Zetor

jel ta ona osovinica ispod kabine tamo gde su filteri i pumpa hidraulike? ako je ta kolko kosta kod vas?
da bas ta osovinica rasuo mi se onaj iglicasti lezaj i ostetio tu osovinicu a pravljene osovinice je kostalo 140 KM ili ti 70€ s tim da je cementirana i jos ruke al mi se malo razlokalo ono kuciste pa mi prolazi ulje pored nje u suhu komoru i jel se ona smije okratat ili mora bit fixna
 
Vidim da se piše o obrtajima kardana 540/1000 pa me interesuje dali je naknadno ugrađivanje moguće kod 7245 i šta je sve potrebno?
sigurno je izvodljivo,ne znam koliko je komplikovano to izvesti,ako treba da se skida kabina,pa da se rastura zadnji most traktora,onda je to po meni ogroman posao....
 
da bas ta osovinica rasuo mi se onaj iglicasti lezaj i ostetio tu osovinicu a pravljene osovinice je kostalo 140 KM ili ti 70€ s tim da je cementirana i jos ruke al mi se malo razlokalo ono kuciste pa mi prolazi ulje pored nje u suhu komoru i jel se ona smije okratat ili mora bit fixna
Vidi neznam tacno ali kad rasklope videcu .. Tamo ide semering .
 
Za to treba da ima posebna ručica koja se okreće levo-desno. Nije sigurno da tvoj to i ima....
Ako nema te ručice onda nemojte ni tražiti 1000 obr.
pict0601.jpg
 
jeste ali za 9540...neko je stavio voltyre 360/70.24 te kostaju od 400 do 500 evra komad a ja bi da stavim 12/4.24 posto su 200 evra komad nove zato ocu polovne da vidim kako ce da se ponasa sa tim gumama...da li ti imas 12/4.24 na tvom?
 
jeste ali za 9540...neko je stavio voltyre 360/70.24 te kostaju od 400 do 500 evra komad a ja bi da stavim 12/4.24 posto su 200 evra komad nove zato ocu polovne da vidim kako ce da se ponasa sa tim gumama...da li ti imas 12/4.24 na tvom?
u mene su pirreli 320/70 r 21 a teb bi trebale vece jesil imo problema s hidraulikom onom malom osovinicom
 
pozdrav drugari poterebna mi je vasa pomoc ,hitno skidam hidrauik na zetora super 42 sve odsrafeno ali nece da ixadje gore sta ga drzi i kako da ga otkacim ako neko zna molim za pomoc pozz
 
Ne bi trebalo ništa da ga drži. maožda je malo zapeko poklopac, pogotovo ako nije skidan 10 g. i više. Uzmi kakvu polugu i zapni za ruke mora da ide gore.
 
pozdrav ljudi ja sam novi imam zetrora 3511,al ovaj sa slike je odradjen za svaku pohvalu. vrh vrhova i prelep je.
 
jeste ali za 9540...neko je stavio voltyre 360/70.24 te kostaju od 400 do 500 evra komad a ja bi da stavim 12/4.24 posto su 200 evra komad nove zato ocu polovne da vidim kako ce da se ponasa sa tim gumama...da li ti imas 12/4.24 na tvom?
Druze gde si nasao 12-4-24 za 200E kom.Ja sam pre neki dan gledao preko puta agropanonke u NS gume 11-2-20 i kostaju 20000 kom.tako da mi se cini ovo dosta povoljno.E sad jos jedno pitanje:na kristalu bi trebao da menjam prednje gume,sad trenutno su 12-4-24,da li bi smetako nesto da se stave 14-ice (da li ce pumpa da bude previse opterecena)jer kod nas svi koji imaju 6-ake(ursuse,zetore) imaju 14-ice.
 
Poslednja izmena:
Nemas potrebe da stavljas vece od 12 4 24 a i 14 su malo vislje tako da ce se poremetiti odnos prednje vuce .Dacu ti brojeve na pp. ako hoces .Bolje stavi neke od poznatijih proizvodjaca nego vece,mozda bi mogao i 14.2.24 jer nisu iste visine guma zavisi od proizvodjaca.
 
Ima razlike u pogomu prednje vuče, fabrički 90-tke imaju 12.4x24, a 160-tke 14.9x24....
 
Nazad
Vrh