YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
E ebiga.inace ja sam moju Nokiu pregazio sa valjkom ali radi .Jesi li zadovoljan sa bukom u kabini?:ppozdrav:
 
Koliko sam ja mogao da primetim kod mene prilicno je skromna potrosnja, ali cucemo od diklofena koliko njegov trosi.
 
Sa bukom apsolutno nisam zadovoljan.Radio se na skali od 0-30 lepo sluša na 10 i na mobilnom se pod svim obrtajima motora može pričati ali je to daleko od recimo nivoa buke koji je bio u mom renou 145.14TX.
Što se potrošnje tiče verujte da nisam merio tačno.Reću samo da otprilike ode oko 80 litara na 15ha dublje pripreme spremačem od 4metra.Tih 15ha je u četiri table od kojih su tri jako blizu ,a jedna na 20km od njih.
 
Nisam probao niti imam ideju gde bih i šta odradio.U suštini kada iz IMT-a sednem u njega i nije tako loše:haha:
 
Mogao bi ispod tapacira da odradis izolaciju Dynamat-om i po podu istim materijalom i da vidis miline. :) Inace to je materijal za dampiranje i koristio sam ga dok sam se bavio auto akustikom i odlicno izoluje kompletnu unutrasnjost i potpuno otkloni ili umanji vibracije na minimum. ;) A recimo najjeftinija varijanta za ovo je azmafon (nezapaljivi filc) ali on nije samolepljiv tako da moras da ga necim pricvrstis za metal, recimo sirovom gumom. A znam jos da je Mastermix prodavao zvucnu izolaciju, 50x50cm cena je bila 450 dinara. Nadam se da sam bar malo pomogao a da nisam smorio.
 
Nisi smorio i naprotiv korisno si mi rekao.
Za Montoya:ako si na mene mislio jeste jedan prohod spremačem na nekih 8-10cm.
 
Rezervoar je bio pun do čepa.Nasuo sam posle tog posla oko 80 litara ali nikako više od 85 litara.Nemam apsolutno nikakav razlog da lažem.Kad je nešto dobro ja kažem ali kao što vidiš kažem i kad nešto nije dobro(kao buka).
Merio sam vreme samo na jednoj parceli od 5,5ha i uradio sam je za 2sata i 10 minuta.Deo od 5ha je dužine 600m i 0,5ha je kratak špic.Počeo sam u 13:17 ,a završio u 15:26.
 
Pa kažem kako je bilo i tu druge nema.
Stim da kažem da sam bar 10 min sklanjao neko granje iz njive i da me je taj špic jako zadržao.U suštini to je to.Naspram renoa kog sam imao ovo troši ko upaljač.
 
Neverovatno koliko je ovo korisna stvar i to na dobrom mestu postavljena a ipak sakupi dovoljno prašine.

nesv3s.jpg
 
Od kako sam takvu posudu ugradio na komban, preporodio sam se... Ljudi dan danas namotaju jutenu vrecu na usis kombajna i misle da su napravili pravi posao... S vrecom je filter durao dva dana i morao sam ga cistiti, Od kako imam ovakvu posudu, filter cistim dva puta u sezoni, a posudu cistim na svakom kipanju bunkera, jer je usis kod mene na mjestu gdje jako puno pljeve i prasine dolazi pa se dosta brzo napuni posuda. Kako kombajni funkcioniraju s jutenim vrecama, ja pojma nemam...
 
Pa funkcionišu tako što se guši dovod vazduha ,a samim tim kolje motor,povećava drastično potrošnja.
 
Sve ide s lakoćom, kaže Steva. :osmeh: Malo su ga "napumpali". Malčer od 190 cm (marku i model koji on koristi) zahvata bilo koji traktor od 45-50 ks vuče bez brige, dok ga od 60 ks skoro neosjeti.

Jedino mi se sviđa način na koji rekalmiraju svoje traktore, snimanjem traktora i njihovih "zadovoljnih korisnika". Samo malo moraju "smanjit ribu" i sve će bit olrajt. :osmeh:
 
Nazad
Vrh