YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Staro fali novo teraj! Pa makar to bio i kinez,rus,imt,rajka..... Novo je novo! I Michal79 ne zaboravi da ni nov zeko nije sto je bio.... A o ceni da i ne pricamo.... Zeko,sad ne znam mu tacan naziv ali znam da je max88ks,kosta ~38-40 000e A za te pare vozis 130ks kineza ili rusa i jos ti ostane love.
 
Michael ja sam imao strano zapadno i znam šta je to.Nema vlasnika polovnom zapadnog traktora na forumu ,a da često nema neke opravke.Često su kvarovi strašni i po džep ,a i živce.Novo je novo pa taman da je i IMT.Kupiš polovan za 25000evra pa ga onda još mesec dana dovodiš u red.I opet je to polovno pa ga je..
Ko se misli ozbiljno baviti ovim našim poslom bolje mu je te pare dati za učešće i uzeti uz rate neki ozbiljniji ali NOV traktor.
 
Ali se razlikuju i po ceni-novi.A to što je nešto staro tvrdo ne bih se složio jer ni ona stvar nije tvrda kad ostari.
 
Znam to,zato vozim stare jer su kvalitetniji i tvrdji od novih,a još jedna stvar koja možda smeta svim vlasnicima yto je ta što su to traktori skarabudženi sto se tiče završne obrade,da to kinez koji ga napraviše treba i da ga vozi,napravio bi ga ohohohoo,kvalitetnije i udobnije,ali njega boli tuki ko ce ga voziti i dali ce mu biti udoban i pouzdan,on to samo sklopi i prodaje bez detaljnije kontrole kvaliteta i filnalne obrade,bitno im je samo da prodaju što vise komada,a kad bi barem iskopirali i dizajn neki evropski,da to liči na traktor a ne na igračku neku,to bi bilo za pohvalu,i zato se zapadnjaci razlikuju od kineskih po novoj i naprednijoj proizvodnji i kontroli finalnog proizvoda kao i po ceni,a znamo da cena nosi kvalitet.

Ma pusti covek je naucen u vezi kineza vidi se da doktorirao u vezi zetora i kudi Yto-traktore,mozda mu je krivo sto njegov hvaljeni zetor nije ni blizu Yto-a...
 
Znam to,zato vozim stare jer su kvalitetniji i tvrdji od novih,a još jedna stvar koja možda smeta svim vlasnicima yto je ta što su to traktori skarabudženi sto se tiče završne obrade,da to kinez koji ga napraviše treba i da ga vozi,napravio bi ga ohohohoo,kvalitetnije i udobnije,ali njega boli tuki ko ce ga voziti i dali ce mu biti udoban i pouzdan,on to samo sklopi i prodaje bez detaljnije kontrole kvaliteta i filnalne obrade,bitno im je samo da prodaju što vise komada,a kad bi barem iskopirali i dizajn neki evropski,da to liči na traktor a ne na igračku neku,to bi bilo za pohvalu,i zato se zapadnjaci razlikuju od kineskih po novoj i naprednijoj proizvodnji i kontroli finalnog proizvoda kao i po ceni,a znamo da cena nosi kvalitet.


To si trebao poslati za vic nedelje. Ti upoređuješ 25god star traktor sa novim Yto jel si nekad vozio da si tako informisan ili ono rekla-kazala malo se raspitaj pre nego što proceniš vrednost bilo je dosta i novih zapandih traktora koji nisu uspeli ni kući da stignu sa placa a da ne kažem koji sa 10rč razpadne mu menjač i slično da ne nabrajam. Malo bolje se informiši.
 
kolko kinezi ne valjaju pokazuje da su ih pune njive u lijevču a zetora kraj puta na prodaju koliko ti volja.Ja ne vozim ni jedno ni drugo ali mnogi kritikuju kineze radi don fenga jer su to stvarno loši traktori a kina ima i loše robe al ima i itekako kvalitetne nije ni kod njih sve fuš pogledaj samo ekonomski rast to je sigurno od loše robe.
 
Slušaj Miško ako si uopšte i Michal, s kojom namerom si se uclanio na ovaj forum, konsultacijom sa kolegama (petrovcanima) dosli smo do zakljucka da informacije koje dajes uopste se ne slazu, prvo pises da si stocar sa 4 krave i 2 bika (moze se na prste nabrojat koliko ima stocara u selu) onda kombinacija zetora 70 i 52 nema ih tako puno (opet te nema) i jos kao i nick 79 sto verovatno si to godiste, nesto neštima
sve mi to mirise na nov kejs, ne mogu da potvrdim ali ako administratori primete dobićes veciti ban
 
Poslednja izmena:
nisam za kineze,uvek se setim da sve sto njihovo uzmem ne radi dugo...ali za traktore yto misljenje mi je,sto bi rekli "na nivo" jer ima ih jedna firma kod nas u opsini.804 je u pitanju,i ne gase se,jesu masni,jesu zapusteni,celave gume,gadni za videti,ali za zivo cudo ti traktori ne staju,sve sto crkne u hodu se pravi i samo dosipaju naftu i ulje...inace ti traktori uz velike jd su nosioci celokupnog posla.
 
Način pisanja zaista podsjeća na njeg.

Nažalost, mada se mora priznati da je Dong Feng mnogo ocrnio kineske traktore. Razlike izmedju YTO i Dong Feng su više nego drastične ali mnogo (čak i na prvi pogled se vidi da je YTO ozbiljan traktor) ljudi je steklo loše mišljenje o kinezima zbog veoma loših iskustava sa DF. Lično ne bih imao ništa protiv YTO 804, čak mi se i optikom više svidja od MTZ ali bih ipak uzeo MTZ jedino zbog jednostavnosti nabavke rezervnih dijelova.
 
Pa ima se tu još dosta raditi.Uglavnom na kabini i elektro instalaciji koja im je po meni slaba strana.
 
Nisam doktorirao,samo umem da prepoznam pravi kvalitet traktora,radio sam sa ljudima koji uvoze novu i polovnu mehanizaciju sa zapada i na osnovu toga znam,i šta valja i šta je isplativo i šta nije.
Ja sam izneo samo moja mišljenja o yto traktorima.

Ti bi kao bravar trebao da znaš da je metal uvek bolja varijanta nego plastika, kao što napr. ima na Case-u.
 
@Djoker

Što bi englezi i amerikanci rekli, "That's the point!".

Kinezi su narod koji uči jako, jako brzo, oni vec sada znaju da traktor nije roba koja može dugoročno da se podvaljuje. Velika imena kao što je YTO to najbolje znaju.
 
Nisam doktorirao,samo umem da prepoznam pravi kvalitet traktora,radio sam sa ljudima koji uvoze novu i polovnu mehanizaciju sa zapada i na osnovu toga znam,i šta valja i šta je isplativo i šta nije.
Ja sam izneo samo moja mišljenja o yto traktorima.

Nisi doktorirao, ali si sigurno majstor jony.
 
Nazad
Vrh