Zetor

Pa ako hoce da mu iz hladnjaka duva malo toplija onda mora ili da ga vadi ili da busi.Ako ga ostavi unutra na niskoj temperaturi motor se slabo greje i cesto se desi da pre smrzne voda u hladnjaku nego sto otvori termostat .To se meni desavalo sipam vrucu vodu upalim ga i dok iznesem mleko smrzne mi voda normalno kad je bilo -7-8 na -10 putem smrzne sigurno .AKO KRENE SA PRAZNIM TRAKTOROM na oranju normalno nece .
 
aca evo slike kako izgleda grejanje.
Meleg_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Meleg1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Meleg2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
ja koliko znam ne smije biti bez termostata čim bude malo teže radio pregrijaće se mislim da je isti sistem kao kod mene na ursusu a kod njega ne može bez termostata
 
Moj 5718 nema jedno 15g. i nista. Nisam ga ni stavljo zato sto slabije greje vodu u hladnjaku a onda slabije greje u kabini .Sad bi mogo da stavim nov zato sto sam morao da skinem tu plastiku zbog ugradnje hidraulicnog volana .Sigurno je bolje kad ga ima.
 
Fabrički ima još jedna takva plastika, koja ide na donji deo hladnjaka, i izlazi sa druge strane motora, pa ista takva cev ide i na drugu stranu kabine... Sa termostatom je sigurno bolje, jer motor može da se ugreje na radnu temperaturu, i onda manje troši, a kad je debeo minus onda podigneš zavesicu.... Može i bez termostata, a da je bez njega bolje, fabrika ga nebi ni ugrađivala.....
 
Bez termostata Zetor uglavnom hoce izbacivati tecnost na cep hladnjaka.Stvara se veci pritisak u sistemu hladjenja nego sto bi trebao biti.
 
Au bre al smo ga razvukli svi znamo da je bolje sa termostatom.Ali bolje greje kad nema termostat naprimer u transportu traktor se tesko ugreje ali duva topliji vazduh u kabinu.A kad se navuce zastavica onda ventilator slabije vuce vazduh kroz hladnjak pa samim tim i slabije duva u kabinu.
 
A ti ondak kupi novi tip vodene pumpe, on ima izvod za cev grejača kabine, pa instaliraj radijator za grejanje kabine, kao kod 7211.....
A ovo vazdušno grejanje bolje greje, i sa podignutom zavesicom... To iz iskustva znam...
 
lisnik izgleda si u pravu za akomulator:bravo:, dam gas stisnem dugme i vergla sporo. malo ga dopunim vergla brze i pali odma. znači samo jači akomul. a ionaj prostor za akomul. je bas ostavljen za veci znaci da ga dzabe ne reklamiram:cool:inače bez minusa palice dobro.

---------- Poruka napisana u 20:22 ---------- Prethodna poruka je at 20:18 ----------

tucano hvala na slikama:bravo:
mito ok sad razumem kako se kači to "preko pumpe" znači, ma probacu vazdusno nevozim ja mnogo zimi sem kad čisti sneg, al sad je sneg metar pa se nema ni mrdnuti grejem se na šporet i nesedam u traktor:haha::haha:



 
moze li neka slika il objasnjenje kako i gde zakačiti creva za grejanje na zetoru? i koji akomulator koje jačine je zanjega. kupim novu vesnu od100a nesto stenje i nece na mrazu,dopunim ga 15 min.tresne odma. ja odnesem u servis kazu treba ga napuniti i punili ga 24s. i opet isto a kad nije minus upali.skinem klemu reko da ne vuče opet isto. mislim da cu im ga opet reklamirati, osim ako netreba od120,inace nemam srece sa novim stvarima:sta:

Tako sam i ja za belarusa kupio od 140ah ja ga stavim on stenje vratim ga u prodavnicu oni mi daju drugi opet isto,alnaser uradjen nov sve u redu sa instalacijom 100%,kaze taj iz prodavnice napuni ga ja reko necu da punim nov akumulator on vrati pare ja kupim baner austrijski pali ko zmija
 
Pali zeka i sa 100 ampera ako sve valja, pogledaj ti anlaser, ako su loše biksne, onda isto teško vergla...
 
Aca s;Koji akumulator ti je mali,od 100Ah?Ja ti garantujem da ti je nesto drugo neispravno,sa 72Ah on mora da upali kao mina.
 
Kod nas je u nedostatku akumulatora jedno vreme vožen 5911 sa akumulatorom od 55A, ono jes' leto je bilo ali palio je i sa njim... Taman je toliko snage imao da ga okrene 2 kruga, a Zeki više nije ni trebalo...
 
pa ljudi neznam mislim da treba 100a da upali, ali da nevalja alnaser nebi palio ni kad ga dopunim, opet ponavljam 15min ga stavim na punjac on odma pali i naravno vergla brže. kad sam ga nosio da reklamiram izmerise ga i kaze lik ima 60% struje posle kilavog verglanja od 15 sekundi. nego je najgore što su serviseri sačuvaj boze.prosle zime sam ga palio sa polovnim od auta. ko zna od kaki krntija i prave vise akomulatore i zašta kupuju stare. dođe mi da kupim dobar STARTER JAK I CAO. cim nova stvar ide dvaput u servis pljuni je odma. ko moj nesretni komsija uzo novog kineza pa mu prolupa motor,tri meseca ga servisiraju i opet nešto čangrlja u njemu. tako i moj akomulator.
 
aca s;Verovatno je los akumulator,ne drzi struju pa nema snage da vergla. koliko je star taj akumulator?
 
ma garant slabo drzi struju,tek mu 7 mesec, reklamiracuga nisam ga kupio da bi ga zimi punio.samo ima jos nesto sto ja ikum sumnjamo njemu na autu nevalja nov,vrati ga i uzme vartu novu i opet ponekad nece dok ne napuni.medjutim on sumnja na svirenu onu pijacnu vazdušaru sa kompresorčicem koju ima u kolima kaze ono bacaj ono je smrt za akomulator,a imam je ija u traktoru. a prodavac mi kaze imamo po 2-3reklamacije mesečno na vesnu.ma vraticuga pa šta bi bi.
 
Nazad
Vrh