Za motoriste, Koji motocikl vozite?

Moja mazga Kawa 250 EL.kupljen od popa,koji je nabavio Honda Shadow 750
96519507_4070285323012927_6063224229619302400_n.jpg
Kad se setim samo u srednjoj skoli kako je profa przio Eliminatora 900. Kakav je to motor bio

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Momo ako planiras da vozis i putnika dobro razmisli, ja od enduro motora bih gledao bas oko 1000ccm, jer ogranicenje je u glavi a snaga moze da pomogne u preticanju ako je imas u rezervi a ako je nemas moze biti zafrknuto. Meni se svidja Honda Varadero 1000 ili tako nesto. Recimo po tvojim zeljama ja bih ti preporucio BMW GS 1200.
Trenutno vozim TDM 850 3VD i to mi je prvi veci motor i nesto nisam primetio da me njegova snaga negde povukla a posto 80-90% vozim suprugu bas mi je ok.
I gledaj dosta kako ce te stititi od vetra jer veetar ume bas da umara.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Vico TDM 850 i nema snagu, zato te i nije povukla. Tezina i kubikaza bez snage. To je motor pravljen za opustenu voznju. Inace motori sa 600 kubika i pravom snagom mora da vucu odlicno, a za hiljadarku da ne pricamo.
 
Da TDM nije nesto snazan, ali on covek poce da se predomislja na 250-300ccm. Znas i sam da je to tek promasaj a da ne pricamo za voznju u dvoje. Hteo sam da kazem da ne bezi od vece kubikaze jer on ne trazi "R" - a pa je 600ccm 120-130ks vec na enduro-touring je to mnogo drugacije.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Naravno da veca kubikaza nije za izbegavanje kad je neko vec u mogucnosti. Mislim da se Momo premislja jer je pocetnik pa mu sad svi daju neke savete, a kao sto znas sto ljudi sto cudi. Tako da verujem da tek sad ne zna sta mu je ciniti. To su te slatke muke.
 
Ja i burazer planirali isto kupovinu enduro, burazer ce izabrati marku, ne mesam se u to.
Ovako za atarske puteve, po selu i tako, nesto niskobudzetno skroz, sto rekao Luka socijalni.
Meni se svidja Husqvarna al daleko smo od toga.
Sto neko rece vise se plasim da l' ce koza ostati citava.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja sam kao mladić malo vozio Kawu KLR250, bilo super u to vreme.
Kasnije sam maštao da sebe častim sa KLR650, međutim prešao na bajs.. ;)
afb0c8189018fb7f96332cb632c84f7c.jpg
 
Sad cu malo gledati i to , Nego :haha: pisao za visinu pa se nesto zamisli ,nemam pojma kolko sam visok, sjecam se jos od regrutacije da je bilo 184 .Ajd reko da seizmjerim kolko sam dugacak moze nedaj boze trebat . 187 ,znaci nisam se jos kreno smanjivat :haha:

Napisah vec jednom ali evo opet:
Tu mozes videti u kom polozaju zavrse noge, ruke, telo, na razlicitim motociklima.
Ako zelis dugo voziti 120kmh na autoputu i pri tome ti treba tempomat, moze je bolje da krenes autom.
Motocikl sluzi za uzivanje u voznji, a to ces tesko osetiti na autoputu, osim mozda po kisi ;)
Voznja kroz prirodu, manje optereceni putevi i magistralni putevi...
Sto se tice ozbiljnih putovanja, imas na netu dooosta toga. Kad kazem ozbiljnih mislim na kilometraze 40 000+, a ljudi su vozili svasta. Naci ces skutere od 50, 125cc pa do vecih motora 500-800cc, a na te motore vecina ljudi odavde ne bi sela da ode u prodavnicu.... Jos su sva ta putovanja organizovali i platili sami, bez podrske (televizija, sponzora, pratilaca)...
Klementina je fin izbor, da ne platis mnogo skolu, a da se fino provozas i oblikujes zadnjicu 8-)
 
Jovan Dasic proputovao evropu kofi rejserom. Bas sam pratio na YT. Bilo je zanimljivo, ali po meni jako neprakticno. Uglavnom sve se moze kad se hoce.
 
Evo jedna Light putnicka varijanta.
Bili do Novog Sada po delove za traktor.
(6 hilzne, karike itd.) 200km u jednom pravcu.
de727861a4c4aabb3c79511fe6963b01.jpg
19a0db9ae7c1810a64a45bf9fb82c886.jpg
e3afc31b1af861e8637a270a6cd425f7.jpg
8b8500d0b0b3be4e78b5dca1869ce0c9.jpg


Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Pa ne bas "Delica" vec brat blizanac "Space gear" ili u teretnoj verziji "L400".
To je moja desna ruka.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
...И лева ...и обе ноге. ;)

Опасна макина, иако изгледа к'о најобичнији комби, да се не окренеш за њим.

Дизел? 2,5 или 2,8?
 
2.5l
Pa i ne izgleda bas kao obican kombi, barem ovakvi 4x4.
A za ruke i noge si u pravu, za ovaj nas posao je bas dobar. Nosio sam u njemu i po 1000kg semena do njive. Jedino ga zeza potrosnja i nije bas za auto put, tj nije za brzu voznju.
I jako jako dobar za veliku porodicu, 8 sedišta.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Оп... то онда значи да има 4Д56 са турбином.

Онима који ни марку не могу да препознају, он заиста изгледа "комби к'о комби", али ко зна о чему се ради, зна колико је... неуобичајен, да тако кажем.
 
Da taj motor je u njemu 73kw, jbg vozilo od 2t sa 4x4 treba nesto da gura napred, ipak su tu 2 diferencijala, reduktori i ostale skalamerije koje se vrte i trose energiju.
Ali ide on prilicno dobro za tu snagu, jos ako ga malo otvorim na pvp i pojacam pritisak turba, bude to prava igracka za odrasle. Jedino ga zeza sto oce da dimi crno za njim, ali ide kao nevreme.
Inace potrosnja mu je oko 9-10 kad se vozi sa dosta lokala, a 9l sam merio na medjugradsku voznju.

Momo, ja bio pre neki dan za NS sa zenom na motoru, i mogu ti reci da je zastita od vetra jako bitna stvar kad se bira motor.
Ja vec rezmisljam da zemenim moj zbog toga, ubi me na auto putu.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh