Zetor

evo prepravio sam kuku za zetora od ursusa, samo da stavim safove il bolcnove fi 25.
slD2P72Q.jpg
[/URL][/IMG]
 
Pocelo se sa poslom! cilj je bio rezervoar ali ajde onda i kocnice. Pa ce hidraulika,farbanje... Puno rucica oko hidraulike mi nije bas jasno, skontao sam blokadu diferencijala. Malo mi frka oko sredjivanja hidraulike ali nacu nekog majstora. Sta mislite kako da ofarbam traktor? Da li da peskarim?operem puromatom pa onda farbam temeljnom...Da li zna neko koja je oznaka zetorove fabricke boje? Puno stvari ne znam ali sad smo krenuli u posao i mracu ga privesti kraju. pozdrav


Imam jedan problem... slika ispod


dosao do 'rucne'


nastavak sledi
 
Pocelo se sa poslom! cilj je bio rezervoar ali ajde onda i kocnice. Pa ce hidraulika,farbanje... Puno rucica oko hidraulike mi nije bas jasno, skontao sam blokadu diferencijala. Malo mi frka oko sredjivanja hidraulike ali nacu nekog majstora. Sta mislite kako da ofarbam traktor? Da li da peskarim?operem puromatom pa onda farbam temeljnom...Da li zna neko koja je oznaka zetorove fabricke boje? Puno stvari ne znam ali sad smo krenuli u posao i mracu ga privesti kraju. pozdrav


Imam jedan problem... slika ispod


Gdje je problem?????
 
skidanje volana. Sa kim sam god pricao svi kazu da je nezgodno. Spominju radapciger, nki opet kazu da je sila zakon... probao sam ali uspeo nisam i sada mi rezervoar ,zbog kojeg sam sve i pocinjao, stoji kuci umesto da sam ga sa haubom odneo kod limara. :sta:
 
Najbolje je skinu volan radapcigerom da nebi oštetio točak, tj da nebi udarcima polomijo bakelit na volanu, a biće ti lakše da namestiš kuglice na vretenu kada skineš rezervar sa volana.
 
To su stare kuke sve po 30 g0d. pa i više .E sad šta se može očekivati od takvog traktora to zavisi od niza faktora.Znam da nisu jeftini.
 
Evo jedno malo smješno pitanje. Da li može Zetor 7711 da radi sa IMT 755 plugom. Znam da mi je traktor velik za moje potrebe. Ali izađe me jeftinije da njega uzmem nego Zetora 6211. Od priključaka još imam tanjrače 24 diska, roto kosu 165, prikolicu 4 t nosivosti... Da li je 7711 okertan kao i ovi malo manje Zetori.
 
Nazad
Vrh