YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Ne ne ne moj 1221.3 je 2011 godiste i ima posebno dugme za ukljucivanje prednje vucue a posebno dugme da pali blokadu.Kad stisnem prekidac na dole tada radi stalno a na gore koliko drzim prekidac tolikko radi ,cim pusti ona se iskljuci
 
tako je i kod mene na 1221.2, a sto se tice prednje vuce, vise puta mi se desilo u teskoj zemlji kad sam orao da mi prednji most bio u vazduhu i oba tocka se okrecala, a tako mi se cini i kad zaslajfa na tlu da oba kopaju, a blokada diferencijala nije ukljucena samo prednja.
 
Sad je jasno. Stariji tip pali na patosu papucicom a noviji prekidacem. E jedino jos da resimo misteriju prednje blokade. Posto bobangsxr spominje blokadu prednjih i zadnjih na dugme.... Mislim da je malo ili ih uopste nema traktora sa blokadom prednjih tockova.
 
mislim da ta konstatacija ne vazi za 1221.3 jer drugar ima, ako se nevaram 2008god. pa ima el.ukljucivanje blokade. tjs. 2 prekidaca nadesnoj strani. za predni most i blokadu istog, sto kazes mozda ima nei, al ja to nisam video. kod ruje oba kopaju, e sad dal se ukljuci drugi tocak kad jedan proklza ili su konstantno uljucena oba, to nebi mogao da tvrdim.
 
@vlada b.b Besplatno, naravno. ;)


Pukne na novom rusu poluosovina i radilica pa nikome nista. Na novom Class-u se razisla kolevka, na sve i jednom novom IMT-u slini ulje na sve strane i pukne glava kao od sale. I ti kazes za ovu banalnost (pukao je ventil za podesavanje pritiska) da je nesto ozbiljno. Da li si ikada probao da naduvas metalno bure na 10-ak bar-a pritisak? E danas je meren pritisak na hidrauliku i okruglo 200 bar-a je bio.

Rakovica motore ne treba spominjati gori motor nisam još imao imt da ubacuje prekins nešto bi bilo od njih.
A desi se al nije lijepo kad se desi nešto takvo na novom stroju.
Rus je isto poluproizvod .
Njega ne treba posebno komentirat.
 
Pa iskreno imam oba traktora s rakovica motorom.
Fali im kvaliteta i čvrstina ona prava .
Dok npr imt 549 motor curi svuda i 3 se u nekim radovima guši imt 550 perkins motor zaore ga i ne piša ulje.
Na yto isto prekins veliki plus jako dobri motori.
 
Mislim da mi je otišao orbitrol,pošto mi prednjica bezi levo desno.Dali može da se remontuje orbitrol ili mora nov?NOV je 200 eura.skupo jako:sta:
 
Nov je 14000, moze i na 2 rate, u Agrovojvodini... :D Stari ne moze da se remontuje.. Meni stize nov u ponedeljak...
 
Juce sam zaoravao djubre i vukao sam 3x25 OLT PTO, uopste ga traktor ne oseti i danas sve njive drljao sa cetvorokrilnom drljacom. Ja sam zadovoljan kako se pokazao i u ovim tezim poslovima.
 
Taj plug sam vukao 1. brzom. Za 1kj mi je potrosio oko 8L, mereno dosipanjem do punog rezervoara bez racunanja transporta. U drljanju po 1kj trosi 1,5 L sa 4 krila drljacom i 2. brzom i to sve bez ikakvih muka vuce.
 
X904 sa susednog sela u radu sa setvospremacem 3.7m
1gi43s.jpg
 
Već par dana radim sa Satexom 4metra.Ide 4M brzinom bez ikakve muke ili promene zvuka.Veoma sam zadovoljan radom i potrošnjom.
 
:udri:Držao sam telefon u grudnom džepu radničkih pantalona i kad sam se naslonio da prikačim neki valjak polomio sam staklo od kamerice.Da nije toga već bi bila koja slika.
 
Nazad
Vrh