Za motoriste, Koji motocikl vozite?

Ok, to dobro zvuči, stim što mene ne zanima putna varijanta, nego enduro za terene..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Миро, 'оћеш ново или да излопаташ нешто по огласима? Мени су се највише допадали "Ћингћи/Пионир" са клоновима мотора "Сузе" ГС. Код нас су се продавали крајем 2000-их под оригиналном марком "Ћингћи" - беше супермотард, ендуро о један класични модел, а онда су они новосађани из "Масатехника" (Марка "Спринт") су продавали такве исте мотоцикле из "Пионира" из Шандонга као "Пулсер". МНого фини мотори, од мотора, рама, дизајна, квалитета израде.

Поменути "Кивеј Спид" је просто "бициклица", мали просто к'о "петнаестица", али мање троши од ње и боље иде. Сад, са 9 до 10 коња ако је добар дан, то баш и не може да догура до 120, али да се држиш у саобраћају, то може.

Од нових..... Искрено, то баш и не знам, али знам да нема неког увозника као тај бивши "Масатехник" (изгорео им магацин и све у њему). Знам да под марком "Педа" продају неке из Чунцина "Фуего Текен" квази.... да кажемо... некакав SUV на два точка. ОК генерално, носи ЦГ клон, али да могу да бирам, одабрао бих варијанту са (скоро) 250 кубика. Примете се тих додатних 6-7 коња, а и имам неку логику, да моторче мора да иде онако како изгледа, колико год је то могуће. А ти "Педа Тек" 125 изгледају као да би требало да иду брзо.

Неки тип из Лесковца је увозио један мотоцикл, како данас то зову, "нејкед" од "Фостија" из Фошана, мислим да се зове Ф-51, а увозник му наденуо има "X-road", по оном "као-Саксу" који се продавао по Европи половином 2000-тих. Дизајн ми је одличан - мазнули од студија "Киска дизајн" кога су ови разрадили за "Чунг Фенг Мото" НК 150. Чак их је било и у тој тиркизној боји, као и оригинал. И он је носио ЦГ клона.

Прошле године ми ја излетео банер на моторе на "Сасо Манге", па сам погледао - беше да неко увози "Зонтес", ал' сам се шлогирао кад сам видео цене. Мислим да је нека 125-ца у том ретро стилу који је постао актуелан пре неколико година, коштала две и по хиљаде, а нови модели из не-буџетног сегмента су о-хо-хо... Мислим, нису ми се само ти "Зонтеси" учинили прескупим, већ и онај "Педа Тек" и "Икс-роуд" - по мојој процени, за те моторе је увозник био добар и по 400-500 евра више од онога колико би требало да коштају са све простојном увозниковом зарадом.

Кад већ помињем "Зонтес", знам да је својевремено "Масатехник" понудио њихов моторић а-ла поменути "Кивеј Спид", али их је мало продато до фајронта фирме.... или је то био "Тијанов" модел.... Кажем ти, много тога сам већ почео да заборављам.
 
Šta da kažem, nego da se poklonim tolikom znanju kineske materije. Mene bi interesovao neki polovan enduro, sa klonom 125-tice, mada nebih bežao ni od pojačanog..
Znači polovno, jeftino, a da ima dobru 'genetiku'..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Znači polovno, jeftino, a da ima dobru 'genetiku'..
Онда тражи "Sprint Pulser" 125 или "Qingqi" QM125GY.

Ако би да малчице да "уђеш у тематику", прелопатај ово - https://forum.bjbikers.com/index.ph...b-qm200gy-ba-qm125gy-bsprint-pulser/#comments

Е сад, једини проблем би могло да буде набављање делова. Није да су они нешто кварљиви, али пошто купујеш половно моторче, може да се појави потреба за неким делом који није такав да можеш да га замениш нечим другим или сам направиш. Мислим да би ти практично једини начин да добавиш неки део, било наручивање из иноземства (или да се "отвориш" код увозника "Сузукија"). Срећом, тај мотор је некада био веома популаран по читавом свету, па делова има.

Ja kupio sinu neki kros "longbo" 50 4t gde bih mogao naći delove za njega?
Како ја видим - нигде. Пластику ћеш морати да импровизујеш, којекакве ситне делове да биркаш да ли пасују од нечега другог и да прерађујеш, а што се тиче мотора, ако кажеш да је 4Т, ако се добро сећам, то би требало да је једна ретка модификација мотора са хоризонталним цилиндром "Хондине" генетике. Пази, можда је и сама "Хонда" некада "савила" свог популарног "хоризонталца", да му цилиндар заузима вертикални положај, али не сећам се да сам видео неку "Хонду" са таквим "савијеним" мотором. Од тих "савијених хоризонталаца", ја знам само за "Лифанов" мотор који баш и нисам виђао на пуно модела моторића. Један је тај "Лонгбо", а други је неки ендурић кога сам видео на немачком "И-беју".

Нисам имао прилике да видим како мотор изгледа унутра, али могу да претпоставим да су му мењач, струја и квачило исти као на "хоризонталцима", клип са карикама, клипњача, радилица, вентили и брегаста такође, могуће и читава глава може да се замени са "хоризонталца". Не сећам се како је конкретно решено шпановање ланца брегасте на том "савијеном" мотору, али ако цилиндар са "хоризонталца" може да се убаци у картер "савијеног" и дијагонални размак брезона остао 7 сантима, можда би могло да се нешто прерађује да би могао да се употреби у "савијеном". Остаје проблем орјентације ребара за хлађење такве "буџевине", али генерално, нисам видео да ти цилидри тих мотора имају нешто посебно развијена ребра за хлађење. Дода се уљни хладњак, направи неки дефлектор да у вожљи усмерава ваздух где треба... решило би се. Ал' уопштено, делова за "хоризонтаце" има и код нас, само је питање колико би имао воље да све живо премераваш шублером да би се уверио да ли би пасовало на "Лонгбо".
 
Covek je prava masinica...
Ja prikupljao neke informacije i na drugom forumu naletim na njegove postove, koji su mi znacili naravno.
Covek prati ove kineske sklepe od same pojave kod nas, sto je jos bitnije sve pamti.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Па знаш, некада ми то беше веома занимљива тема, практично хоби, па сам се мало и удубио у све то, поготово што сам за будзашто купио нов, расклопљен у кутији, кинески моторин са тим мотором "хоризонталцем", а без икаквих гаранција и сервисне подршка, па сам упијао све податке које сам могао да нађем, да бих могао да га средим, ако ми закаже. А краката проклетиња не заказује - само сипај и терај. Ено и сад имам на хард-диску .txt фајл са копипејстованим материјалом са којекаквих форума о "хоризонталцима" до најмањих ситница. И онда једно се надовеже на друго и скапираш да си са собом покупио брдо информација. Мале запремине и буџетни модели су ми били баш гушт. А тога је код Кинеза било на претек. Ево потражио сам за Мира линк за тему о "Спринт Пулсерима" на "БЈ Бајкерсима" и видим да и данас као сличица за подфорум о кинеским мотоциклима стоји она коју сам давно спремио, са црвеним "Хаођу" моторином на белој подлози и натписом на кинеском "Џонгуо" (илити Кина на кинеском). Беше време када је ретко шта од мотоцикала из Кине могло да ме изненади, да не знам "чији је тај мали" и откуд се појавио.
 
Пази, можда је и сама "Хонда" некада "савила" свог популарног "хоризонталца", да му цилиндар заузима вертикални положај, али не сећам се да сам видео неку "Хонду" са таквим "савијеним" мотором.
Синуло ми је! :ideja:

Индијске "Хонде" - ЦБ "Твистер" и "Ливо", која је дошла као његова замена, имају те "савијене хоризонталце", али са 110 кубова.

honda-cb-twister-5ef8587b-1fa7-44d4-885c-e1665d6f95e-resize-750.jpeg
 
Струјни моторбециклови...

Ако неко 'оће и то да проба, "БЦ груп" има нека обимна снижења поводом "црног петка", па су оборили цену "Супер Соко" електричног моторина баш значајно
Цитирам самог себе, ал' нисам баш толико пролуп'о, него му у очи упаде банер "е-понуде", места где сакупљају цене робе од разних продаваца.

Онај "Супер Соко"... У реду оних 220 и 240 К динара у "БЦ груп" - то и даље стоји, али већ неколико дана стоји и нижа цена - у "Плутос компјутерс" 147 'иљада и још нешто ситно, са све ПДВ-ом: http://plutos.rs/opis.php?group=74&proizvod=33544

Не разумем у чему је фора - да л' су се направили грешку у писању, да л' овај иде без батерије, да л' иде са једном, а онима скупљима је цена због две батерије... Не знам, ал' ако неко 'цену спусти испод 'иљаду евра, ја ћу са огромном грижом савести (што сам дао новце на сиграчку) да купим један "еКлектрични".
 
Мислиш "Ћијенћијан", или како се већ чита "Qianjiang"? ....Обзиром да су "Бенели" већ одавно купили Кинези; њихови су и "Кивеј" и "Џенерик".
 
Nazad
Vrh