YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Ne bih ja to tako rešavao!!!!!!!

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Znam slucaj gdje je...
Ти сада помињеш "лепак за шрафове" и случајеве за које се неки од њих може да се користи и ту ја не могу ништа да додам, али ја сам ономад додао да осим, како кажеш епоксидне основе, у саставу "течног метала" има и одређени проценат ситних честица метала и да сам, тражећи комшији неки течни метал за крпљење моторке, нашао један који по декларацији издржава температуре, ако се добро сећам, до 118 степени. То је све - нисам улазио у начине и места његове примене.
 
Znam slucaj gdje je traktor vozen do raspada motora, kad je motor blokirao onda je stao sa oranjem , iako je prije toga poceo da lupa.
Kad ga je odnio na opravku , poslije inspekcije dijelova i mjerenja , radilicu su uspjeli obrusiti ali receno je da nadje novi blok, jer je iscupao nekoliko vijaka koji drze stojece lezajeve , veci motor je u pitanju i normalno vise novca. Ali na kraju je obradio rupe , urezao vece navoje , trazio lezajeve da mu odnese i sve sto treba i stegnuo vijke i namazao loktajtom , te ostecene i rekao mu radice ali vise nema rastavljanja bloka , kad ode mozes ga baciti.

Ali nesto drugo je staviti ljepilo na ociscen navoj i zategnuti da se ne odvije i pokusati brtviti kompresijski prostor samo silikonom.
Rusi imaju teflon , ali iza teflona je metal , kao i dizne sto imaju prvo teflon pa metalni prsten koji isto brtvi.
I ovde ide metal preko

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Kolege ja jesam PAKISTANAC po pitanju da u motoru zamenim jedan sklop pogotovo kad su mokre hilzne ili vazdušar,
Jesam i po pitanju da ako se desi da je izgoreo 1 ventil ili 2_4 samo njih zamenim i ušlajfam!
Da uvučem karike i leteće kad ima osnove za to!!!
Da zamenim samo uljnu pumpu kad je do nje!
Ali da lepim i budem kotlokrp kazandžija to nikako!!!!!


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Znam slucaj gdje je traktor vozen do raspada motora, kad je motor blokirao onda je stao sa oranjem , iako je prije toga poceo da lupa.
Kad ga je odnio na opravku , poslije inspekcije dijelova i mjerenja , radilicu su uspjeli obrusiti ali receno je da nadje novi blok, jer je iscupao nekoliko vijaka koji drze stojece lezajeve , veci motor je u pitanju i normalno vise novca. Ali na kraju je obradio rupe , urezao vece navoje , trazio lezajeve da mu odnese i sve sto treba i stegnuo vijke i namazao loktajtom , te ostecene i rekao mu radice ali vise nema rastavljanja bloka , kad ode mozes ga baciti.

Ali nesto drugo je staviti ljepilo na ociscen navoj i zategnuti da se ne odvije i pokusati brtviti kompresijski prostor samo silikonom.
Rusi imaju teflon , ali iza teflona je metal , kao i dizne sto imaju prvo teflon pa metalni prsten koji isto brtvi.

I šta je sad taj majstor drugačije uradio od mene? Isto je skrpio kao i ja.
To što ti ne veruješ da je silikon pomogao u rešavanju problema to je tvoja stvar.
A koje to dizne zaptivaju sa teflonom i metalnim prstenom?
 
Nema sta......pravi traktor.....
neznam ko je snimao al zavrtelo mi se u glavi gledajuci.....
 
Poslednja izmena:
Samo mi nije jasno koji ce im andrak grejac u rezervoar i ta temperatura goriva. Bolje da stavljaju km/h nego to. Kao da ce u Jakutsku raditi svi traktori.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Pisao sam da sam bio sa drugarom on kupio 120ku to je po meni nikakva oprema

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Kolege koje koriste mehanizam na blatobranu,za podizanje poluga tj orudja da li ste imali problema ili radi sve ok?
Na snimku 6:22.
Hteo sam jo pitati kako podesiti da duva na soferku da susi grejanje ako ima 4 rupe koje divaju na vozaca? Da li moze u opste da susi soferku grejanje?
 
Kolege koje koriste mehanizam na blatobranu,za podizanje poluga tj orudja da li ste imali problema ili radi sve ok?
Na snimku 6:22.
Hteo sam jo pitati kako podesiti da duva na soferku da susi grejanje ako ima 4 rupe koje divaju na vozaca? Da li moze u opste da susi soferku grejanje?
Na malom 454 duva direkt u čelo, 2 srednje drzim zatvorene u 2 krajnje odsekao 2 odvodna lakta i preusmerio u stranu da duva
 
Ти сада помињеш "лепак за шрафове" и случајеве за које се неки од њих може да се користи и ту ја не могу ништа да додам, али ја сам ономад додао да осим, како кажеш епоксидне основе, у саставу "течног метала" има и одређени проценат ситних честица метала и да сам, тражећи комшији неки течни метал за крпљење моторке, нашао један који по декларацији издржава температуре, ако се добро сећам, до 118 степени. То је све - нисам улазио у начине и места његове примене.

Ovo nije samo tebi replika nego svima da se ne ponavljam.

Proizvodjac lepka ga je napravio da radi tako da se vijak ne odvije i nista drugo , da ponovim da se ne ODVIJE.

A proizvodjac silikona nije predvidio da sam silikon dihtuje kompresijski prostor i to na glavi motora, treba malo osvjeziti znanje koliki je max pritisak kompresije a i koliki je max pritisak kad dodje do izgaranja goriva kad se samo zapali, ne ide klip dolje zbog gravitacije , a i temperatura.

Da je neko rekao curi na stublinama pa treba namazati O ringove s tim silikonom da ne curi , ok tu temperature ne idu vise od onog sto je proizvodjac silikona dao kao specifikacije a i nema pritiska da ga osteti.
 
Nazad
Vrh