YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Hmmm koliko je dobro toliko i nije. Ako nisi zapamtio prethodno stanje brojaca onda zamenu ulja radis "napamet"...
 
To nije problem,verovatno nije predvideno da se akomulator dugo drzi van traktora pa ga baterija izda i on krene izpocetka
 
imam mjesec dana da odlučim koji cu traktor kupiti za lakše poslove al da je4wd imali ko slike od tog Yto od 45ks i kakva su iskustva činimi se da su dosta kvalitetniji od don feng ili kako se već zovu
 
Jel ima nekoga da je na 904 ugrađivao dodatni merač temperature mesto onog šrafa do kabine traktora?Interesuje me koji merač tj. davač tu pasuje(navoj -promer).Traktor mi je upakovan za zimski san pa mi je mrsko sad skidati obe cerade i sve ostalo.
 
Pa mozes ubaciti Teleoptikov merac samo ces morati da odneses do strugara da ti napravi redukciju da uvrnes na postojece mesto.

@prnjavor Imas na prethodnih nekoliko strana slike mog traktora (YTO 454) i ako te interesuje nesto dodatno u vezi njega ili neka dodatna slika slobodno pitaj.
 
45ks, 540/1000 o/min, 8 brzina napred (4 spore, 4 brze) 4 brzine nazad, prednje su 8.3-20 (isle su kao opcija) a zadnje 12.4-28. Iako svi pricaju kako su spori traktor je prilicno brz i brzina mu je preko 35km/h, ima grejanu kabinu (s tim da sam je ja kompletno predihtovao da bi bila jos bolja). Cena je 10500e. I ima prilicno snage, vukao sam sa njim 2 pune prikolice stajnjaka ukupne tezine 15T i to bez ikakvih problema, veoma sam zadovoljan i sa prednjom vucom. Imam par zamerki ali ih usput resavam i vec je nekoliko odradjeno a na tom spisku se nalaze prednja poteznica, nedostatak pomocnog sedista, mogli su malko bolje sastaviti gume na kabini, zadnje svetlosne grupe bi trebalo vislje da su postavljene a takodje i bocne...
 
Postovani forumasi, moj ujak ima malog YTO 454, zajedno saradjujemo pa ću izneti iskustvo za njega za ovih godinu i par meseci koliko je kod njega. Cenio bih iskreno iskustvo drugih vlasnika ovog malog YTO-a. Nisam ljubitelj određene vrste traktora, to je radna mašina koja treba da obavi zahteve vlasnika.
Traktor ima zvanično 45hp (mada deluje kao da ima više) 169Nm dve brzine kardana, mada ova druga brzina je skoro neupotrebljiva, osim za pneumatsku sejalicu menjač 8/4, dobar hidraulik, ali ne preterano precizan, ima veći korak pri spuštanju i dizanju od IMT, pa se pri oranju mora koristiti ledinar.
Ostale karakteristike možeš pogledati na ovom sajtu http://www.ytocorp.com/1a-40-55HP-wheel-tractor-4.htm
Prilicno je zadovoljan sa njim, mali je potrošač, brz je(on je uzeo veće gume, kao kod modela 554, što ima i dobrih i loših osobina), kabina mu je pregledna, jedino što je bučniji pošto on nema gotovo nikakvu izolaciju, naročito kad uključi karda, mislim da je bučniji od IMT. Ovo nije slučaj sa većim YTO traktorima koji imaju izolaciju i dosta kvalitetniju kabinu. Ovaj problem se može lako rešiti sa malo para i dosta volje.
Za ovih 16 meseci koliko je kod njega nije imao nekih većih problema. Čim ga je kupio na prednjem desnom točku mu je pukao jedan brezon, pošto su počeli da popuštaju, ostale je dotegao ali ovaj je već bio pukao. Imam utisak da je dotegnutost šafova standardan problem pošto se slično desilo i komšiji na fotonu 804(pisao sam o ovom u temi foton).
pre par meseci je primetio da mu se čuje druk-ležaj i kad je dolaio servis(mislim da je to bio poslednji servis u garanciji) prijavio je to, na šta su mu majstori rekli da to nije ništa ali su zbog njega otvorili da vide šta je. Druk-ležaj je bio oštećen, čuo se pri okretanju i biio je ekscentričan pa je malo oštetio korpu (ne razumem se baš najbolje ali nadam se da ste shvatili). oni su to sve skinuli, odneli u ns i doneli nov komplet(korpa, lamela,...)
Sve u svemu za 10500e se ne može ništa boje uzeti, za manja domaćinstava može biti dobar kao jedini a za veća kao manji traktor. I ja sam sam bio skeptičan na kinesku robu, ali on me sada razuverio tako da ozbiljno razmišljam o kupovini jednog takvog mališana čim nađem malo "vremena" :osmeh:
 
Sto se kredita tice pokusacu ja..
Prvo odes kod prodavca traktora kazes koji model zelis(eventualno koja dodatna oprema) i uzmes predracun za njega (on nije obavezujuci da ces ga kupiti) onda odes u banku kod koje zelis da uzmes kredit i pocinje festa...dodu kod tebe lepo u dogovoreno vrema i lepo...sta imas od masina,kolika ti kuca,koliko su ti stare masine,koliko zemlje radis,koliko svinja,koliko kokosaka,koliko jaja nose kokoske na dan(bukvalno) pa sve do ustedevine,pozajmica,slavlja koje si imao,robe na lageru,krvne grupe i brisa iz guz...,ok mozda ova 2 zadnja ne ali smucice ti se zivot.Onda ako ti odobre odes kod njih pa opet skupi papire fotokopije licne karte,izvodi iz katastra,iz trezora,otvori racun kod njih ako nemas i prijavi ga u trezoru itd...Odes u sud sa papirima koji ti oni daju i overis ih(da stavljas kao zalog traktor i odredenu kolicinu zemlje) pa se vratis i onda ti kazu kada da dodes da potpises ugovor i doneses ucesce.Na taj dogovoreni dan se potpisuju menice (na CIRILICI)KOJE MORAS LICNO POPUNITI potpises gomilu papira i cekas da te prodavac pozove da odes po svoju masinu.To bi bilo to mozda neka sitnica tamo vamo..a da i overa u sudu se placa tako da spremi novcanik i zivce
 
E to neznam to zavisi od mnogo stari nije fiksno.
Kako te oni procene ako si los onda vise ako misle da si dobar sa parama onda manje,dogovor sa njima sta ja znam vece ucesce manja kamata i obratno.Mogu da ti dam samo moj primer:
Traktoe YTO X904 25000e vrednost (kamatu platio Tadic) ucesce oko 6000e,da ne zaboravim mozes da biras kako placas rate na 1,6 ili 12 meseci
@Miroslav k. blago tebi ja sam proletos uhvatio zadnji voz sa onim kreditom bez kamate preko banaka i na pola sam hteo da ih sve oteram u majcinu a iz razgovora sa drugima u selu ja sam jos dobro i prosao,pazi kada su mi zavideli kako sam brzo i lako sredio stvar ,jbg bilo im hitno
 
Iako svi pricaju kako su spori traktor je prilicno brz i brzina mu je preko 35km/h, ima grejanu kabinu (s tim da sam je ja kompletno predihtovao da bi bila jos bolja).
Spori su ovi veci. Imas slike tog poduhvata-dihtovanja? Aj nam malo vise napisi o tom. Koji materijal,lepak,gde si postavljao..... Slikeeee!!!!! :cao: Iceburn,kad nemas love ta procedura mora biti takva.... Tako smo i mi prosli i cekali smo tacno mesec dana na papire i traktor. Ali brzo se to zaboravi.....
 
Mi smo zavrsili kredit bez zaloga, samo smo dali 10% ucesca i podigli kredit preko Hypo banke sa subvencionisanom kamatom od ministarstva. Razvlacilo se to skoro mesec i nesto dana, ali je na kraju sve zavrseno. Ma koristio silikon, skaj i gumu. Moram poslikati to gde sam predihtovao, ali sam postupak nisam slikao. U svakom slucaju sam predihtovao sa silikonom ispod svih kedera, na sastavim svih ploca i manjim rupicama a otvore za komande sa ponovo uradio sa gumom, premazao silikonom i do unutrasnjosti kabine stavio skaj da bi izgledalo lepse.
 
Mi smo zavrsili kredit bez zaloga, samo smo dali 10% ucesca i podigli kredit preko Hypo banke sa subvencionisanom kamatom od ministarstva. Razvlacilo se to skoro mesec i nesto dana, ali je na kraju sve zavrseno. Ma koristio silikon, skaj i gumu. Moram poslikati to gde sam predihtovao, ali sam postupak nisam slikao. U svakom slucaju sam predihtovao sa silikonom ispod svih kedera, na sastavim svih ploca i manjim rupicama a otvore za komande sa ponovo uradio sa gumom, premazao silikonom i do unutrasnjosti kabine stavio skaj da bi izgledalo lepse.

Kad otopli poskidaj sve gde si silikonom dihtovao, i skini silikon jer je kiseo i nagriza metal, pa kupi silikon za montiranje šoferšabni koji nije kiseo i sve sa njim uradi jer za par godina ima da ti protruli svuda metal od silikona.
 
U cetvrtak, morao sam otici za Beograd pa cim se vratim slikam i kacim slike. ;)

---------- Poruka napisana 14-01-12 u 16:38 ---------- Prethodna poruka je 10-01-12 at 13:57 ----------



---------- Poruka napisana u 16:40 ---------- Prethodna poruka je at 16:38 ----------

 
Nazad
Vrh