Za motoriste, Koji motocikl vozite?

Za iskusnije kolege pitanje...
Sta pametno uzeti, 50cm za off road terene, jednako i za asfaltne puteve.
Svidja mi se recimo Aprilia rx50 i Yamaha dt 50r.
Bitno mi je da ima delova u svakom trenutku i da isti nisu preskupi.
Sta je pametnija kupovina od ovih dvoje ili ipak nesto trece?
AM imam u vozackoj, sad nesto da polazem, nemam zivaca iskreno a i tih 50cm mislim da ce mi biti dovoljno, nemam gde daleko da idem, kasnije mozda odlucim nesto ali za sad ovako...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Струјни моторбециклови...

Ако неко 'оће и то да проба, "БЦ груп" има нека обимна снижења поводом "црног петка", па су оборили цену "Супер Соко" електричног моторина баш значајно - дају га за 220-240 'иљада, а регуларна цена код нас му је око 350 'иљада.

Онај за 240к-

Онај за 220к -

Провозале га "Вреле гуме", ал' има по Нету десетине и десетине тестова.

 
Zimske cipele se leti kupuju...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Кад сам куповао свој моторин, то је био почетак децембра (тако се потрефило), а регистрација од половине децембра. И поред тога што технички може да се обави и месец дана пре истека регистрације, било је пар година када ми због лошег времена није било пријатно да се возикам до техничког.

А са куповином нечега ван сезоне има једна добра ствар - могући су лепи попусти.

Него Декс, јеси ли нешто одлучио у вези моторина? Купио, ил' се још ломиш?
 
Da, dobar je, zadovoljan sam
@mirosti je pomogao dosta da prelomim i uzmem ovakav tip motora.
Prodao sam onog kineza i kupio ovog derbija iz razloga jer "A" kategoriju nemam i ne zelim da bacam pare a ni svoje dragoceno vreme na njihovu glupu "nastavu" i polaganje.
Ovo je moped, fabricki 50 cm³ i vozi se sa AM.
Za malo da me nahvataju sa kinezom jednom kad sam se vozao kroz selo, malo me smorio i sam kvalitet izrade, srafovi, njegove nenormalne vibracije na malo visim obrtajima i te neke gluposti...
Ovaj motoric je momak pakovao za sebe i jos uvek mi nije jasno zasto ga je prodao ali eto, imao sam srecu da naletim na njega.
Cilindar je 70cm³ Airsal, Malossi izduv, (samo on oko 250e) Dellorto 21 karb, uljna pumpa skinuta, dosta rez delova...
Skoro sam ga registrovao, poreza nema jer je moped, samo tablica i saobracajna, nekih 5000 din.
Polovinom decembra istice reg pa cu produziti tek negde u febroaru.


b6718c50e6f3b6d65c28757d9e7219e4.jpg
6edf6cccdaa97ef4f581eb7b21914b5f.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Prodao sam onog kineza i kupio ovog derbija iz razloga jer "A" kategoriju nemam i ne zelim da bacam pare a ni svoje dragoceno vreme na njihovu glupu "nastavu" i polaganje.
'Aj признај - ишли су ти на ганглије и "Аполови" гремлини техничке природе?
 
Bio je registrovan, samo sam preveo, saobracajna tablica i nalepnica na svoje ime.
Reg istice polovinom decembra, nzm jos kako ce biti i da li ce ovako moci da prodje, ako ne, imam originalne delove pa cu morati vratiti sve.

Zorge, nzm da li si ga nekad vozio, ono je po meni sepet nevidjen, taj osecaj u voznji kad zavibrira ceo je neobjasnjiv.
Masina bila ekstra, palio, isao kao besan.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Возио нисам, ал' знам шта се све догађало са њима људима који су га имали. Неостварени потенцијал - то би био неки мој утисак о "Аполу".

Него, тражио сам нешто по Нету и видим да у комшилуку може да се купи моторче каквих код нас, на моју жалост, нема пуно. "Соник", марка из Српске, нуди моторче које, баш као и пихтије, "долази са годинама" -
 
Procitao sam negde, kinezi kao ne rade balansiranje radi smanjenja troskova pa odatle vibracije.
Iskreno ne mogu ni da zamislim da ce masina tako ici dugo bez problema, logicno da ce opaliti radilica, klipnjaca ili nesto trece....

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Сама машина на "Аполу" је некакав покушај "Лонћина/Лонцина" да направи сопствену машину, али шта се на крају добило је компликованија ствар која није давала нешто више него што би давао просечан кинески клон мотора са мале "Хонде" ЦБ, каквог у Кини праве буквално десетине фабрика и свакако је јефтинији од поменутог "Лонћиновог". Ал' то није јединствен пример код Кинеза да је неко хтео да буде оригиналан, а да није испало опипљивије боље од клонова/лиценци неке "Хондине", "Јамахине" или "Сузукијеве" машине. Тек после су већи кинески произвођачи почели да производе нешто оригинално и са пристојним перформансама за данашње време.
 
Meni jedan poznanik reče da kinezi kopiju honde 125 prave bolje nego japanci..
Ja pogledah Lifan 125 i to izgleda prilično pristojno..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Копије - множина. Или боље да кажем клонови. Ал' то што су клонирали Кинези, "Хонда" одавно не производи у Јапану, већ којегде по Азији, типа Малезије и слично. Просто "Хонди" истекла лиценцна права, па се Кинези до'ватили "фотокопирања" поузданог решења и штанцију к'о нечисти. Од "Хонде" имаш мале хоризонталце са разним врстама трансмисије, па ЦГ клона са ОХВ дизајном, па ЦБ клон, новији ЦБФ клон, који су оба ОХЦ, па "двоцевке" од ЦБ 125 Т и "Ребела" 250. Од "Сузукија" користе ГС и ГН клонове, имају и "Јамахине" моторе какве се срећу на "Ибрахиму" (YBR 125) и V2 из малог "Вирага". To ти је њихова "конфекција" која је проступачне цене и солидног квалитета (мада, сећам се податка да је клон "Сузукијевог" ГС 125 мотора око три пута скупљи од клона "Хонда" ЦГ 125 мотора). Наравно, увек су мотори прве кинеске лиге (типа тог "Лифана", "Лонћина", "Ћингћија", Јиншиана", "Зонгшена"...), били скупљи од неких ентузијаста који у старој хали производе неки део, па се мењају за део неких других, трећих, петих ентузијаста, па то склопе у мотор за мотоцикл.

После је почело модификовање - повећаване запремине, додавана балансна вратила, водено 'лађење, спајање у једно делова различитих мотора (првенствено мислим на оне моторе са хоризонталним цилиндрима који имају више од 110 кубика). Кад и то није било довољно, почели да конструишу своје моторе снага сличних као ови поменути, покушали са већим запреминама или којакавим буџевима или директним копирањем обично Јапанаца, али сам видео и клона "Кађивине" једноцевке од 400 кубова. Чак са појавили и клонови "Кавасакијевог" мотора са KLX 300, са "Хонде" CRF 450 и NX 250 и Бог те пита чега све не. И на крају су почели да ангажују озбиљне инжењера за нове дизајне мотора. Много тога сам позаборављао, а нити данас нешто пратим актуалности код њих.
 
Ok, pošto vidim da si obavešten u ovoj materiji, dali bi preporučio nekog iz ove njihove prve lige za 125 kubika/4t a da je cena pristojna? Zanimao bi me i samo agregat pošto imam ram na koji bih to ubacio.
Meni se motor Honde CB sviđa vrlo, ali je problem sa njihovim starudijama što su svima bregasta vratila u glavi rasklimatana i nema tu pomoći.
Za sada rabim ove 50 kubika/2t ali bih voleo da imam nešto sa dobrim momentom na malim obrtajima..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Imao ga drug jos pre 10-ak god. kad smo bili u bajkerskom fazonu. Njega je odlicno sluzio,bez greske. Ja sam ga vozio par puta i svideo mi se. Max brzina mu je bila malo vise od 120, a potrosnja nije prelazila 2,5-3 l.
 
Nazad
Vrh