Za motoriste, Koji motocikl vozite?

Једино да напишу ниси хтео да се зауставиш, типа знају те од раније. Али би опет дошли код тебе кући.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Немаш 125-цу, већ 110-ку. Ствар је у томе да је "Хонда" некада давно развила те хоризонталце у ко зна колико изведби, како радне запремине, тако и врсте тренсмисије. Радна запремина је ишла од 50 до 110 кубика (тачније 107, из пречника клипа 52,4 мм и хода 49,5 мм) и што је занимљиво, све се то пакује у исто кућиште, тако да и сам можеш за једно суботње поподне, на својој 50-ки замениш клип, цилиндар, комплет главу, радилицу, брезоне цилиндра, можеш и дизне у карбу и добијеш 110-ку која издува 7-7,5 коња. И сво то планинарење кошта испод 150 евра.

Е сад, друга је прича са већим запреминама тих хоризонталаца - то су почели Кинези на својим моторима за оне пит-бајкове, које праве како коме дуне. Постоји и та незванична подела тих хоризонталаца на ове мале клонове "Хонде", које зову "small bore" и они су толико идентични, да можеш да склопиш мотор од делова било којих произвођача, док ови са већим запреминама, од 125 па навише, тзв. "big bore", немају толики степен унификације или је тачније да унификације практично нема. И обично не иду на моториће за друм.

Са "Визом" не знам шта механички може да буде - ту је све јасно к'о дан и све се лако исправи. Једино могу да видим проблем са тим пластичним оплатама и квалитетом саме пластике. Ако је такав проблем у питању или било шта што се тиче браварије, ја бих је узео у обзир за куповину.
 
Жале се на струју генерално и изразито велики губитак снаге у брду. Са механичке стране нема замерки.
Погледај ово што сам навео висар-а. Права копија како кажу на јт

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Губитак снаге у брду!? Па проклетиња у сваком случају даје тих 7-7,5 коња и они терају моторин колико и сваких других 7-7,5 коња из 4Т мотора. Чуда од те снаге не можеш да очекујеш, али можеш да очекујеш да су увек ту. Мотор је, што кажу, заиста "bulletproof".

А ниси попамтио шта су конкретни проблеми са електриком?
 
Цркавање 'кумулатора и електронике за пуњење. За нека тржишта се мора допуњавати акумулатор као на старим јавама и мз, не постоји електроника за пуњење.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Јака mooda. Лако нађеш крштен реглер, па са 'кумулатором нема проблема.... или га нема више од било ког таквог малог за мотоцикле, међу којима има много ђубрета. Мени он већ неколико година не држи струју, али када се моторин покрене, све 100% функционално што се тиче и самог рада и сигнализације.
 
Доста ми је више шарафања и истраживања електричних и космичких струја. Хоћу нешто што пали на дугме и ради. Имао сам једно време мрцину од 750 ццм и на то се не враћам.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Окрени телефон и питај увозника у вези тих проблема које помињеш. Мени ти проблеми некако личе на појединачни случај.
 
Колико сам разумео кад сам гледао на јт, зависи од тржишта шта има испод пластике. Ако изузмемо ту проблематику слажем се да би за равницу био сасвим ок мотор. Као мало јачи апн.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
U koju kategoriju sada spadaju Apn i mogu li se uopste registrovati? Imam jednog Apn 4 na rami od Apn 6, ispravan u odličnom stanju, posle bratovog i mog odrastanja, vozanja, budzenja vraćen skoro na standard , čak je i petu brzinu dobio, stoji, skuplja prašinu u šupi, ne vozi se već dosta godina.

Prva, druga, kuplung treća, ruski ti je menjač sila...
 
До 125 ццм. А1 категорија. Мада има један апн 6 нови тип на жуте табле. Не знам како га је регистровао.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Сапатниче, набасао сам на пар нових "малокалибарских" моторина који би теби вероватно били интересантни.... само што их нема код нас. Барем мало да париш очи у овим тмурним данима. :(

Оба су са тим мотором хоризонталцем и оба су само једна од варијанти та два модела и то оба некако утилитарнија.

Овај први су крстили "Колт" (!!!) и кошта 600 евра


Овај други се зове "Милениум Делта" у верзији "Џокер" (има и "Спорт" и "Турист") и кошта приближно колико и претходни.

 
Хвала Зорге, нисам ово видео. Невероватне су цене готових производа.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Jel ovo onaj sto indijanci jasu, po 4-5 njih?
Na drugom videu.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Imam problem sa t14,problem je u prvom palenju on upali iz prve al se ugasi i tako par puta posle toga kada ga upalim i drzim gas on se ponasa kao da ga turiram oduzima i dodaje gas to traje oko minut i posle radi normalno ceo dan,sutra ujutru opet ista prica.u cemu je problem?goriva je puno lonce i dizna je cista...

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Онај заптивач што се налази на лончету кад пукне хоће тако да зеза. Или што каже ваздух. Види да није мастан семеринг иза магнета.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ako je iglica plovka loša desi se da u stajanju prelije gorivo i ode na dno motora.
Kada se upali radi po svome dok ne potroši to gorivo.
Probaj da zatvoriš slavinu pola minuta pre nego što ugasiš, pa vidi kako se ponaša sutradan kada budeš palio.
Takođe, i svećica može zezati dok ne proguta višak goriva.
 
Nazad
Vrh