YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Cim su ubacivali bakarne caure izmedju dizni , kung fu tehnika ima problema ili sa izradom dizni ili sa izradom glava ili sa odvodjenjem topline sa dizni. Bakar je poslije srebra najbolji provodnik struje pa tako i temperature , a ako je u vodi , ona treba da je hladnija i od glave , jer gus i nije tako dobar provodnik a i prvi je kod grijanja kad smjesa izgara u cilindru. Tako da je pitanje da li bi silikon rijesio problem, em izolator em stalno na udaru gasova.
 
Drugare, to nije kung fu tehnika. Oni su prekopirali Ricardo motor, nisu ništa izmišljali, pa tako ni taj sistem bakarnog umetka.
Ne mogu odgovorno da tvrdim da bi i ovde rešio problem ali ako je meni rešio na onoj rakovici, onol'ku kanalčugu na tri otvora od četiri ko ništa, verujem da bi i ovo rešio silikon 99.9%.
 
Gdje si video tvornicki na traktorima silikon da dihtuje kompresijski prostor. Ja sto sam imao prilike da vidim na brtvama glave je silikon nanesen na kanale za vodu i ulje , kompresijski prostor se brtvi metalom i eventualno ispred metala teflon.

U kompresijskom prostoru imas vatru i tlak.

Recimo poravio luka sa silikonom i vlasnik mu poslije 4-5 dana vraca traktor , izbio silikon , najbolje vracaj na tvornicke postavke ne improvizuj previse , mi se cini dobra filozofija.
 
Drug, valjda znam kako se sastavlja u fabrici ali je ovaj slučaj daleeeko od nje. Gde si video da majstor šrafcigerom vadi bakarnu podlošku ispod dizne (i to tako da je pokušava preseći) i da dooobro izmrka nalegajuću površinu? Naravno nigde ili jaaaako retko.
Vidi, ta rakovica je tako rešena pre više od 10 god.( možda i 15) i dan danas ide a veruj ne žale je ni najmanje. Kako je uspelo? Nzm. Niđe veze ni logike ali radi. Odlučio sam da pre rastavljanja motora još pokušam rešiti silikonom jer nemam šta da izgubim. Da nije uspelo, stavio bih novu glavu (mada kad bolje razmislim možda i ne bih jer je čovek bio u baš teškoj finansijskoj situaciji. Čekao sam 8 meseci da kupi delove i donese motor sa obrade. A samo je rakanu imao koliko sw sećam) ili bi je vratio na doradu i gotovo.
A Luka nije malo dete pa da ne zna kako se od takvog poduhvata ograditi. Ako se uopšte i prihvati..... Ako ne, onda će tokar da se zahebava ali i Luka. Opet. Onako bi se moglo bez rastavljanja motora pokušati još jednom i ništa se ne gubi...... Al svako svoje zna.
 
Ako ne silikon tecni metal bi to resio bez problema

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Tecni metal je epoksidna smola.

Znam jednog koji djeli savjete da sve moze da se resi drvenim klinom , samo treba znati nabiti kako treba. Drugi to rjesava sve poveze kanapon ili u delikatnijem slucaju sa paljenom zicom , moguce bi vrbov klin bolje rjesio i od silikona i tecnog metala :) :)
 
Drugare, to nije kung fu tehnika. Oni su prekopirali Ricardo motor, nisu ništa izmišljali, pa tako ni taj sistem bakarnog umetka.
Ne mogu odgovorno da tvrdim da bi i ovde rešio problem ali ako je meni rešio na onoj rakovici, onol'ku kanalčugu na tri otvora od četiri ko ništa, verujem da bi i ovo rešio silikon 99.9%.

Nemoj da se ljutis na izrazu kung fu tehnika , ali jedini traktor u zivotu koji sam gledao uzivo a ni serviseri nisu mogli da rastave na pola je yto, pa su pokusali sa traktorom od 60ks i drvetom , prednjicu povezali za drvo a zadnji kraj vukli i nije pomoglo , onda u blizini radio vojni bager, njega zvali i on je na kraju uspio da ga rascereci na pola. Inace se to kod istocnog smeca moze uraditi od dolje kroz rupu , zetor,rus.
 
Tecni metal je epoksidna smola.

Znam jednog koji djeli savjete da sve moze da se resi drvenim klinom , samo treba znati nabiti kako treba. Drugi to rjesava sve poveze kanapon ili u delikatnijem slucaju sa paljenom zicom , moguce bi vrbov klin bolje rjesio i od silikona i tecnog metala :) :)
Mozeš ti da prodaješ znanje koliko hoćeš ali kad bi video šta se sve u praksi pokaže da je moguće drugačije bi pisao,ja ti kažem da tečni metal to rešava ko iz pičke a ti ga zovi kako god hoćeš
 
Eno kod Pujola na Fendtu pukotine su rešili kalajem tako da je sve moguće i sve može sem drvenog šporeta i gvozdenih drva a možda i to negde ipak ide tako.
 
Tecni metal je epoksidna smola.
Уз додатак испуне од металних опиљака. То је и читава фора са тим.

Успут, тих течних метала има за температуре тек нешто изнад стотке, мислим да је неки "Локтајтов".
 
Nisam pristalica tih lepljenja i čuda tecnih metala, silikona itd
Rešeno je traktor ore od sinoć!!!
Cubi je rešio verovali ili ne INDIJANSKOM metodom!!!!!
Obećali su obradu sedišta i upasivanje sirove čaure
Onda su lepili i tukli čelo čaure izbijačem pa to sam i ja mogao!!!!!!!!??
Možda bi ja nastrugao tačan izbijač a ne da ostavljam tačke na sedištu dizne
ffe11c035e2761853c5a77a788e7769a.jpg


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Ako su i nju izubijali moze sad da produva kompresiju izmedju nje i dizne

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Уз додатак испуне од металних опиљака. То је и читава фора са тим.

Успут, тих течних метала има за температуре тек нешто изнад стотке, мислим да је неки "Локтајтов".

Znam slucaj gdje je traktor vozen do raspada motora, kad je motor blokirao onda je stao sa oranjem , iako je prije toga poceo da lupa.
Kad ga je odnio na opravku , poslije inspekcije dijelova i mjerenja , radilicu su uspjeli obrusiti ali receno je da nadje novi blok, jer je iscupao nekoliko vijaka koji drze stojece lezajeve , veci motor je u pitanju i normalno vise novca. Ali na kraju je obradio rupe , urezao vece navoje , trazio lezajeve da mu odnese i sve sto treba i stegnuo vijke i namazao loktajtom , te ostecene i rekao mu radice ali vise nema rastavljanja bloka , kad ode mozes ga baciti.

Ali nesto drugo je staviti ljepilo na ociscen navoj i zategnuti da se ne odvije i pokusati brtviti kompresijski prostor samo silikonom.
Rusi imaju teflon , ali iza teflona je metal , kao i dizne sto imaju prvo teflon pa metalni prsten koji isto brtvi.
 
Nisam pristalica tih lepljenja i čuda tecnih metala, silikona itd
Rešeno je traktor ore od sinoć!!!
Cubi je rešio verovali ili ne INDIJANSKOM metodom!!!!!
Obećali su obradu sedišta i upasivanje sirove čaure
Onda su lepili i tukli čelo čaure izbijačem pa to sam i ja mogao!!!!!!!!??
Možda bi ja nastrugao tačan izbijač a ne da ostavljam tačke na sedištu dizne
ffe11c035e2761853c5a77a788e7769a.jpg


Sent from my moto e5 using Tapatalk

Sad znas tehniku popravljanja , mogao si ga i kod kazandzije odnijeti , oni isto cekicom rastucavaju bakar:)
 
Nazad
Vrh