YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
@Barbu
Opet ljudi generalizuju stvari, za pocetak nisu svi kinezi proizvedeni u YTO fabrici. U mojoj okolini ih ima mnogo (yto-a) i ni jedan nije imao kvar kao sto ti pominjes, cak sta vise ljudi ih i hvale, u privatnom polj. dobru vuce 120-ka 4 brazde obrtac vec 4-5 godina i do sada apsolutno nista nisu imali od kvarova. Ja redovno napisem ovde ako se nesto desi na traktoru i do sada su to sve bile najgluplje sitnice. Mozda tome sto je otpao tocak nije dotegao srafove a onaj sto mu je otisla prednja vuca mozda nije citao uputstvo pa nije nikada ni podmazao. Mnogo stvari selo prica a vecina ili nije tacna ili se ne zna stvarni uzrok tome. Kupio komsija rusa 82-ku i posle godinu dana mu crkne motor i svi odmah generalizuju kako ne valjaju rusi a ne znaju da ga je on pregrejao u oranju jer mu je curila voda iz hladnjaka i znao je to.

A moram ti reci da se i Case lose pokazao kod nas, coveku vec drugi put rastavljaju motor na novom JX95. Kako ti sada deluje moja recenica?

A sto se tice cene YTO-a, za te pare je veoma privlacan, ja sam pare za njega skupljao 3 meseca i kupio ga, jer kada smo videli da vise ne vredi popravljati starog Vladimirca morali smo naci resenje i isao sam od jedne do druge kuce i mogao sam i ja cekati 2 godine pa da kupim neki zapadni traktor proizveden u Turskoj, Brazilu, Meksiku, Spaniji ili Kini za 3 puta vise novaca a da nisam bas siguran kako su ga sastavili nemarni ljudi u tim ISPOSTAVAMA maticnih fabrika. Ovako znam da sam kupio kineski traktor iz fabrike sa renomeom od 50 godina postojanja i vise od milion traktora na njivama.
 
koliko košta onaj od 54 ks,ja sam prošle godine kupio novog JD zadovoljan sam al bio bi još zadovoljniji da sam još malo domirio i kupio 2 nova yto u svakom slučaju je bolje dva nova nego jedan
 
Biću krajnje iskren.Više bih voleo da sam mesto YTO 904 kupio Case 95 ili 105.Ono što me je opredelilo da uzmem YTO je isključivo cena za tu opremu(ma kakvog kvaliteta bila) i tu konjsku snagu za koju sam čuo(sad se i uverio) da je prava.Razlika od 13-14000evra mi je bila jako velika da bih platio ime koji ruku na srce i nije neko.Da sam imao taj novac verovatno bih gledao neki sasvim treći traktor.
 
Ja mislim da je odnos cene i kvaliteta kod YTO traktora prilicno dobar. Retko koji YTO traktor ima ozbiljan kvar. Do sada najozbiljnije probleme vlasnici pomenutih traktora a moji poznanici su imali sa hidraulikom. Mnogi gledaju na Fotone i ostale kineze a ti ostali mislim da nisu ni prici ovom. Nemam YTO ali sam radio sa njime u razicitim operacijama i mogu da kazem da se YTO ne stidi zapadnog i kvalitetnog traktora.
 
Po snazi apsolutno se ne stidi ni jednog traktora tih kvalifikacija.Ali ta kabina,struja,gume.....mora biti bolje ali bi to i cenu diglo značajno.
 
Nova informacija iz Agrovojvodine je da su traktori poskupeli za 1000e zbog kursa dolara. Za 10500e ja nisam nista ni priblizno mogao uzeti a da ima koliko toliko dobru kabinu, prednju vucu, prikljucke za hidraulik a da i dalje moze lagano da se provlaci kroz vocnjak. A pogotovo da ide 40km/h.
 
[video=youtube_share;jzaHbNT94h8]http://youtu.be/jzaHbNT94h8[/video] evo ga yto za Tursko trziste :osmeh: zove se Artak
 
Što se tiče potrošnje YTO traktora uopšte nije tačno da troše više od imt ili rakovice.Ja sam imao i jedno i drugo.Znači YTO traktori nisu veliki potrošači.
 
Momci malo vam se kilaža ne slaže sa ovim http://agrovojvodina-mehanizacija.co.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=84&Itemid=65

Rus 1221 po papirima ima 5120 kg ,malo mi puno da je YTO 120 teži čak tonu!!
tako pise a 6t je kod mene tacno, kad sam ga doterao odmah isao na pumpu pun rezervar natocio pa na vagu i tehnicki pregled, znaci nije bilo blata na njemu, a 1204 mislim da je 200kg laksi jer ima 2 tega manje napred i 2 nazad
 
Napred 12 komada po 50kg+nosac tegova 140kg, a nazad na svakom tocko 4 kom po 50kg, znaci tegove koje skidam za povrsinsku obradu su 1000kg, napred ostaje onaj liveni nosac tegova od 140kg,
tako je nekad bilo a sad nema toliko tegova poceli da štede.
Kod tebe koliko me pamćenje sluzi je 10 komada napred i 3 komada nazad po tocku
 
Nazad
Vrh