YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Na X 904 mi je otišo akumulator, kineski koji ugradjuju . god. proizvodnje 2008. I curi mi ulje na orbitrolu od gore, već je bio jednom menjan.
 
U ponedeljak mi dolaze serviseri na vanrednu intervenciju, nesto je puklo u hidrauliku dok sam isao po humus i svo ulje je izbacio napolje iz hidraulika tako da sam morao da lopatam. Sta se desilo nemam predstavu, uglavnom na benzinskoj smo svi zalegli kada je puklo i utovarivac je pao na prikolicu i tako sam ga i doterao kuci. Od sve muke sam morao da se smejem kada sam video kakva bezanija je nastala. :haha: Nazvao servis, objasnio im sta se desilo i rekli su mi da ga odvezem kuci (sto sam i uradio) i da ce oni doci u ponedeljak tak oda cemo tada znati sta se desilo.
 
Danas upalio traktor posle "zimskog sna", kad pocelo da kaplje ulje uz cilindra volana ispod kontrolne table... Cekam servisere da dodju, da vide u cemu je problem, mada ja sumnjam da je orbitrol, posto mi se vec desavalo da malo "upusta" volan u jednu stranu....
 
Bas mi se svidja ovaj klip ali malo sam se razocarao u YTO-a.Koliko je ovde hvaljen i sta sam sve procitao o njemu, ja sam mislio odma da ce YTO da pojede Belarusa,ali izgleda da su iste snage .Takodje sam procitao u ovoj temi da je ovaj YTO po snazi u klasi sa traktorima od 150 konja.....
 


Pukla je dekla od ventila gde se podesava brzina spustanja hidraulika i tu je curilo ulje.

---------- Poruka napisana u 16:42 ---------- Prethodna poruka je at 13:35 ----------

Sve je zavrseno, sastavljeno i nasuto drugo ulje. Prestelovali su hidraulik, kvacilo i dotegli ventil deklu. Usput su mi pokazali kako mogu da podesim ajnslag. I jos jedna korisna informacija, sive felne su proizvedene u Rumi a bele su kineske i na sivim felnama su uglavnom gume RumaGuma. Po njihovim recima jos ni jednom traktoru nije crkao motor (pu pu daleko bilo), ali ima sitnica.
 
Ima oko 40 sati. Nista ne krijem i sve ovde pisem iz razloga da bi ljudi videli da traktor jeste dobar i da u odnosu na ostale poznate marke nije nista losiji i sto je mnogo bitnije mnogo je jeftiniji (cak i od 539 a ima vise snage i tezi je) i delovi su mu pristupacni. A ako mislis da pljujes po YTO traktorima bolje nemoj jer cu te u startu saseci jer sam danas cupao jednog sto je zapao sa 577, ukopao se do osovina i nije mogao da izvuce prikolicu djubreta.
 
Ima veze to je kao kad kupiš nov auto pa na 40 kilometara otpadne točak..
Mene bi takva stvar pogodila .:haha:
 
Mene nije jer imam garanciju i nadam se lepom i dugom saradjivanju sa ovim traktorom. A garancija je tu da se sve sitnice otklone. A ti prijatelju i dalje vozi drtinu od 30 godina koju si platio isto kao ja nov i uzivaj u blagodetima unistavanja bubrega i sluha. :haha:

@miroslav Bitno da je reseno i to vrlo lagano. :)
 
Nazad
Vrh