Za nove članove da se predstave

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo i ja da se prestavim Aleksandar Stupljanin iz Trstenika,imam fazaneriju tu u obliznjem selu,zanima me da li ima ovde na forumu jos neko ko ima fazaneriju i ko voli fazane
 
Pozdrav svima!

Dolazim vam iz Novog Sada, nemam iskustva u poljoprivredi, al zato sledeće godine Poljoprivredni fakultet... :ppozdrav:

Nemam ni zemlje, ali i to će se promeniti za par godina, pa rekoh da se učlanim kod vas i grebem za savete dok me ne izbacite ::namigivanje::

Eto, nadam se da ćemo se lepo družiti!
Pozdrav!
 
Dobar dan svima, nov sam na forumu, i odmah da kazem da je ovaj forum veoma dobar i koristan za sve nas. Sve najbolje zelim svima, ja sam iz okoline Panceva i veoma se radujem sto sam i ja clan zajedno sa svim ovim divnim ljudima na forumu. Pozdrav.
 
Farmu rasnih krmaca sam sagradio 2005.god.u Milocajima,malte ne u sumi sam,povrsine 120 m2 imam 6 rasnih krmaca.vepra sve sto sam naucio o svinjarstvu znanje potice od Teodorovica i Radovica sa poljioprivrednog fakulteta iz Novog Sada..i normalno iskustvo zadjih 5 (pet)god.lecim spricam .imam postavljene i dve kamere gde ih pratim tako da imam dosta iskustva o ponasanju svinja kako u kom trenutku sta ispoljavaju. da Nikola me kao sto vidim poznaje sto mi je drago..Nidzo i jos uvek sam majstor AUTO - GAS-a..... a da znate da sam osetio i cenu ako secate 2007.god.kad je cena bila strasnih ...65 din ... a mene ljudi iz N.Sada savetiju da obnavljam i kupujem sto sam i cinio ..svi su mi se cudili svi su tada klali i unistavali krmace a ja pametan ha ha kupovao i to od 350- do 450 euta po komadu ali isplatilo se jer sledece godine ..imao sam sve suprasne i imao dobru cenu ..tako da i sada svima savetujem da nista ne kolju i da sacuvaju krmace u koje smo mnogo ulozili ..moramo da izdrzimo ovo jebeno vreme jer vas smatram za farmere koje vole svoje drage krmace i male slatke prasice..pzdrav od vaseg Mata ili kako me drugi zovu Crni Guja
 
Zdravo svima, Ja sam Mihajlo, roditelji mi se bave poljoprivredom, sad želim da se aktivno uključim i ja i da proširimo imanje pa se nadam da ću ovdje pronaći vrijedne informacije koje će mi biti potrebne....
 
pozdrav

iz Beograda sam a zemlju kupujem u Dolovu odakle mi je zena i gde je ona imala prva 3 lanca.
Zemlju ne radim jer nemam vremena ni znanja. To mi radi prijatelj a ja kupujem one masine, prikolice i ostalo koje njemu nedostaju pa ih on koristi za moje i svoje potrebe. Ja gledam da sam koliko vise mogu prisutan kako bih pohvatao procese rada i uocio probleme i mogucnosti...
Trenutno me najvise zanima da na vecito (kako kazu ovde) kupim sto vise lanaca zemlje...
Problem koji se pojavljuje (a nije neresiv) je da taj rod negde treba smestiti, prevoziti ... a ako ces da smestis onda treba imati zgodan plac... koji ima barem struju ...
Ja trenutno imam zemlje ali nemam gde da smestim robu a ne bih na lager pa sam ove godine pored svog ambara u koji je stalo 5 zmajevki iznajmio veci ambar ... merkam plac pa bih silos za kukuruz/psenicu u zrnu kako bi mi proces sa njive do svog lagera bio sto kraci brzi jeftiniji ... a do tada - videcemo
 
::namigivanje:: novi clan goran iz republike srpske pogledaj moj profil, ne sudjelujem u diskusijama jer nisam strucnjak ni veliki poljuprivrednik, interesuju me takve inovacije, obrađujem 4h zemlje i 1h vocarsto pod jabukom i kruskom imam zasđeno.
 
Pozdrav svim forumasima! Prijatelji me zovu Jole. Penzioner sam i zivim u Beogradu. U okolini Loznice sam nesledio nesto "imanja", kucu i par ekonomskih zgrada. Leto uglavnom provodim na tom imanju radeci pomalo oko povrtnjaka. Masinerije nemam pa obradive njive dajem drugima na obradu. Od ove godine sam vlasnik motokultivatora GOLDONI 14 KS dizel sa frezom i kardanskom prikolicom (sve polovno). Posluzice mi za obradu povrtnjaka kao i za sitniji prevoz. Bavim se pomalo i rekreativnim ribolovom na Drini i Jadru kao i na nekim jezerima u blizoj okolini. Forum pratim vec neko vreme i dopada mi se kako funkcionisete pa eto ukljucih se i ja.
 
da se predstavim,ja sam Preda Aurelian iz Ritiseva malo selo pored Vrsca,imam 38 godina i bavim se ratartsvom.sejem kukuruz,psenicu i suncokret
pozdrav svim forumasima
 
zdravo svima ovde miroslav iz svilajnca,bavim se stocarstvom i nadam se da cu na ovom forumu da unapredim svoje znanje,a mozda neko i od mene nesto korisno cuje :D
 
zdravo svima!da se najzad predstavim(moja greska,trebao sam to odmah po uclanjivanju),zovem se nebojsa,iz okoline sam vranja,bavim se stocarstvom i ratarstvom,obradjujem oko 8ha zemlje(5 svoje i 3 zakup),reci hvale za sajt,mnogo sam korisnih informacija ovde procitao,nadam se da cu i ja nekom biti od pomoci...pozdrav!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh