Zetor

Zetor 5711 nosi orginal 14,9,28 a sto se tice 12,4.28 povecaces sebi potrosnju stim sto ce biti puno sporiji ...Pa ti vidi..
Potpuno tačan odgovor... Akoveć stavljaš gume manjeg prečnika felne, onda stavi veći balon. Spoljni prečnik gume mora biti isti inače će ti traktor biti mnogo sporiji....
 
Dal' je neko pazario prednje gornje ugradne faove? Mislim na farove na kabini..
Ili znate za neku alternativu??? šta bi moglo da ide kao zamena?:sta:
Ja se ubih tražeći ih.. Imam 6245..
imas na buvljaku elipsaste,okrugle za hiljadarku ekstra stoje,sebi sam stavio okrugle nazad na kabinu prava stavar nisu preveliki.
 
Danas se radilo :osmeh:
DSC01082.jpg
 
U jesen oremo samo gde sadimo psenicu i sl. a za kukuruz oremo u prolece :osmeh: pricam u mnozini jer tako obicno rade svi iz moje okoline... Nije hteo da ore cetvrtom pa sam morao da idem trecom ::prica:: sta mislis koji je ovo zetor? :osmeh:
 
To je fabricka kabina nikada skidana sa tog traktora, nov traktor kupio moj deda 1980e godine... Pre 5-6 godina odradjena puna generalna i prefarban jer majstori koji su radili motor nisu bas pazili na limariju pa mu je vracen stari sjaj :osmeh: uglavnom tada je ulozeno brdo ::novac:: u njega; vreteno takodje nikada nista nije radilo, za to je bio zaduzen 533; Njiva sa slike orana trecom brzom (najveci deo) :osmeh:, kako sam se priblizavao medjama tako je bilo druga pa prva pa treca spora :osmeh: inace radi se o 4911
 
pa to je to 40 ks...odlican,mali potrosac,znam za kabinu salim se ima u klipu koji sam predhodno postavio i sa takvom kabinom...poz nek te jos dugo sluzi... :ppozdrav:
 
Hvala :osmeh::ppozdrav: kada vec pomenu potrosnju, koliko bi trebao da trosi po hektaru u oranju? U ostalim poslovima trosi kao 533 a prilicno je jaci i bolji od njega...
 
Ok hvala... to je otprilike to kada je sve kako treba, meni je ovde trosio malo vise od toga jer sam pri kraju isao prilicno sporije pri jacem gasu ::super::
 
ludi juce sam registrovo zetor 3511 e kako se cita ovaj broj 35 jel konji il kilovati,iso sam na tri tehnicka niko nume da se snađe sacuvaj me boze nepismenjakovica,i na 4tehnicki odem lik ga ocita ko 35 kilovata. a kolko je konja??????????????????????
 
muku mucim sa skidanjem volana! Pokusao sam sa radapcigerom,podmazivao sam non stop i nista. I sada mi tako stoji volan i ne mogu da skinem rezervoar koji bi da nosim na krpljenje...ideje?
 
Ideja brusilica i nov volan.:osmeh: stvarno nekad tolko zapece da ga nemozes skinuti. To je na konus a ima i kajlu samo ga prskaj pametniji popusta.
 
Nazad
Vrh