Zetor

Ja sam radio bos pumpu dimio je na leru sad kad sam je stavijo dimi kad ore a pre nije samo na leru .Probo sam da je pomerim sa tacke onda manje dimi i tisi je motor dizne sam stavijo nove neznam sta bi to moglo biti .Kad je ugrejan pali na po kruga ali ima dim Ako neko zna sta bi to moglo da bude neka napise.

Promjeni bosh-majstora.
 
ne znam kod mene ne dimi nikaka ima 1500 rs koje mislim da su orginalni samo zbog ovog kvara koji se desava kod tebe i mene motor je ko nov u brazdi ne dimi jedino kad je tek upaljen po minusu onda hoce dimit bjelkast dim a jel postoji mogucnost da turbina zajebaje pa da ti traktor dimi ???
 
Neznam druze sve sam proba jedino reaguje kad pomeran pumpu prema motoru nesto je sa paljenjem ili bos pumpom. Bijo sam kod bosiste pregledo je nastelovo i sad dimi skoro stalno ja bi reko da je paljenje ali neznam ja to tacno kako se radi, trazi se na zamjcu oznaka i to treba da se poklopi sa pumpom..jbg neznam.
 
Zato ja uvek pre skidanja obeležim sekačem gde je bilo, da posle ne moram da pogađam palenje....
 
Nije u pitanju majstor mora da se nasteluje pumpa svaki put kad se skida mora biti oznake na zamajcu,i mora postojati sema,Ja na ursusu c360 svaki put kad skidam pumpu stavljam je u fazu paljenja skinem cev prve dizne stavim providnu cevcicu okrecem zamajac i kad kad pocne da se dize gorivo na cevcici tako zakrecem pumpu dok se ne poklope crtice na kucistu i na zamajcu znaci kad gorivo pocne da se dize a crta na zamajcu daleko ili blizu tako pomeram bos pumpu dok nedobijem pravi polozaj.Mozda nisam dobro objasnio ali postoji mala knjizica od ursusa gde sve pise.Izvinite za off tako ja na ursusu a ima sema i na imt 560
 
Pozdrav ljubiteljima ZETORA,ako odobri banka uzecu PROXIMU 70,dali neko ima iskustva sa ovim modelom?Nekada davno deda je imao zetora 2511,vozen je 24 godina bez otvaranja na 17 lanaca,i to je delimicno presudilo.
 
dali negde postoji katalog rezernih delova ili uputstvo za upotrebu za Zetora super 50 ali na srpskom jeziku ,Hvala
 
I moj zetor isto tako posle paljenja dimi svetlo plavicasti dim,kao da sagoreva neko ulje. U radu je sve ok... Od generalne traktor nije radio vise od 100 sati doduse za 10 godina... Nadam se da je pumoa u pitanju. Da li je komplikovano skinuti kabinu sa 5711? Planiram skunuti kabinu,zakrpiti rezervoar, remontovati hidrauliku i kocnice, dok mi bude traktor na klocnama mislio sam ga i ofarbati... Pocinjem u martu! bice slika...
 
Nije u pitanju majstor mora da se nasteluje pumpa svaki put kad se skida mora biti oznake na zamajcu,i mora postojati sema,Ja na ursusu c360 svaki put kad skidam pumpu stavljam je u fazu paljenja skinem cev prve dizne stavim providnu cevcicu okrecem zamajac i kad kad pocne da se dize gorivo na cevcici tako zakrecem pumpu dok se ne poklope crtice na kucistu i na zamajcu znaci kad gorivo pocne da se dize a crta na zamajcu daleko ili blizu tako pomeram bos pumpu dok nedobijem pravi polozaj.Mozda nisam dobro objasnio ali postoji mala knjizica od ursusa gde sve pise.Izvinite za off tako ja na ursusu a ima sema i na imt 560

Mozes raditi sta god hoces.Ona kad nevalja dzaba je.Problem je naci pravog bosh majstora.
 
Pa neznam za majstore ali ima semu tabelu kako vec se zove, masina odradi svoje nerade valjda odokativno nerazumem kako ne nasteluje kako traba kad mu sve pise?
 
Ljudi,zar veliki Zetori i Ursusi nemaju onaj siroki zub na ogrlici gde se kaci pumpa,kakvo stelovanje palenja posle remonta PVP,ja to prvi put cujem,ili mozda gresim?

Da li je neko radio reglazu PVP kod ZERAVICE?
 
Ima PVP stelnje kuta ubrizgavanja.U sustini ako stavis na malo ranije palenje motor bolje (kako bi se reklo reze),ali je i dosta bucniji.Dosta mu je grublji rad.
Kasnije palenje motor mekse radi , ali nema ostar gas .Uglavnom je najbolje ako je u nekoj sredini između kasnijeg i ranijeg palenja.
 
Pa na mojem se skine plasticni poklopac sa poklopca razvoda i tamo ima maticu odvrnem i skinem pumpu.Na pumpi je osovina konusna i na njoj je kajla koja ulazi u zupcanik razvoda moze samo tako i nikako drukcije.Tako i vracam naravno i ima oznaka na pumpi i bloku koju moram poklopiti i to je to...Mene samo buni kako svi tvrde da su namestili a svaki put traktor drukcije radi samo daj ::novac::i nesekiraj se ...
 
Sistem skidanja je onda drugaciji na novijim Zetorima nego kod kristala.Kod nas relativno svi koji imaju nekih problema oko PVP nose kod Zeravice,kazu da je dobar,e sad on je dosta daleko od nas pa nose samo oni koji bas nemaju drugo resenje.Meni je jedan bosista skidao na kristala PVP i posle njegovog cackanja traktor vise ne radi kako je radio(losije radi) pa videcu da je ponovo nosim negde a verovatno kod Zeravice.
 
Nazad
Vrh