YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Izes ga dok oni otklone sitne greske,poprave finisnu obradu i pokazu se kod nas i kostace kao "pravi" traktori ima da im napucaju cenu kao zapadnjacima.
 
Ja sam ubeđen da kinezi već sad mogu da naprave traktor visokog kvaliteta približno zapadno evropskim, ali to sigurno ne bi bilo jeftino i ne bi imali takvu prodaju.Ipak mislim da im je cilj da prodaju više komada i na taj način zarade nego da imaju manju prodaju a veću zaradu po jednom primerku.
 
Da zaboravio sam mi koji vozimo kineze smo 10 nivoa ispod vas koji vozite nahvaljene zetore..
Niko nije pominjo nivo svako vozi ono sto ima,nisam nigde napiso da su kinezi losi ALI TI SI NAPISAO >MOZDA MU JE ZAO STO NJEGOV HVALENI ZETOR NIJE NI BLIZU YTO<. Znaci po tebi je zetor los i nije ni blizu Yto-a...Ako tako mislis to je tvoja stvar sto si se odma uvredio.
 
Niko nije pominjo nivo svako vozi ono sto ima,nisam nigde napiso da su kinezi losi ALI TI SI NAPISAO >MOZDA MU JE ZAO STO NJEGOV HVALENI ZETOR NIJE NI BLIZU YTO<. Znaci po tebi je zetor los i nije ni blizu Yto-a...Ako tako mislis to je tvoja stvar sto si se odma uvredio.

Nisam rekao da je zetor los,svako vozi sta hoce i za sta ima para ali to ne znaci da moraju svi da pljuju Yto-a a nisu nikad ni seli u njega i vozili...
 
Kod drugara upalila se instalacije i vise od pola traktora izgorelo YTO 454 prve serije koje su prodate kod nas pre 2.5-3 godine. Uspeo je sve to da sredi ofarba i naruci drugu instalaciju izmenja sve plasticne delove u kabini...Samo nemoze da nabavi orginalnu staklad jer na njemu su blago "ispupcena"staklad i problem je ovima u Pancevu da to urade (trba da naprave neki ram a to im se kazu neisplati...:sta: a u Agro-Vojvodini nemaju,jer vec ugradjuju druge kabine odnosno sad vec i trece neke euro bez "buke" tako da nezna covek sta da radi a ne prepravlja mu se originalna kabina da bi ugradio ravna stakla koja bi mogla napraviti kod ljudi poput Goran Pancevo i njemu slicni. Dali ima pomoci za mog drugara ili i dalje da vozu traktor sa skinutom kabinom i narusava sopstveno zdravlje.Pomagajte drugovi...Hvala u napred!:ppozdrav:
 
Mislim da je najbolje da prepravi kabinu, sigurno se to može uraditi da lijepo izgleda a na taj način bi bio siguran i u budućnosti, ako opet nekad razbije staklo.
 
Milose nek kupi one ploce od polikarbonata i nece mu posupeti kao obican lexan-plexiglas ne znam tacno kako se koji zove,a moze lako da se uvija.
 
Kod drugara upalila se instalacije i vise od pola traktora izgorelo YTO 454 prve serije koje su prodate kod nas pre 2.5-3 godine. Uspeo je sve to da sredi ofarba i naruci drugu instalaciju izmenja sve plasticne delove u kabini...Samo nemoze da nabavi orginalnu staklad jer na njemu su blago "ispupcena"staklad i problem je ovima u Pancevu da to urade (trba da naprave neki ram a to im se kazu neisplati...:sta: a u Agro-Vojvodini nemaju,jer vec ugradjuju druge kabine odnosno sad vec i trece neke euro bez "buke" tako da nezna covek sta da radi a ne prepravlja mu se originalna kabina da bi ugradio ravna stakla koja bi mogla napraviti kod ljudi poput Goran Pancevo i njemu slicni. Dali ima pomoci za mog drugara ili i dalje da vozu traktor sa skinutom kabinom i narusava sopstveno zdravlje.Pomagajte drugovi...Hvala u napred!:ppozdrav:

Pa koliko je bio star kad se zapalio kako to?
Pa ima firmi koja rade kaljena stakla..
 
Diklofen otkud da si uzeo 904 posto je tvoj Renault bio 130 ks, ipak je velika razlika ?
Pošto smo dugo na forumu i dobro se znamo veruj mi na reč da nije velika razli u snazi.U kilaži jeste ali snazi nije.Bud je moj reno bio pred kraj bud je kinez malko po meni jači od 90ks.
Barbu ako sam te dobro razumeo čekao si tri godine da bi kupio bolji traktor od YTO pa si kupio-CASE:sta:
 
Nazad
Vrh