Za motoriste, Koji motocikl vozite?

Malo sam dosadan. Pojavio se novi igrac u opticaju nije bas enduro,spada valjda u one naked ... Yamaha mt03 2007 660 . Sta mislite o tome ? Jedino sto mi se nesvidja sto nema vizir ili windscreen . Reci cete pa zato sevzove naked ali ipak jel se moze ugraditi neki vizir jer nemam zelju da me ubije vjetar ? Kakav je on za moj pocetnicki plamn?
 
Ja recimo volim naked motore, ali po meni imaju jedan veliki nedostatak. To je upravo zastita od vetra koja ne postoji. Vremenom sam primetio, narocito tokom duzih voznji i pri vecim brzinama da je zastita od vetra jako bitna. Bar je meni bitna. Sad mozda njoj moze da se stavi neki vetrobrancic, ali slaba vajda od toga. Da se stavi neki ozbiljan vetrobran mislim da bi narusio izgled motora.
 
Nesvidja mi se ni polozaj sjedenja koji ipak malo vuce naprijed , zvuk je ok iako je jedan klip a povlaci ko lud kolko god obrtaja bilo . Ne svidja mi se manji rezervoar samo 15l pa treba tankati svakih oko 170km , nema abs i nema vizir . Inace mi se svidja , a pogotovo sto mi covjek nudi da doveze iz Svice skoro nov 5000km prvi je on vlasnik za jaako povoljno.
 
Jel to jaako povoljno oko hiljadarke?
Ako je to tako novo i garantovano stanje, uzmi to i vozi dok ti ne dosadi, posle ćeš prodati verovatno bez gubitka, pa kupi nešto što ti više odgovara.
Moraš od nečeg početi, a ovo je solidan početak.. Uzgred zbog oblika rezervoara možda bi i onaj mali vizir radio pos'o..
 
Moguće , nisam taj vidio , ali sam juče gledao versys sa 5000km i kao nov bukvalno . I jedan i drugi slučaj ljudi budu vani i sin im kupio motor da imaju ovde a jedan imaju tamo . Neznam ali izgleda kao tako . U suštini samo takve i tražim ili ću uzeti novog kineza.
 
Poslednja izmena:
Момо, да л' лопаташ стране мото форуме и теме о моделима који те интересују, какви су су експлоатрацији и сервисирању? Ако ниси до сада, обавезно почни још данас - само недеља дана је довољна да видиш туђа искуства и нешто одбациш или оставиш као веријанту за куповину.

Него, да ли си бацио поглед на "Хонду ЦБ 500 Икс" (Икс, не обична, роуд верзија)? Од када се појавила, пар пута сам виђао да су давали некакве солидне (за услове нашег тржиштанцета) попусте.
 
Gledao sam dosta iskustava na Yt , biram kritičnije . Zanimljivo najkritičniji su Englezi , a najviše recenzija ima od >Indijaca , ali njima je sve dobro. Zanimljivo za taj Kinez ,(kao nov) CF Moto sve pohvale .Probao sam ga u BL . Kad bi nov uzimao njega bi prije nego Beneli . Kod polovnih se nemože gledati pta je najbolje , nego šta ima u ponudi da je očuvanu a povoljno pa onda gledaš dalje.
 
HD и јесте преселио део производње на исток али нисам сигуран у коју државу. Тако да је могуће нека комбинација.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
За наш део света се производи у Индији, а северну Америку подмирује погон у Канзас Ситију.

И јесте прави ХД, али малолитражни. Има чак и мањи, од 500 кубова и то је ХД-ов покушај да уђе у сегмент нижих цена. Ја лично немам никаквих претензија на рачун ХД-а што је у неким детаљима одступио од својих канона, али није им то први пут. ХД баш нешто и не волим, али сигуран дам да би ми се неки "Бјуел", да га ХД није убио, са овим мотором, сигурно допао.
 
Nazad
Vrh