Zetor



kosjerac, uzo ga kod kigera i njemu ga donesem, on kaze servis kod nas kad ja tamo ono ga milija nesto premerava i dopunja,ja trazim da ga pošalju u servis milija kaze vraticeti ovo je dobro. to su sve šusteri da veci nema. teo ja da uzmem toplu s njim nikad nisam imo problema kiger vice ne uzmi vesnu topla nevalja za traktor. reko im neki suster iz nabavke kako nevalja varta i ti skuplji akomulatori u traktor stavljati. samo ove obicne ODAKLE TO ZAKLJUČISE? nek mi neko objasni ako zna? valjda se gleda jacina amperaža a jok dal ja za ficu il traktor to nevideh da pise ni na jednom. srpska posla sta reci.verovatno sam trebo poneti pršutu uz garanciju:cvetic:
 
Neće ti Kigen vratiti pare znam ja njega, radio sam tamo kod njega, nego ako možeš nešto menjaj, uzmi drugi jbg šta da ti kažem.
 
hvala na komentarima drugari probacemo nesto sigurno nece mi izmaci, jednom mi na tom istom tehnickom daju zeleni karton i upisu datum u rikverc od tog dana do mesto ove ona zezne pa stavi proslu. tako da vazi samo taj dan. ja nisam ni gledo dodjem u bosnu kazu nevazi karton aj ja u čudu icastim 10e, i kad je gospođa stigla sa odmora ja trazim nov karton i da plati 10e,malo se nećkala, ja reko ako neplatis ovo platices vise i troskove svedoka. nemade joj se kud dade i karton i pare. upravu ste treba to terati do kraja. imam racun naravno.

---------- Poruka napisana 01-02-12 u 23:20 ---------- Prethodna poruka je 31-01-12 at 20:21 ----------

e ljudi ako ima neko grablje kaisare na prodaju sip ili potinger 2-2.2m il neki tel. izvinjavam se ako nije u skladu sa temom:sta:.hvala unapred!!!
 
Pozdrav, dali neko ima zetor fortera12441?Da li je moguce da radna temperatura mu je 90 do 95 stepeni na oranju?Iteresuje me vise o ovom traktoru,ako neko ga ima moze na pp.hvala..
 
Radna temp zavisi od termostata . On drzi temperaturu tečnosti onoliko koliko je proizvodjač predvideo . Dali 72 ,74 76 p1 do 86 stepeni celtijusa. Znači ima ih mnogo vrsta ali mi je ovo malo puno ali sve je moguće jer mnogi motori mogu da rade i preko 100 c a da ne kuvaju zahvaljujuci zatvorenom sistemu hladjenja .Ali nebi trebalo dugo da radi.Po meni tvoj termostat drži takvu temp . ako je sve ostalo uredno to ti je to.Znam da ćeš imati grejanje ko u priči.:haha:
 
jedno pitanje za drugare zetoraše:kad se uključi kompresor zasto se cuje neki cudan zvuk KAO NESTO DA KLOKOCE kad radi na leru a na vecem gasu taj zvuk se nečuje, sluso sam na dosta zetora ne samo na mom:sta:?
 
Ne beri brigu sve je pod kontrolom. Kad ide ono kroz ono uvek klokoće pa tako i tvoj KOMPRESOR.:haha:
 
ma jok nema frke,al mislim da mu taj bas i nije potreban:haha::haha: zetori su prave masine. jedino me cudi da su se česi obrukali sa onom škodom 105 i 120 motor nazad hladnjak napred i kuva li ga kuva,ono je cist promasaj dok sam je imo krv mi je popila. sto slepci nestavise bar motor od zetora da se ljudi nepate:haha:
 
ma jok nema frke,al mislim da mu taj bas i nije potreban:haha::haha: zetori su prave masine. jedino me cudi da su se česi obrukali sa onom škodom 105 i 120 motor nazad hladnjak napred i kuva li ga kuva,ono je cist promasaj dok sam je imo krv mi je popila. sto slepci nestavise bar motor od zetora da se ljudi nepate:haha:
.....makar je grejala odlicno i dobro je vukla na snegu.......:osmeh:
 
il bolje kuva il trosi ulje,mora daje neki kinez je konstruiso a cesi ga nisu prepoznali,:haha::haha: bruke...
 
zdravo svima,nov sam na forumu a i naravno imam puno pitanja... :DDD nedavno sam kupio zetor 6245 i sredio sam ga tip top,spreman je za rad.Ali neznam kako da podesim hidrauliku za oranje,hocu reci kako da stelujem dubinu brazde preko hidraulike?unapred hvala...
 
IMG] [/IMG]


evo kako je izgledao moj zetor 5718 pre i posle remonta.:osmeh: (mislim da se primeti neka razlika...)
 
Poslednja izmena:
lepo si ga sredio svaka cast,kabina je za celu familiju :bravo:. i ne stoje mu lose te gume napred nek bar izigrava duplaka, ija imam i planiram da ih stavim,bice laksi i na volanu.
 
Nazad
Vrh