Za motoriste, Koji motocikl vozite?

Zamrznuo bi da nema električno grejanje karburatora. Dellorto 21.
Ovo je kod mene taj automat grejača karburatora.

24700882e8be59fb785c2b9a96842b2f.jpg
A ovo je grejač..
a0a58ebd4af1a3be922a1ade047d1ce0.jpg


Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Koje ulje ide za mesavinu ,inace u pitanju je skuter peugeot speed fight 2 2008godiste, dvotaktni motor? Ovaj sto mi prodao rece polu sintetika, jrl to neko posebno ilje polu sintetika ili klasika kao za kola(10/40 castrol).
 
Za SF2 ide po pravilu polu-sinteticko ulje za dvotaktne motore. Sinteticko bi bilo pogresno, jer se ta masina vrti do 8000 rpm, i nece sagorjeti svu sintetiku u cilindru, vec ce ostatak dospijevati u katalizator pa ce on prije ili kasnije da izgori. Znaci samo polu-sintetiku, jer to ulje i proizvodjac, preporucuje, mada dosta njih sipa sinteticko u nedostatku polu-sintetike, a opet i to je bolje nego, nedaj boze, mineralno.
 
Trebalo bi, ali mozes sada za pocetak, ako ti je teze naci polu-sint. usuti i cistu sintetiku, pa kada naletis uzeces, nece mu nista biti od sintetike da uspes jednu litru,a sa njom mozes preci podosta.
 
Све ок, али цена...
Колико би код нас овако нешто било € ?

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Све ок, али цена...
Колико би код нас овако нешто било € ?
Ако знам цене за мале "Хонде", ја ценим да би и код нас била око 3000 ојра. Нимало јефтино.

Ima li neko iskustva sa Hondom Dominator NX 650 ?
Личног искуства не, али знам да слови за једноставну и поуздану машину, па је давно била и бестселер (значи имаш и делова, нових и половних, кол'ко 'оћеш. Мислим, имала је и од кога да наследи добре ствари, од чопора претходних "Хондиних" великих "тампера".
 
Пуно. За ово би лично издвојио 2500 € и купио одма. На кредит наравно. За те паре има ктм 390.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
А чиме ти је привукла пажњу? Сам "форм фактор" и што би ти као такав био практичан или банално - необичан ти је?
 
Дери-пери. Кратки преноси, нема квачило, није неки сломиврат. али нема редукцију преноса као старији модели.
Из здравствених разлога нећу да узимам ништа преко 125 ццм.
А понуда је у најмању руку сиромашна на тржишту.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Китајци нуде много тога за, брат-брату, дупло, па и мање мање новаца него, ал' код нико да се дохвати увоза којекаквих ситних моторина који могу да заинтересују и зрелију клијентелу, а не само тинејџере и њихов површни укус.

Ако ти треба нешто мопедолико, без полуге квачила, али са брзинама, код нас можда још увек може да се нађе "Кимко Виза" 50 и 110. То ти је просто неки клон "Хонде Вејв" и осим дизајна, од "Хонде" је наследио, баш као и сви остали кинески (а Тајван, одакле је "Кимко", је срце Ср... овај... Кине) клонови "Хонде", одличну поузданост.

Ево сад сам се сетио да сам летос видео да поштари у Ковачици имају један клон "Вејва", нов, поштарски жут, али не могу да се сетим марке. Могуће је да је нешто од њих доспело у слободу продају и то не би смело да кошта више од пар стотина евра више 'иљадарке.
 
Видео сам вису, ал на интернету што сам нашао о њој више куде него хвале. Цена је ок око 1500€ за 125 ццм.
Могао би издвојити 50-так € од плате за рату. Нешто на 2-3 године.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ja prelazim na E-bike ,zamalo da zakačim štrik zbog APN-ca ,zamalo da fasujem 16 bodova .Rekao mi je sudija da ne smem u buduče dve g da napravim ni jedan prekršaj jel ode dozvola a sa njom i vožnja traktorom.sreća pa je sudija strašno razuman i pravičan čovek.
 
Па шта је 16 бодова??? Па толико не могу на гта 5 да покупим казни

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Da li neko znaa ako me policija vidi da vozim neregistrovan motor da li može da mi napiše prijavu?
Imao sam slučaj da me je policija zaustavila i napisala prijavu za neregistrovan motor kad sam otišao kod sudije tamo je pisalo da sam zaustavljen neregistrovan 27.7 i 3.8 i dodato da ne posedujem A kategoriju.Imam papir da su me zaustavili samo 27.7 ,službenik koji je pisao zahtev sudu za postupak nije policajac koji me je zaustavio.
Pretpostavljam da su me negde videli jel sam stvarno vozio i dalje samo malo sporednim ulicama.
 
Nazad
Vrh