Za motoriste, Koji motocikl vozite?

Bio sam uveren da zelim prodati motor. Sednem ja tako juce da vidim da li sve radi jel pali kako treba i tako to... Osmeh na licu. Ma gde sad da ga prodajem kad bih mogao jos malo da se provozam...
I tako svaki put...
Ja juce kad sam seo na moju masinu bio sam tako srecan kako odavno nisam bio. To je cudo jedno.

Momo bas je enduro dobar za pocetnike. Narocito 600-650. Jedino ako si nizak rastom pa da ti zbog toga ne odgovara. Inace su svi motori teski i tih 10-20 kg razlike nije osetno. Posle par stotina kilometara izgubices osecaj o tezini i imaces utisak da je lagan kao bicikla. Secam se da je mene nekad najvise plasila tezina motora. Ni snaga, ni visina, vec tezina. I onda sednem na masinu 200 i kusur kila i vozim, pa onda jos jedan, pa jos jedan i zaboravi covek na tezinu.
 
Nisam nizak ,naprotiv 184 88kg. I meni se cini da nestoje bas sve primjedbe sto su mi rekl8. Jedno mi pogotovo nije logicno ,a vjerovatno ide kao i mnogo drugih stvari ovde kod nas ,savjetuje se na prvu bez logike . To je da za pocetnika nije nov motor ??
Zasto? Po meni bas jeste ,. Da je sve ispravnoni sigurno. Iskusan ce se lakse snaci sa nedostacima . Npr ako nedajboze padnem , malo ili vise . Kakva je razlika hel nov ili polovan i za mene i za popravke . Isto je . ..,itd .Neke savjete prihvatam neke ne.
Uzevsi u obzir da uzmem laksi motor i da slabiji isto mogu da idu na duzi put solidno gledao sam hondu cb500x za 7000e nova a trenutno sam se za ljubio u vstrom 250 , nov
6000e , 3 god garancija.
 
Malcice si nizi i tezi od mene, a meni veruj mi mnogi motori mali. Tako da je enduro pun pogodak. Sto se novog tice uglavnom ljudi misle da nije za pocetnike zbog tih padova. Na zalost tih padova uvek bude, bitno da smo mi zivi i zdravi.
Posto mi delujes kao ozbiljan covek ja bi ti iskreno savetovao da preskocis 250. Brzo to dosadi i nije za neka putovanja i preticanja. Idi lepo na 500-600-650 i pamet u glavu i nemas problema.
 
Sad cu malo gledati i to , Nego :haha: pisao za visinu pa se nesto zamisli ,nemam pojma kolko sam visok, sjecam se jos od regrutacije da je bilo 184 .Ajd reko da seizmjerim kolko sam dugacak moze nedaj boze trebat . 187 ,znaci nisam se jos kreno smanjivat :haha:
 
Definitivno za tebe nije svaki motor zbog visine. Idi i probaj vise motora i videces da sam u pravu. Uglavnom su pravljeni za sitnije osobe i lakse ces da nadjes neki enduro da ti odgovara.
A 250 brzo dosadi. To je se i moj drug licno uverio pa sad stalno gleda oglase i trazi nesto jace.
 
Ni ja ne bih išao ispod 500 kubika, sasvim dovoljno za početak. Po meni bolje uzeti neki dobar polovan za start dok ne vidiš kako ti odgovara. A i verovatno bi išao na sledeći motor jači. Nikad dosta snage, uvek ajmo na jači

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Ok. Ipak sam ozbiljan covjek nisam paljevina , imam npr sa autima daleko preko 2miliona km , svega sam se nagledo , mozda ipak da idem na oko 500 600cc ?
 
Imamneko svoje misljenje , npr sportskim motorima nije mjesto na putu , Sta nas normalne zanima njihova voznja , koga impresioniraju . Sportski motori neka idu na staze i nrk tamo voze 200 ,300. Odim toga nigdje nije dozvolheno brze od 130. Ako se nekome vozi brze zato sto voli neka ne laze jer u stvari oni hoce da se pokazuju i takmice sa obicnim ucesnicima u saobracaju , sto nema smisla . Ako se nekome vozi brzo a nisu mu bitni drugi kako kazu , neka ide na staze pa neka gine koloo hoce . Sta ce sa ostalim narodom na putu i ulici .
 
Suzuki F nije za divljanje, ja vozim GSX 650 F sa mojih 190 cm visine i 92 kg težine meni leži i za grad i za putovanje. Jedino nije za van asfalta, tu su ipak enduro. Neki dobar polovan V Strom, Yamaha TDM, Honda Transalp i neki sličan za početak sasvim dobro. Pa posle ako se ima mogućnosti i želje na nešto jače.
 
Pogledaj je,ako imaš gde i da je probaš.Iste sam visine kao i ti i iste kilaže i mogu ti reći da mi se jako sviđa kad se sedne i oseti taj motor.Nije težak,jako je upravljiv i meni baš leži.
 
Jedno laicko pitanje . Ovi motori npr sto smo pominjali , vstrom, 250 ili 650 , te honde nc ili cb ,.., i slicni ,.. jel ima to kruz kontrol , jet glupo mi nekako da moram nonstop drzati ruku u nekom ludom polozaju ako hocu da vozim npr 120kmh sat vremena na autoputu ?
 
Рука се увек намести на гасу, да буде у нормалном положају да не смета.
Имају неки утврђиваче гаса, али мислим да то само на мањима и рееетко сам то виђао.....а нисам загледао додуше.

Послато са Mi 9T помоћу плуга
 
Meni se bas svidja BMW nineT Racer, dobro su ga uradili
 
"...Је ли има то круз контрол..."???

Ма дај Момо, немо' да си конформиста! 'Оћеш да има и држаче за чаше? :ROFLMAO:

Момо, пошто видим да си избор сузио само на "форм фактор" мотоцикла, али не и конкретан тип, што не размислиш о неком јефтином решењу које би ти помогло да после сезоне или две кристалишеш шта ти треба? Типа, купиш нпр. "КЛЕментину" која ти дође "Џек оф ол трејдс" (али и "мастер оф нан", ал' 'еби га...), па нагураш неку километражу, видиш како је и шта, треба ли ти више снаге и габарита и слично.
 
Nazad
Vrh