Vremenske prilike u 2024-oj godini

Valjalo bi da ljudi prvo uberu i ovo malo što ima, da nedođe neki kijamet pa on obere prvi. Kad nije padala 100+ dana, može još malo da sačeka.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Hvala ti na razumevanju....
Baš mi to palo na pamet,dva meseca nije bilo kiše,izgorelo sve što je moglo da izgori, i baš kad sam ja došao na red da skidam kuruze i kosim lucerku oni najavili kišu...
 
Hvala ti na razumevanju....
Baš mi to palo na pamet,dva meseca nije bilo kiše,izgorelo sve što je moglo da izgori, i baš kad sam ja došao na red da skidam kuruze i kosim lucerku oni najavili kišu...
koliko ti radis zemlje kad po ovoj susi kad je sve izgorelo kako sam kazes i vlage gotovo ispod 10% nisi skinuo kukuruze da mi je znati
 
Kukuruzi su uveliko skinuti u nasem ,a i okolnim atarima,ja imam soje da skidam jos 1,mozda 2 dana i to je to za ovu godinu,nas atar je vec sad manje vise prazan....Kod mene kukuruz prosecna vlaga bila ispod 6%,trebao sam pauzirati vrsidbu suncokreta i raditi kukuruz ,luda godina.
@Lule28 Kod njih vise padavina dok ih je bilo, i eto vece vlage.
 
Kukuruzi su uveliko skinuti u nasem ,a i okolnim atarima,ja imam soje da skidam jos 1,mozda 2 dana i to je to za ovu godinu,nas atar je vec sad manje vise prazan....Kod mene kukuruz prosecna vlaga bila ispod 6%,trebao sam pauzirati vrsidbu suncokreta i raditi kukuruz ,luda godina.
@Lule28 Kod njih vise padavina dok ih je bilo, i eto vece vlage.
ma jok

znam ljude skojima sam pricao i dobar sam,ljudi su imali i 6t po jutru a vlaga 11,1 neki pionir


sad ko nije skinuo kukuruze ili ispresovao kukuruzovicnu da li za lozenje i ishranu stoke ne zalim ga uopste i nema pravo nikako na kukanje,pored ove suse gde mesec dana nema kise,mozda neki i taju da nisu dobili kise neznam

gledam cajku iz beceja,skida soju kaze dobili kisu pre nedelju dana
 
Nisam bio pametan kao ti...
na prosto pitanje ironicno odgovoriti je isuvise glupo

opet ti kazem ko sada nije jos skinuo kukuruze ima jako puno zemlje
ima ih i kod nas naprimer iako sa 2 new holanda skidaju svaki dan ali nece zavrsiti bar jos 4-5 dana,medjutim ljudi imaju preko 600jutara kukuruza a prosek je ispod 2tone

ukratko
 
Ironičan odgovor na ironično pitanje...
U ostalom nije ni bitno,imam ja svojih problema,i svoj život,a ne tu s tobom da se raspravljam što još nisam skinuo kukuruze...
Dečkić postoje i druge stvari u životu,a ne samo poljoprivreda
S druge strane 90 posto kukuruza kosimo samo na jednu stranu jer dećkić moj pored suše ima i još jedma opaka vremenska neprilika zvana oluja,a to tek nosi sa sobom svoje karakteristične probleme
 
ma jok

znam ljude skojima sam pricao i dobar sam,ljudi su imali i 6t po jutru a vlaga 11,1 neki pionir


sad ko nije skinuo kukuruze ili ispresovao kukuruzovicnu da li za lozenje i ishranu stoke ne zalim ga uopste i nema pravo nikako na kukanje,pored ove suse gde mesec dana nema kise,mozda neki i taju da nisu dobili kise neznam

gledam cajku iz beceja,skida soju kaze dobili kisu pre nedelju dana
Nisu ljudi skidali zbog ekstremnih vrućina.Zdravlje je važnije.Nemaju svi klime.
 
druze moj ovo je poljo forum

ti si se pozalio kako ce kisa a ti nisi skinuo kukuruze

koji su tvoji privatni problemi nikoga ovde ne interesuju jer ne znas licno prvo ni moje a ne ostale

mi vapimo za kisom a ti kukas jer ce kisa,inicajlni post ove rasprave
 
Nazad
Vrh