Za motoriste, Koji motocikl vozite?

Greju se fenom i lepe kao folije na staklima
Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Folije na staklima je daleko lakše lepiti nego ove na zakrivljene površine.
Ja sam u ovo ušao sa vrlo škrtim uputstvima, ono kao, samo fen i polako.
Međutim, ispostavilo se da običan kućni fen ne vrši posao kako treba, nego je potreban kvalitetan industrijski sa dobrom regulacijom temperature, a folija nemože ona najjeftinija kineska, nego mora kvalitetnija.
Ovaj, blatobran je bio baš zahtevan, i kada sam radio sa kućnim fenom posao mi nije uspeo, pa sam tu prvu foliju morao odlepiti.
Kada sam kasnije uzeo industrijski fen, i malo pohvatao tehniku, bilo je samo pitanje strpljenja, nema šta se nemože odraditi..
Suština je da se lepi isključivo pravino zagrejana/omekšana folija dozirano zategnura.
Uglavnom, sada bih set panela mogao završiti za, recimo, dva popodneva.
Moram priznati da ovi što oblepljuju kompletne automobile zaista pošteno zarađuju novac..

Bilo je interesantno, presvačenje sedišta sa krojenjem, jer sam prilično teško našao originalni materijal-nautičko platno..
 
Poslednja izmena:
И колико се фолија држи пластичних панела?

И ја нешто гледам да обрадим панеле свог моторина, али нешто ми се чини да би гланц црвена (какакв је и моторин) из "хигијенских" разлога (лакше се пере од мат или рељефних површина) био бољи за моје потребе. Је л' има таквих фолија?

Него, да обавезно прелопаташ по "Алиекспресу" и нађеш одговарајући сет "армоника" за штапове виљушке. Без њих ми сваки ендуро моторин изгледа.... "ћосаво". ;)

Sad pohladno za vozanje

Похладно је када прсти почну од мраза да ти се лепе на полуге квачила и кочнице. :ROFLMAO:
 
Или замрзне делорто карбуратор. Са бингом не покушавати која му је доња граница замрзавања. То се не може преживети.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Клону карбуратора "Кеихин" ПЗ 16, 18, 19 (или који је већ да је код мене), не треба минус - због њега ми моторин у влажним јутрима са једноцифреним плусом шишти к'о асматичар. :ROFLMAO:
 
Кoји Бинг конкретно? Онај 1-12-346 са АПН-а, са лончетом са стране? Не, не личи на тај, већ на ону "осамнаестицу" са ИМТ 506 и којекаквих јачих "Томоса". Најкласичнији карб са цилиндричним шибером.
 
Пробао бинга са 506 на аутоматика. Спојио са дебелим гуменим цревом. Аутоматик није имао шансе да преживи. А ни ја скоро.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Или замрзне делорто карбуратор. Са бингом не покушавати која му је доња граница замрзавања. То се не може преживети.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.

Zamrznuo bi da nema električno grejanje karburatora. Dellorto 21.
Ovo je kod mene taj automat grejača karburatora.

24700882e8be59fb785c2b9a96842b2f.jpg
 
Poslednja izmena:
Е то је ван домашаја за наше услове уградње.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Dellorto kod mene na apn 6s, jel valja to? Neki tu me ubedjuje da je fantazija ono ovo, moze da pali bez coka itd.. bez coka nece da upali, ovako ide ok..

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Да упали без тешко. Може али упали угаси једно 10-так пута. Карбуратор је врх мали потрошач али сви који су га имали жалили су се на смрзавање зими и кад га потерају по атару не даје снагу као бинг. Са друге стране кад се бинг дообро напржи зна да свуче 4-5 литара за сат времена.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
И колико се фолија држи пластичних панела?

И ја нешто гледам да обрадим панеле свог моторина, али нешто ми се чини да би гланц црвена (какакв је и моторин) из "хигијенских" разлога (лакше се пере од мат или рељефних површина) био бољи за моје потребе. Је л' има таквих фолија?

Imaš folije kakve želiš-samo tvoja mašta je granica. Meni se, recimo, najviše sviđala mat crna ili tamno trula višnja, ali klinac je radi trenda insistirao na karbonu, uspeo sam da ne bude onaj sjajni džiberski koji tatini sinovi stavljaju u BMW-jce.:haha:.
Folija se solidno drži za masnu plastiku, stim što ima da se kupi i dodatni lepak, koji je po sastavu isti kao i onaj na foliji, i sa njim se maže oko krajeva panela da dodatno drži. Ja sam pribegao drugom triku, pa sam na krajevim savio i blago zapekao sa unutrašnje starne, tako da je folija sada praktično oklop oko panela.
Već sam rekao da je ovo u našem slučaju sezonsko rešenje, i prilično sam siguran da će ovo izdržati tu jednu sezonu.
Ovi što oblepljuju automobile, garantuju 5.god.
Dodatni razlog zašto sam pribegao ovom rešenju je dosta neuspešno farbanje ovih panela čak i sa skupim prajmerima kao podlogama. Boja se prilično brzo počne ljuštiti, a nema jednostavne popravke. Mi smo ostavili metar folije koja će služiti u slučaju oštećenja folije.

Него, да обавезно прелопаташ по "Алиекспресу" и нађеш одговарајући сет "армоника" за штапове виљушке. Без њих ми сваки ендуро моторин изгледа.... "ћосаво". ;)

Znam da su manžetne korisne, ali meni deluju na motoru malo staromodno, i vrate me u vremena kasnih osamdesetih/devedesetih kadfa su ih svi krosevi/enduro imali.

Похладно је када прсти почну од мраза да ти се лепе на полуге квачила и кочнице. :ROFLMAO:

Ima set za elektro grejane ručke. Ja to imam čak i na motornoj testeri.
 
О, Сапатниче, да само знаш на шта сам наилазио по руским и украјинским мото форумима док сам тражио којешта о машини на мом моторину ("Хондин" хоризонталац са "Супер Каба" и гомиле који су следили). Да видиш само све луде начине како људи "греју" карбове, да могу да пељају и по минусу.

Пробао бинга са 506 на аутоматика. Спојио са дебелим гуменим цревом. Аутоматик није имао шансе да преживи. А ни ја скоро.

Проб'о и ја тај ПЗ клон кога сам ти поменуо, уместо коцкастог "Бинга" (18/12/110 или која му већ ознака беше) на мом старом АТХ-у... И било би супер да сам имао мању лер дизну од те 38 која је стандард за "хондине" хоризонталце.

Мирости, да знаш да си ме натерао да реагујем са озбиљним "хммммм" на идеју са фолијама на панелима на моторину.
 
Poslednja izmena:
Cek, na apn 4 je taj bing?
Vozio sam od strica njegovu 4, cini mi se malo vise snage da ima.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Моторчину немам. Имам моторин. ;)

Имам неки ћинески са клоном "Хондиног" хоризонталца спакован у рам и ослањање прапотопских малих "Хонди" Икс-Ел, са "фластиком" (и ергономијом) чистокрвних кросера (уско и танко седиште на 95 сантима од земље :confused: ). Носи марку "Кинроуд", али није онакав какав би ти изашао у "гуглању", већ овакав, али црвен:

457083_medium.jpg


А налепницу са бројем 46 сам скин'о... Мислим, волим и ја Росија, ал' не иде ми са мојим тротинетом. :)
 
Nazad
Vrh