YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Ova poteznica u postu ispred je rucni rad jer nisu u stanju da stave fabricki. :)

Evo slike dihtovanja, nisu najbolje ali se vidi sustina:
kupio sam dva crna silikona i oba su bila zapecena tako da sam na kraju uradio sa sivim, ali nista strasno.



zatvoren prorez od rucice hidraulika

isto to uradjeno i sa blokadom

rucna

komande izvoda hidraulika i rucica kardana

ogroman otvor u podu kod podesavanja hidraulika, zatvorio sam ga sa komadom lima koji odgovara za rupu, par srafova i ispod svega toga guma i lepo ofarbano

i one cetiri rupe na limu iza sedista koje ne znam za cega sluze

malo silikona ispod kedera od donjeg levog stakla

Nije Bog zna sta, ali radi posao i drugacije je unutra. Takodje sam zatvorio i proreze kvacila, noznog gasa i nozne kocnice(osim kada je pritisnuta, onda stoji otvoren jedan deo) tako da vise ne duva hladno kroz rupe u podu.

I juce sam upalio traktor i primetim da mi se resetovao brojac radnih sati(nismo palili traktor 5-6 dana). Poludeo sam! Sva sreca te sam zapamtio koliko je napravio pre toga.
 
Izgleda da im je baterija koja napaja memoriju jako jaaaaaako losa. Morace da menjaju kada dodju na prvi servis.
 
gledao sam kod jednog coveka sto ima kineza i on je tako dihtovao silikonom kabinu,sve spojeve i patosnice plastike,i kabina je katastrofa izgledala pre toga a i posle dihtovanja nije lose,ali vremenom sikolikon pocne sa se ljusti i odvaja pa izgleda jos gore,ipak kinezima treba jos dosta vremena da naprave pravu kabinu koja ce odgovarati EU standardima
 
Samo sto je blatnjav od radova u vocnjaku i oko palstenika. :D Sigurno ima bateriju, jer tako svi funkcionisu a i da je nema ne bi trebalo da se resetuje jer ima stalno napajanje sa akumulatora posto ne iskljucujem sklopku.

@srdjan7 Mislim da se montira na 2 rupe, ali i da je tako mogli su naknadno busiti rupe za postavljanje boce.

E sad, posto nisam uzeo onu petoletkinu instalaciju za vazdusne kocnice posto je preskupa razmisljam se da je napravim ( i bocu da stavim ispod kabine), u sustini treba mi boca, par creva, prikljucak za prikolicu imam i verovatno mi treba neki ventil koji se pritiska noznom kocnicom traktora. Je l` to to?
 
Nemam predstavu, moram videti sta ide fabricki na traktore na kojima ima ugradjena instalacija. Zvacu ovih dana drugara da vidim sta je on stavio kod sebe na fergusona.
 
Mnogo se ljudi nervirate kad neko pohvali nasu mehanizaciju.Za one koji su pitali dubina oranja je oko22cm zemlja je lakseg sastava ali nije peskusa,vec je bio ugar i prdrivano sa vocarskim cizelom a ja znam da nije dubina oranja 10 ili 12cm jer toliko plitko i ne garim njive.Neka bude da ste u pravu za buku u kabini ali mislim da niste za dugovecnost traktora(motora,menjaca,diferencijala i hidraulike).Ne kudim ja Yto jer i nisam radio sa njime ali hvalim ono sto imam.Isto tako imao sam MTZ i imam Vladimirca i jesu kao groblja na izgled ali oba imaju nove satove jer su im stari zglavili na 9999moto casa.Zato pozdrav kinezima i vidimo se kad okrenu brojcanik.



---------- Poruka napisana u 18:30 ---------- Prethodna poruka je at 18:29 ----------

Evo ovaj jos malo rada pa ce da ga okrene, to je onaj 804 sto sam pricao da ima na ceneju

ivaiox.jpg
 
Miroslave ,da li imas sliku motora i hidraulika od ovog traktora da vidimo da li je i koliko mas(t)an) jer prednji trap vidim da je suv?
 
Nazad
Vrh