Zetor

Kao sto sam i obecao da kad budem dosao kuci bice slika sa novim Forterrom 135.
Danas je bio drug do mene pa sam malo slikao za nas forum! :D
A veceras idemo na :ppozdrav:




Citiram sebe,drug sa ovim traktorom vuce 4x35 Vogel Noot bez problema!
 
Što se tiče težine, po meni je on je (fortera 135) univerzalniji traktor zato što mu težina ne 6 tona, sa te 4,5 + tegovi oko 500 kg, on je univerzalni traktor, može da radi sve operacije...

E sad što se tiče motora, ja 4-takom je sigurno žustriji nego sa 6-takom...

Ali svako ima svoje mišljenje, stim da niko nemože da kaže da ovi novi zetori nemaju kvalitet...
 
Računica je vrlo jednostavna i važi za sva vozila. Manji motor (manja zapremina)+veća snaga=kraći vijek trajanja. To je nemoguće izbjeći a danas to svi proizvodjači rade, pa i Zetor medju njima.
 
Da li ima neko zetor fortera 11441? interesuje me kako se pokazao ovaj traktor,detaljnije.....:bravo: hvala..
 
Računica je vrlo jednostavna i važi za sva vozila. Manji motor (manja zapremina)+veća snaga=kraći vijek trajanja. To je nemoguće izbjeći a danas to svi proizvodjači rade, pa i Zetor medju njima.

Zato i mi treba da racunamo i ukljucimo kalkulator a to izgleda ovako traktor sto vece radne zapremine a manje snage sto povoljniji u nabavci, cene delova sto pristupacnije uz mogucnost samostalnog odrzavanje.
Odgovor za ovu matematiku je jednostavan dakle tehnika starije koncepcije i bog da te vidi.Ove novotarije neka sacekaju neka srecnija vremena (ako ih ikada bude bilo za obe istinske poljoprivrednike)
 
nemam baš volje i vremena da čitam sve postove ali ako neko hoće da kupi novog zetora ovo će mu možda biti povod da se bolje raspita o njima . Pošto posedujem 7245 i prezadovoljan sam sa njime hteo sam da kupim jednog od 100-tnjak konja vođen predhodnim iskustvom o Zetor traktorima ali uvoznik mi je u poverenju rekao da imaju jako mnogo problema sa novim Zetorima da se sklapaju u matičnoj zemlji a delovi pretežno iz Turske stižu . Ja sam odustao od njega uzeo sam nešto drugo . Možda to i nije tačno ali ko kupuje neka proverava najbolje sa ljudima koji ih imaju i serviserima .
 
@NA

Apsolutno nije bitno sto pogonski agregat ima 100kW i 4 cilindra jer ako tako gledamo koliko bi trebao cilindara da ima agregat od 250kW?

Ako je od kvalitetnog materijala i ako se odrzava kako treba svi oni traju manje-vise isto.

@Shale

Reverzer nije sitnica ako si svaki dan u traktoru.

Koliko kostaju samo ruke za mali i za veliki servis cisto poredjenja radi da znam?
 
Ok reverzer nekom jeste sitnica a nekom nije, to je subjektivno mišljenje...

Mislim, ali nisam siguran da se ruke ne plaćaju već samo dolazak i materijal (filteri, ulje i to) i mislim da je to oko 1 evro po kilometru, ali nisam siguran...
 
Neko je na forumu postavljao već slike od ovog traktora, samo ne pitajte gde i ko...
 
znas i sam sa malo boljim plugom ne moze ni tvoj ursus da vuce dobro 3 brazde u ritu i u pustari a tezi je tvoj nego njegov video sam kako on ore ,zetor 70ks vuce 3 brazde :haha:
 
Nazad
Vrh