YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
U oranju radi sa 3 brazde obrtacem, (Cenej slicno kao i Kisac Laksa zemlja) ali najvise sati verovatno uradio sa tandemkom zato mu i gume izgledaju ovako kao na ovoj slici, ova sigurno nije original (one je poderao mislim da 804 ima uzane),
U svakom slucaju skoro 7000 sati a samo jednom menjana lamela (stavili su mu keramicku id NH)
Eto ovaj je za primer
 
Poslednja izmena:
U oranju radi sa 3 brazde obrtacem, (Cenej slicno kao i Kisac Laksa zemlja) ali najvise sati verovatno uradio sa tandemkom zato mu i gume izgledaju ovako kao na ovoj slici, ova sigurno nije original (one je poderao mislim da 804 ima uzane),
U svakom slucaju skoro 7000 sati a samo jednom menjana lamela (stavili su mu keramicku id NH)
Eto ovaj je za primer
a koje je godiste trakor?
 
Kod nas YTO traktore ima zadruga ,i skoro je cale pricao sa jednim koji radi tamo i kaze za yto da dok su bili u garanciji da je sve bilo ok,ali da u zadnje vreme trose mnogo ulja..
 
I kod mene u okolini ima jedna privatno polj. dobro 120-ku (ovu noviju sa zaobljenom haubom). Kaze gazda da su je kupili pre 5 godina da ore 100ha, a vec 3 godine ore preko 250ha i to sa 4 brazde i od kvarova nisu imali nista. ;) Ali je ne vozi ko stigne i redovno se odrzava.

A za zadruge je nadaleko poznato da traktor kod njih moze normalno da izdrzi godinu dana. Samo kada se setim kada je nasa zadruga kupila 10 novih 82-ki, bili prelepi i svi su se otimali da ih voze, ali ne zadugo jer su pocele da se kvare, pa su jednu po jednu popravljali i posle poceli da ih parkiraju jer se nije isplatilo ulagati i na kraju je ostala jedna koja se i dalje vozi, ali ne zna se koliko joj je generalki na motoru i menjacu radjeno... Tako da sve zavisi ko i kako vozi te traktore.
 


---------- Poruka napisana u 18:30 ---------- Prethodna poruka je at 18:29 ----------

Evo ovaj jos malo rada pa ce da ga okrene, to je onaj 804 sto sam pricao da ima na ceneju

ivaiox.jpg
to je sa ceneja od Nikole letica od mog strica yto od 80ks taj traktor se negasi.:ppozdrav:
 
Pa da vam kazem traktor ide lepo vuce 2 brazde bez problema vuce prikolicu za stajnjak uglavnom negasi se ja se bas nisam ni interesovao za njega jer me bas nezanima msm nesvidjaju mi se ti yto traktori al njega sluzi.:ppozdrav:
 
Ajde da pomogne neko ko je radio sa malim traktorom jer ja od kada znam za sebe radim samo sa traktorima od 80+ ks. Treba mi plug za YTO 454 i u ponudi imam IMT 755.2 visoki klirens i IMT 756.2. Sta je bolje za ovo moje traktorce kako bih mogao da orem kroz vocnjak a i posluzice da se brze sve ostalo poore? Da li koristite i tocak za oranje sa YTO traktorima? Fala! :)
 
Kod mene u selu ima jedan takav YTO 454 i mislim da sam ga video sa 756 da ore i to na redovnoj dubini 26-27cm prilicno brzo. Poredjenja radi, orao je u paru sa 558 i Leopardom II 2x35cm i nije 558 mogao da mu pobegne.
 
Moraceš da imaš ledinar, nema tako precizan hidrazlik, odnosno ima veliki korak pri podizanju i spuštanju i nema pomoćnu ručicu za fino podešavanje kao na imt..Mislim da ujak kodristi 756VK, sasvim dobro ide sa uključenom prednjom vučom. Probao je bez ledinara ali jako je teško da podesi dubinu, pa je napravio ledinar. Ne znam da li si razmišljao o nekim drugim plugovima, OLT ili leskovacki, pošto oni mogu da se pomeraju, a mislim da bi u voćnjaku to dobro došlo.
 
Ledinar je kopirajuci tocak?
Imam OLT pto, remontovao sam ga, ali mi se ni ranije a ni sada ne svidja kako prevrce brazde i zato ga i prodajem.
 
Gledao sam ove 904-ke u radu,sasvim dobro ide,ima ih u nasem selu koliko ja znam jedno 10 različitih traktora od 50 do 130ks,znam jednog kineza koji liči na fiata,a ostali novi kinezi izgledaju kao igračke,bar spolja,imao sam prilike i sedeti u 904ki,mala kabina,solidna preglednost,ali sve u kabini obloženi jeftinom plasikom,i to mi se nesvidja kao i zavrsna obrada,cak je i nešto veča buka u kabini izražena,ipak kinez kao kinez,daleko su jos od mojih zetora koji su i ako imaju preko 20g svakako napredniji u odnosu na nove kineze.

Onda cemo svi prodati nase jeftine kineze i kupovati traktore starije od 25 god jer su jako dobri i neunistivi,dajte ljudi smanjite malo... :sta:
 
Sve zavisi kako je ko navikao.Ja bih licno za te pare kupio novog YTO-a i da me sluzi dugoooo.Za 50 -60 lanaca koliko radim to bi bilo super.Pre svega nov traktor mlad i po meni svu prednost dajem novom traktoru,A da kupim polovnog zapadnjaka sa ne znam koliko hiljada radnih sati.....nije to to....
 
O Boze... Pogledaj malo koliko je radio taj traktor i nije sminkan i lickan (kao neciji) vec je vozen i menjane su mu gume i sipano gorivo u njega i stalno je teran. Koliko pari guma si zamenio na Zetoru za sve te godine? A Zetor je zapadni traktor? Zelis li reci da si ti fin i da si navikao na te zapadne traktore češke proizvodnje (samo da te podsetim da je to drzava istocnog regiona)? A Yto fabrika postoji vec 50 godina i do sada ima napravljenih preko milion traktora (vise od Zetora) a s obzirom da je to Kina (najjaca ekonomija na svetu) takva fabrika se nece raspasti.
 
Nazad
Vrh