Zetor

Dobro bi mu doslo malo paznje.
 
Neznam dali tvoj ima u motoru balans stange sipke meni su pocrkali lezajevi.Pa je to izbaceno sad neznam dal da ih vratim posto neznam ni cemu sluze tacno . Procito sam negde da smanjuju vibracije. Pa ako nesto znas reci.
vjeruj da nisam imo tih problem men je dolazila jedna mala osovinica od hidraulike da sam moro citav traktor rasklopit jel imas sllike tog balansa i lezajeva
 
Pozdrav svim forumasima.
Zanima me vase misljenje o modelu Zetor 8045 i jacih 100, 120. Snaga, tezina, potrosnja, odrzavanje, cena polovnih.
 
Pozdrav
Imam Zetor 6211, fantastican traktor. Raznih problema je bilo, sitnih, i svi su nekako resavani. Sada mi se desio jedan, malo komplikovaniji. Na tom zetoru, desna kocnica propada. Kupio sam nove klipove i gumice, sve lepo upakovano, ali problem je isti. Nigde nista ne curi. Ventil koji sluzi za izracavanje je cvrsto stegnut, nema problema tu.. Ne mogu da nadjem kvar. Svako malo, pa dosipam UK ulje.. Razmisljam, da li slucajno nije unutar zadnje osovine, gde se nalaze te celjusti. Traktor nije lupan, niti bilo sta, pa da kazem.. e od toga je.. vec samo na jednom. Inace, kupljen nov 1991g. Veliki je to posao, da skidam i rastavljam, a ako neko slucajno zna, da jos nesto pokusam pre toga.. Unapred hvala.
 
99% je problem u radnom cilindru koji se nalazi u zadnjem točku tačnije u šunki, i ne gine ti skidanje celog bočnog reduktora....
 
Pozdrav.
Pokušavam da nađem deljivi prozor za zetorovu češku kabinu i nikako ne uspevam, molim za pomoć ako ko zna ili ima. Najradije bi original, samo staklo nije problem , čak ga već i imam ali potrebni su mi klizači-okvir. Hvala.

Slika onog što mi treba:

zetor-724578d61245.jpg
 
Hvala puno, cim budem prikupio vremena, tako cu i raditi. Zetor 6211 je napred jako lagan, pogotovu kada je setvospremac zakacen, ili tanjiraca. Nemoguce je manervisati po njivi ili izaci iz nekih dubljih brazdi bez kocnica.
 
@abro,sta je u pitanju kod tebe,polupan ili ne radi?na mom 7711 postoji isto takav deljivi,i ja sam ga otvorio 1 mozda dva puta za sve ovo vreme.namesti obican i to je to...
 
Nazad
Vrh