Za motoriste, Koji motocikl vozite?

Meni deluje,kao da nema goriva ,kad se upali dobije turazu pa zamumla,pa opet tako u krug dok ne provuce....posle radi normalno,iglica na plovku mislim da je ok jer ne preliva gorivo na onu cevcicu...Jel ima veze dihtung na poklopcu plovka?Zar ne ulazi vazduh na onu drukalicu gde se povlaci gorivo?
Znaci vi mislite da ima viska goriva?

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Nisam probao ,da motor bude na ler gasu kada ga upalim,pa da vidim dal ce onda da dobija turazu,obicno drzim gas dok ne proradi.ako je visak goriva onda bi trebalo da dobija turazu i na leru...danas cu probati

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
А јеси ли сигуран, не да је пловак исправан и затвара и отвара иглица, већ да је подешен како ваља, тј. да одржава предвиђени ниво горива у лончету - не да прелива, нити да преполови ново у лончету?
 
А јеси ли сигуран, не да је пловак исправан и затвара и отвара иглица, већ да је подешен како ваља, тј. да одржава предвиђени ниво горива у лончету - не да прелива, нити да преполови ново у лончету?
kolko treba da bude izvucena iglica od plovka da radi dobro?
 
Јел неко скоро растављао-састављао карбуратор? Да није добро састављен. Имаш иглицу она ти затвара гориво.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
kolko treba da bude izvucena iglica od plovka da radi dobro?
Искрено, немам појма да ли је декларисано то за карбуратор кога имаш на 14-ци, ал' просто треба да буде бензина у лончету што више, скоро да се не излива напоље. Отвори славину за гориво, па пробај док је карбуратор на мотору и у пложају у каквом стоји док ради, да му скинеш оно цревце за напајање, одвијеш она два шрафића поклопца лончета и са притиснутим пловком да не плива горе у лончету, види колики је ниво бензина унутра...

У ствари, кад размислим, на твом карбу могуће да ништа и не можеш да подешаваш јер је иглица заливена у пластични пловак или залемљена за њега, ако је он шупаљ месингани.

Провери оно прво што сам написао и да ли иглица пловка слободно упада (и испада) из оног њеног лежишта на поклопцу лончета, без да заглављује. Провери и то лежиште иглице јер се и сам зачудим када отворим карбуратор, колико много наслага зна да се накупи свугде по карбуратору.

А ако ти је доступан неки други карбуратор, испробај мотор и са њим, да ли има исте симптоме какве си описао или ради како ваља. Можда се овај твој по'або (шибер, његова игла, емулзиона цевчица..) преко сваке мере, па са њим мотор не може људски да ради, како се мени десило са карбом на АТХ-у.
 
Plovak je plasticnii moze da se steluje igla,danas sam probao plovak drzi nivo,igla dihtuje,skinem crevce od goriva slavina drzi,ostavim ga tako,posle dva sata probam da ga upalim upali na gurku i opet se desava isto ,svecicu udaro drugu,nije ni do nje,varnica dobra,kad provuce ide ko blesav, pali na cvrgu,al posle dva tri sata ista prica...

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Iglu i siber sam menjao prosle godine,na kom zarezu treba da stoji osigurac na igli?

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
А 'ебени кондензатор? Мене је зез'о, ал' се брже покаже (барем је код мене тако било) да не ваља - просто почне да брљави чим се мотор загреје. И важна ствар, на који ни ја ни мој комшија ме'аничар није ни посумњао, већ смо све приписивали проклетом кондензатору - бобина. Просто ни не знаш да не ваља, док је не промениш.
 
Ma meni radi super posle prvog palenja i pali i vuce,samo me prvo zeza,primetio sam da nema razlike u prvom palenju sa ili bez sauha,dok je ranije palio sa sauhom

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Да обесиш венац од белог лука о корман!

Овако на даљину је понекад баш тешко дијагностиковати шта је са мотором. Ако кажеш да данас пали овако, а јуче му је требао саух, можда ствар заисте јесте у карбу. Ако имаш воље и когућности, зајми из комшилука неки карб са АПН-ца, па провери да ли има неке разлике и истих симптома као са твојим карбом.
 
I kod nas na Gileri, primećujem da je malo veći gas na prvom startu, a pošto je vakumska slavina ja to pripisujem tom malom curenju.
Međutim, odgovara za start jer netreba sauh..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Па где баш на R-a? Дај детету неког GS-а, да може да те обилази док си у атару. :)
 
Да обесиш венац од белог лука о корман!

Овако на даљину је понекад баш тешко дијагностиковати шта је са мотором. Ако кажеш да данас пали овако, а јуче му је требао саух, можда ствар заисте јесте у карбу. Ако имаш воље и когућности, зајми из комшилука неки карб са АПН-ца, па провери да ли има неке разлике и истих симптома као са твојим карбом.
Skino bi ja lako i zamenio da imam od koga..juce sam skino crevo sa slavine i ugasio motor ,danas cu videti dal ce da upali normalno,ako upali onda je problem u visku goriva,ako ne upali.....

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
vasovac-za pocetak treba krenuti od karburatora...dakle ako je karburator 1/13/11 dizna 70.igla na drugom zubu od gore i plovak 5-7mm od dole(od tupog kraja)....treba pregledati dali sauh plocica seda do kraja....ako je sve to dobro a motor i dalje u hladnom startovanju radi buu buu buu...onda podici iglu za jedan zub tj na treci od gore....zazor svecice stavite na 0.4mm
ovakav tip kvara je tesko definisati preko foruma jel se isti simptomi mogu javiti usled nedostatka kompresije,semeringa koji propustaju ili rastelovanog paljenja
 
Па где баш на R-a? Дај детету неког GS-а, да може да те обилази док си у атару. :)
Vozalo se dete na R-a dok je bilo u stomako, pa je valjda to ostavilo neke posledice 😂
Tata merka neki laki enduro tipa 200-250ccm za švrćkanje po ataru i povreme o za lov.
 
Evo da javim mozda nekome bude od koristi ,nasao sam kvar .Stift u karburatoru koji vodi pravac sibera se izvukao i siber se pomerao,vratio stift i sad sve radi super

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh