu :sta: Tako da cu najverovatnije pazariti ovu je jeftiniju varijantu iz Turske. Hvala još jednom članu Vlada015 za br. telefona firme iz Kisača. A ako neko zna još neku varijantu slobodno neka kaže :osmeh: Inače malo se brinem za tu montažu jer ja baš i nisam vešt sa ključevima i gedorama pa cu ili da platim majstorima iz Kisača da dođu i urade ugradnju ili da povedem mog mehaničara iz sela pa da njemu objasne šta i kako. I još jedna stvar mi je problem a to je da kompresor na traktoru treba remontovati najverovatnije jer kad se uključi duva vazduh ali ne dovoljno da bi se recimo napumpala guma.
 
Dodi da vidis kod mene ja sam sam stavijo. Imas i to u Kisacu stavis novu deknu tamo ima ventili pa ti mesaju vazduh i to mozes sam .Objasni cu ti ja kako.
 
Dodi da vidis kod mene ja sam sam stavijo. Imas i to u Kisacu stavis novu deknu tamo ima ventili pa ti mesaju vazduh i to mozes sam .Objasni cu ti ja kako.
Hvala najlepše kolega na ponudi..aj kad završimo sa setvom kukuruza i soje javiću se ja pa da se provozam do NS-a jedan dan..nije daleko a voleo bi da vidim naravno kako izgleda :ppozdrav: a i da čujem još neka Vaša iskustva sa traktorom.
 
Pozdrav svim ljubiteljima zetora i bivšim ili sadašnjim vlasnicima istog :bravo:
Ja posedujem model 7011 iz 81.god. koji sam nasledio od dede i strica i još uvek je u izuzetnom stanju a ima nekih 5650 radnih sati. Molio bi sve koji imaju iskustva sa ovim ili sličnim modelom zetora za savet kako je najbolje ugraditi servo za volan t.j. gde nabaviti delove i koliko bi koštali originalni i da li je moguće ubudžiti servo uredjaj od zmajevog kombajna npr. ili nekog drugog traktora a da to dobro služi naravno. Ako neko poznaje ili je i sam mehanicar i poznaje dobro zetor traktore slicne ovom a iz okoline je Srem. Mitrovice molio bi da mi prosledi neki kontakt telefon. ::pomoc:;

Druže šta će ti servo za njega...? Ja ga vozim 9 godina i nema para za koje bih ugradio servo, jer je sistem upravljanja izuzetno lagan i uz redovno podmazivanje i održavanje će ostati uvek takav. Sve i svašta sam radio sa njim i potrebu za servom nisam osetio.
 
Pozdrav svim ljubiteljima zetora i bivšim ili sadašnjim vlasnicima istog :bravo:
Ja posedujem model 7011 iz 81.god. koji sam nasledio od dede i strica i još uvek je u izuzetnom stanju a ima nekih 5650 radnih sati. Molio bi sve koji imaju iskustva sa ovim ili sličnim modelom zetora za savet kako je najbolje ugraditi servo za volan t.j. gde nabaviti delove i koliko bi koštali originalni i da li je moguće ubudžiti servo uredjaj od zmajevog kombajna npr. ili nekog drugog traktora a da to dobro služi naravno. Ako neko poznaje ili je i sam mehanicar i poznaje dobro zetor traktore slicne ovom a iz okoline je Srem. Mitrovice molio bi da mi prosledi neki kontakt telefon. ::pomoc:;

MI smo ovo ubacili na 7011 od 7211.Turci su radili ,i sve je stiglo u drveni sanduk samo da se namontira .Izbaci se gurajuca spona i stavi se klip sa sponom
15p4od2.jpg


x25iqq.jpg
 
Druže šta će ti servo za njega...? Ja ga vozim 9 godina i nema para za koje bih ugradio servo, jer je sistem upravljanja izuzetno lagan i uz redovno podmazivanje i održavanje će ostati uvek takav. Sve i svašta sam radio sa njim i potrebu za servom nisam osetio.
I ja sam tako mislio nego mi se trap prednji bio dosta razdrmao..kad naidješ na najmanju neravninu pri malo vecem gasu u 5_oj on krene da trese levo-desno pa je majstor nekakvu čauru zamenuo u prednjem kolenu na osovini i sad je sve OK ali je puno tvrdji na volanu.. smorim se kad treba da nišanim neki priključak da zakačim pa po 5 puta idem napred nazad. Nego jel znaš možda koliko 7011 napravi radnih sati dok ne dodje do generalne..onako grubo da li može da se kaže.
 
Druže šta će ti servo za njega...? Ja ga vozim 9 godina i nema para za koje bih ugradio servo, jer je sistem upravljanja izuzetno lagan i uz redovno podmazivanje i održavanje će ostati uvek takav. Sve i svašta sam radio sa njim i potrebu za servom nisam osetio.
zetor ima veliku manu,a to je da hoce prilikom nailaska tocka koji je malo namotan na levu illi desnu stranu,na grudve u brazdi ili prilikom obrade zemlje,hoce da brzo savije tockove i volan skroz do punog ajnslaga,sto moze da bude veoma opasno po ruke vozaca.....pa cak su se desavali i lomovi ruku i sake,a takodje i zgloba izmedju podlaktice i sake......vlasnici zetora znaju o cemu pricam.....sve to resava servo uredjaj.....
 
Da i ovo je istina..ume volan da bude opasan po šake i preste u obradi i te kako. Ja bi trebao još da naštelujem desnu nožnu kočnicu pa ako može neki savet od iskusnijih kolega. Leva radi OK. Jel može na pedali da se dotegne da bolje koči ili treba pregledati koč. obloge da se vidi stanje. Vlado ako znaš dobrog majstora sa područja 015 bilo bi od pomoći jer mislim da ću morati da napravim servis kompresora pre postavljanja instalacije za servo a i servis kočnica najverovatnije :ppozdrav:
 
@rosi
6000rh bi trebao minimum da odradi pre generalne, ako nije mučen i ako je održavan kako treba.

@vlada015
znam za tu "boljku", ali nije strašno. Sticajem okolnosti vozio sam mnogo starih vozila koja imaju sličan problem, i rešenje je jednostavno, NIKADA, ALI NIKADA ne motati volan sa untrašnje strane, samo spolja, i kada se desi da volan krene svojim putem iz pomenutih razloga, nema brige za zglobove i podlakticu ;)
 
zetor ima veliku manu,a to je da hoce prilikom nailaska tocka koji je malo namotan na levu illi desnu stranu,na grudve u brazdi ili prilikom obrade zemlje,hoce da brzo savije tockove i volan skroz do punog ajnslaga,sto moze da bude veoma opasno po ruke vozaca.....pa cak su se desavali i lomovi ruku i sake,a takodje i zgloba izmedju podlaktice i sake......vlasnici zetora znaju o cemu pricam.....sve to resava servo uredjaj.....

To nije mana samo kod zetora nego kod svih traktora sa mehaničkim volanom.
 
Nazad
Vrh