Zetor

Dali je neko cuo za AGROBAZIS u Segedinu ima li negde na netu nihov sajt prodaje delova.
 
Imam jedno pitanje? imam zetor3511 i kad vozim 4 traktor se jednostavno pomalo stresa,prico sam sa jednim majstorom i kad smo skinuli poklopac menjača on kaze da ima lufta na onom snopu to jes na onom igličastom lezaju jer je jeda iglica vec ispala i našo sam je u ulju. on mi kaze da treba zameniti TAJ LEZAJ I TO STO IDE KROZ NJEGA VRETENO KAKO SE ZOVE VEC.drugi mi kaze kad to budem raido da nestavljam LEZAJ VEC BRONZANU BIKSNU? E ZELEO BI ČUTI VAŠE MIŠLJENJE STA JE PAMETNIJE STAVITI? unapred hvala.
 
Imam jedno pitanje? imam zetor3511 i kad vozim 4 traktor se jednostavno pomalo stresa,prico sam sa jednim majstorom i kad smo skinuli poklopac menjača on kaze da ima lufta na onom snopu to jes na onom igličastom lezaju jer je jeda iglica vec ispala i našo sam je u ulju. on mi kaze da treba zameniti TAJ LEZAJ I TO STO IDE KROZ NJEGA VRETENO KAKO SE ZOVE VEC.drugi mi kaze kad to budem raido da nestavljam LEZAJ VEC BRONZANU BIKSNU? E ZELEO BI ČUTI VAŠE MIŠLJENJE STA JE PAMETNIJE STAVITI? unapred hvala.
Tu su mišljenja podeljena... E sad, ako ti je osovina koja ulazi u igličasti ležaj malo pojedena onda je jevtinije nju samo na strugu poravnati i napraviti bronzanu čauru na odgovarajuću meru, nego menjati sve delove, kod mene je sa bronzanom čaurom išlo 5-6 godina, i tako je prodat traktor, lako je moguće da i dan danas to tako šljaka...
 
Imam jedno pitanje? imam zetor3511 i kad vozim 4 traktor se jednostavno pomalo stresa,prico sam sa jednim majstorom i kad smo skinuli poklopac menjača on kaze da ima lufta na onom snopu to jes na onom igličastom lezaju jer je jeda iglica vec ispala i našo sam je u ulju. on mi kaze da treba zameniti TAJ LEZAJ I TO STO IDE KROZ NJEGA VRETENO KAKO SE ZOVE VEC.drugi mi kaze kad to budem raido da nestavljam LEZAJ VEC BRONZANU BIKSNU? E ZELEO BI ČUTI VAŠE MIŠLJENJE STA JE PAMETNIJE STAVITI? unapred hvala.
Imam neka iskustva sa tim menjačima. Stavljaju ljudi bronzane piksne i dobro služe ali neće sigurno ni jedna raditi i izdržati opterećenja kao igličasti ležaj. Svaki taj ležaj je radio 20-30 godina.Ako ne bude oštećenja na kućištu i osovini stavi ležaj ,nije skup. Ako bude oštećenja i kupuješ novo takodje stavi novi ležaj . Jedino ako bude oštećenja a odlučiš ostaviti tako onda napravi piksnu jer ležaj ne sme ići na oštećenja . Pod ovim oštećenjima podrazumevamo fizička koja se vide golim okom i ona koja se nevide npr. Može se desiti da je osovina u - od mere a da su iglice dobrih dimenzija pa ti onda ni novi ležaj neće pomoći.mOJ TI JE SAVET DA UZMEŠ MAJSTORA KUJI IMA DOBRA MERILA DA TO tačno izmeri i onda odlučuješ šta menjaš:ppozdrav:
 
LJudi bas vam hvala na savetu,ija mislim da je kao fabrički najbolje. ma to je poso rasturiti, kad to vec nekad rasturim stavljam i lezaj i to unutra vratilo sve novo covek mi reče da je to kod marije 40 il 60evra. nadam se da su novi delovi po kvalitetu isti. zahvaljujem SPASU I MITU spasli ste me dileme:cool:

---------- Poruka napisana u 23:01 ---------- Prethodna poruka je at 22:46 ----------



---------- Poruka napisana u 23:04 ---------- Prethodna poruka je at 23:01 ----------
 
Poslednja izmena:
Sve novo stavljaj.I ja sam tako radio_Odmah sam promenuo sve ležajeve.Veliki je posao i ne radi se svaki dan.
 
moze li neka slika il objasnjenje kako i gde zakačiti creva za grejanje na zetoru? i koji akomulator koje jačine je zanjega. kupim novu vesnu od100a nesto stenje i nece na mrazu,dopunim ga 15 min.tresne odma. ja odnesem u servis kazu treba ga napuniti i punili ga 24s. i opet isto a kad nije minus upali.skinem klemu reko da ne vuče opet isto. mislim da cu im ga opet reklamirati, osim ako netreba od120,inace nemam srece sa novim stvarima:sta:

 
Poslednja izmena:
Vidi slike nemam ali cu naci nesto, uprincipu moze da se stavi na hladnjak parce plastike koje usmerava vazduh iz hladnjaka u kabinu pomocu savitljive cevi.Tako je na ovim vecim zetorima starijim a noviji imaju gore radijatore to kod tebe nemoze .Naci cu nesto pa cu staviti da vidis.
 
ok. vazi a izgleda mi neradi termostat slabo se zagreva,moram prvo da ga kupim a mogo bi taj greač da se stavi i nize dole sa ventilatorom negde,gledo sam čovek na landiniju nesto skarabudzio ispred volana. a kako greje to samo kad se usmeri od ventilatora,ako je dobro to je jednostavnije.
 
Poslednja izmena:
Sto se tice termostata ljudi to izbacuju kad pocne da zeza jer ako sipas antifriz tesko ces ga upaliti ako stoji napolju. Ako sipas vrucu vodu onda pali ali posle kad pusti termostat moras dosuti zato je jednostavnije kad se izbaci pa ti kako hoces.
 
Sto se tice termostata ljudi to izbacuju kad pocne da zeza jer ako sipas antifriz tesko ces ga upaliti ako stoji napolju. Ako sipas vrucu vodu onda pali ali posle kad pusti termostat moras dosuti zato je jednostavnije kad se izbaci pa ti kako hoces.

Zetor se grije bez termostata.Mora ga imati da bi imao normalnu temp.

---------- Poruka napisana u 22:24 ---------- Prethodna poruka je at 22:21 ----------

moze li neka slika il objasnjenje kako i gde zakačiti creva za grejanje na zetoru? i koji akomulator koje jačine je zanjega. kupim novu vesnu od100a nesto stenje i nece na mrazu,dopunim ga 15 min.tresne odma. ja odnesem u servis kazu treba ga napuniti i punili ga 24s. i opet isto a kad nije minus upali.skinem klemu reko da ne vuče opet isto. mislim da cu im ga opet reklamirati, osim ako netreba od120,inace nemam srece sa novim stvarima:sta:

Uglavnom na zetorima je akumulator 135Ah.Pregledaj alanser jer zna biti problem.Radi li mu cok.
 
jednostavno na termostatu probušite rupu od 8mm i riješili ste problem voda prolazi i kad je zatvoren a jedino se termostat otvara nekih 10 stepeni ranije nego inače
 
Tako je i kod mene urađeno ali uzorao sam oko 10ha i nijednom nije ni dostigao radnu temperaturu.Ide do 55-60.
 
Nazad
Vrh