YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Kolege koje ulje dosuti napred u mali rezervoar ispred hladnjaka klime, yto 904? Trebalo bi da je za servo volan, ne znam da li je povezano sa menjacem. Sta vi koristite?
Serviseri kazu shell spirax 10w30 ali nigde ne mogu da najdem pakovanje od 1l, samo 20l.
 
Šta se sve radi na prvom servisu na 50 rh na YTO 504?
Koja ulja i filtere mi preporučujete? Neka oznaka filtera?
Hvala.
 
Neces serviseri da ti odrade? Sta znam, sada radesa Shell uljima, filteri goriva i ulja su istikap na torpedo traktorima.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Pa neću. Zato što zimus ističe garancija, a taj traktor nisam nešto koristio, a sad preko zime tek neću.
I ja gledam nisotek, ispunjava sve norme.
Nego šta konkretno rade na prvom servisu? Filteri, ulje motora se podrazumevaju, još nešto? Menjač, hidraulika itd...?
Da ispoštujem to.
 
Ulje mozes koje hoces, modrica je isto dobra. Na 250 sati menjaju ulje u menjacu, mada kod mene na novom traktoru pise da se menja 500rh prvi put, posle na 1000 redovno.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Jel za te traktore ne postoje upute za upotrebu i održavanje? Ja sam kod kupnje traktora (Goldoni Star 3050), dobio prevedene upute, a još sam s neta skinuo originalne upute za motor.
 
Na prvom servisu na 50rh se promeni ulje u motoru i filter uljni..i to nije toliko skupo..na drugom servisu na 250rh se menjaju sva ulja..motor,hidraulik,prednja vuca,filteri svi..i to je onda dosta skuplje
 
Moja mašina u oranju, YTO 80-90, 80ks sa plugom Rabewerk Star 3x35 sa dubinom oranja oko 30cm, druga M na 2000 obrtaja i samo gas :ppozdrav: :osmeh:



Pa posle neki kažu kinez sranje, a pojedini sa mnogo većim i jačim traktorima u našoj zemlji teraju slične plugove 8-)
Ja sam razmišljao da probam sa 804 3*35,cisto da vidim kako radi
 
Mom je sledeće godine u planu podrivač sa tri radna tela pa kako mu bude :osmeh:
Ubeđen sam da će ga vući na 45-50cm e samo je problem što će to biti izuzetno sporo ( 1-2 sporohod 99%) i da vidimo kakva će potrošnja da bude.
 
Koliko je težak tvoj traktor,ti ga ne stedis ni malo 🙂

Ne znam tačno nisam ga merio ali moraću, od ovih novih 804 je teži jer je maska i kabina drugačija plus ima više tegova napred ima kao kod 904.
Nije da se ne štedi al kad može da vuče nek tera :osmeh:
Jesenas sam vukao sa njim i vučenu tanjiraču bosanska dubica 4m širine sa rotorima nazad, a jedne godine sam vukao i tešku drljaču od 4.5m.
Nisu to neke preterane brzine al lepo radi, ne greje se ne dimi ...
 
Nazad
Vrh