YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
I mislio sam da je takav ležaj... To su namenski ležajevi za vodene pumpe. Idu u npr bugarski motor za 539, Zetor Proximu, Jd... U auto industriji su samo ovakvi prisutni. Uporediću ove dimenzije sa nekim starim ležajevima koje imam u arhivi.
A semering je standardnih dimenzija, stim da se pri kupovini mora naglasiti da je noviji tip u pitanju tj sa prstenom koji nosi bakelit.
Može ova pumpa da se napakuje samo treba pronaći ko još ima ovakve ležajeve na prodaju. A viđao sam ih negde na netu u ponudi...
 
I mislio sam da je takav ležaj... To su namenski ležajevi za vodene pumpe. Idu u npr bugarski motor za 539, Zetor Proximu, Jd... U auto industriji su samo ovakvi prisutni.
A semering je standardnih dimenzija, stim da se pri kupovini mora naglasiti da je noviji tip u pitanju tj sa prstenom koji nosi bakelit.
Može ova pumpa da se napakuje samo treba pronaći ko još ima ovakve ležajeve na prodaju. A viđao sam ih negde na netu u ponudi...

ima ih u Kragujevcu firma radijal odlična saradnja i u Loznici firma MKL

Za pakung još nisam našao
 
Ljudi jel gledao neko na sajmu ove nove yto od 100 ks, kako vam se cini u odnosu na starije modele 90ke, da li ima nekih poboljsanja..

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 
Igore semering imaš u svakoj malo bolje opremljenijoj prodavnici traktorskih delova. Jusel Šabac, Poljomehanika Subotica.... Isti takav semering ide u vodenu pumpu belorusa, a može da stavi i u Imt-a, Imr..... Standardnih je dimenzija semering samo je razlika između n. tipa i st. tipa u tom prstenu, ustvari čauri koja drži taj keramički prsten. Stariji tip nema tu čauru sa prstenom odnosno prsten dobiješ u kutijici, posebno, i može da se postavi na turbinu-kolo-rotor-krilca (ko već kako zove) vodene pumpe a i ne mora. Kada se postavi prsten onda se kolo ne troši i obrnuto. Za taj tip semeringa (pakunga) treba namenski alat (ništa komplikovano za napraviti) za utiskivanje u pumpu. Za običan semering ne treba. Na kraju krajeva može i stari tip semeringa da se stavi umesto ovog novog.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima
Pitanje za iskusnije koji je razlog izbacivanja prednje vuče u toku rada na yto454?
Sama se isključi posle nekih 20-50m
 
Na polugi ima jedna kuglica koja je drzi ukljucenu moguce da je zaglavila,mene je isto zezala pa sam je izvadio i sad kad je koristim stavim vilasti kljuc da drzi rucicu.
 
Pozdrav momci.
Zapeo sam u majstorluku pa me ubi neznanje i tapkanje u mestu.
Zna li neko, i da li bi podelio na koliko mm se podešava pipci na korpi kvačila?
U pitanju je x904 2008 Lukova korpa.
Nosio sam ga u Ns po preporuci na remont, ali mi nisu to podesili. Gospođa reče nisu sigurni za taj model, to nije njihov posao. Posle mi kaže dimenzije na koje ne mogu da se otvore pipci.
Sada sam bez rešenja i ocajan 😔
 
Pa zovi AV, nekog servisera pitaj. Ili pitaj Roberta iz Kaca.
Hvala na ideji.
Servisere u blizini sam zvao, niko nije to radio. Nemože da garantuje ništa. Tako sam krenuo sam. Ali nisam baš bio svestan šta je problem. Ne znam šta mi se desilo pa sam blokirao, tek sada mi pada na pamet da sam mogao i novi korpu uzeti i podesiti po merama kako mi kažu u AV. Ili Robert. Ali sada pošto je već reparirana sumljam da su debljine jednake tom nekom orginalu. A koliko kontam onda ni pipci ne mogu biti na istoj udaljenosti od lamela...
Da li se pipci podešavaju po udaljenosti od lamele ili od zamajca?
 
Pozdrav svima
Pitanje za iskusnije koji je razlog izbacivanja prednje vuče u toku rada na yto454?
Sama se isključi posle nekih 20-50m
To je i kod mene problem na 504 , neki put izbaci sama a neki put moram dobro da nagazim polugu da bi isključilo prednju vuču , jesenas u oranju završio neku parcelu izašao na uratine isključim nekako na silu prednju vuču i da ubacim u brzinu da krenem kući neće ni u jednu brzinu , pomerao jedno 2-3 minuta polugu i nekako krenem i posle radilo dobro i od tad me to nije zezalo ali nisam ni uključivao prednju vuču a nisam ni provalio šta bi to moglo biti problem.
 
Pročitao sam dobar deo ove teme ali možda da sažmemo par pitanje u nekoliko postova.
Mene interesuje traktor 50 do 60 konja, okretan, manjih gabaita, i to kako za manje poljoprivredne radove tako i za neke usluzne radove (kopač, utovarivač, viljuskar, daska/raonik i sl).
Plan mi je bio da uzmem IMT 560/565 ali sto sam se više informisao i na terenu i po forumima zaključio sam da su ovi kinezi najbolji, ulozeno dobijeno, jer pored dobrih motora nude konfornu kabinu i prednju vuču. Polovnjaci desetak godina stari su oko 10-11.000 eura. Za te pare se moze naci i belarus ali on je preveliki za moje poteba.

-u čemu je razlika izmedju yto i foton/lovol traktora,
-koji su se bolje pokazali
-koji je bolji serviser ili dostupnost delova
-od kog godišta ili u koje modele je ugrađivana tzv. evropska kabina, u čemu je razlika u odnosu na obicnu
-od kog godišta je bolja , manje bučna kabina , na oba modela traktora.
 
Mi smo 2016kupili yto 454 posle sajma obisli sve te jeftinije varijante i odluka pala na yto.. Ja sam isao logikom sta se najvise prodaje da toni kupimo
 
U Novim Banovcima od skoro imaju traktore YTO .
Bio sam da malo pogledan kako to izgleda uzivo i mogu reći sledece:
YTO 354 , ja sam jedva seo za volan, visok sam 185. Sediste pomereno nazad maksimalno.
Znači realno da mi i treba taj taktor ne mogu da ga kupim, jer ne mog sesti u kabinu.
Steta jer je traktor baš mali i okretan.
Kod YTO 504 je vec druga prica, normalno se sedi i čak ne moram ni da pomeram sediste do kraja.
Na ovom traktoru sam primetio da su poluge sa onim malim jabukama, čaurama,, u prevodu kao kod fegusona.
Kod YTO 604 su vece poluge ali i on je gabaritno masivniji traktor.

Međutim zapanjen sam da je kod ovih novih modela rezervoar izmesten u onom delu izmedju kabine i levog točka tačno ispod filtera. Malo se podvlači i pod kabinu.
Mozda neko ima traktor sa takvim rezervoarom ali ako se traktor koristi od ratarstva pa do šume to može biti ozbiljan problem.
Rezervoar je napavljen od tvrđe plastike.

Osnovni model YTO 504 je 17.900 bez kompresora
Dodatna oprema npr
-automatska kuka 670 e
-kompresor 120e , mada mi prodavac rekao 800e
-prednje poluge oko 2000 e
-klima oko 1200e
 
Mi smo 2016kupili yto 454 posle sajma obisli sve te jeftinije varijante i odluka pala na yto.. Ja sam isao logikom sta se najvise prodaje da toni kupimo
Napisi neke svoje opste utiske o tom traktoru.
Tvoj je noviji model, pa nam mozes ispricati o udobrnosti kabine, kako su rasporedjene komande.
Dok gledam te traktore po oglasima imam utisak da su sastavljani kad su sta imali na stanju, pričam o Agrovojvodini.
Tipa jednom su papucice isle kroz pod kabine, pa onda nisu pa opet jesu...i slicno.
 
Pisali smo ranije u temi... Menjaci medj nogama, papucice iz poda..
Ako si hteo menjace sa strane i visece papucice morao si da doplatis.. I euro kabina doplata..sto se tice udobnosti ok je.. Nije bilo vecih kvarova
Alternator sam menja i pumpu volana posto je pustila ulje u karter
Gume kineske loseg kvaliteta pojele se za 1700rč..neki dan bilo godinu dana kako sam namestio bkt sve 4 i mogu vam reci da je to drugi traktor ove gume mekane samo pliva.. sve radimo s njim oranje, spremanje, vinograd malcer, atomizer noseni, zalamacica sto se kaci napred verovatno je zbog njene tezine i stradala pumpa volana
Sad za novije modele neznam al u nasem je bas vrucina u kabini.. Na plafon sam zalepio stiropor 3cm pa je malo lakse.. Treba izolovati i deo izmedju kabine i motora da manje toplote ulazi
 
Meni lično ovi novi što imaju ručice menjača sa strane je žali bože dizajna,ja od 19x cm visine nema šanse da se namestim,i nemam tri ruke zaboga da bi mogao se da povatam sa menjačem i volanom i ručicama za dizanje ili za kardan...
Doduše ko što neki znaju,ja imam sa euro kabinom,i ona vredi svaki dinar...
Za 2100 sati menjao aternator,bravicu za paljenje,dihtung glave motora ,i gume pre nekako,s obzirom koliko su kineske gume loše dobro su i izdržale,u istinu po asfaltu su prešle boga oca,i po 150 km za dan
 
Imaju li sv i modeli reverzer? Radio sam dosad samo sa IMT-om pa mi je reverzer nepoznat pojam.
Ne znam da li ih svi YTO traktori imaju ili je samo rezlika da li imaju mehanički , koristis sa kvačilom, ili onaj drugi bez kvačila.
U cemu je razlika izmedju euro kabine i obične. Kako je prepoznati, jer gledam polovne traktore?
 
Nazad
Vrh