Vremenske prilike u 2024-oj godini

A što je to glupost.Jedan mladić u Senti od 25 godina.izašao iz traktora pao i umro.Nije tebe dotaklo nešto od zdravstvenih problema.Drugu bi ti pesmu pevao.Stariji sin je tri dana bio ošamućen kad se radila detelina a on dene.A zdrav je.Zato ti je bolje da ćutiš a da ne prebacuješ drugima što nisu uradili.Ja sam isto među prvima sve završavao zbog početka grejne sezone.Bilo je koji su se teglili i dočekali bolje dane za oranje i bolje su nekad uradili nego ja.Ima i onih koji čekaju i januar da oru i opet završe.Ima svačega.Nikome nisam rekao šta si čekao do sad,ja sve poradio.Ti tvoje uradi a ostali nek se pate.
ne razumem,preminuo je zbog eksremne vrucine ili...???

a u pravu si

poredis oranje sa skidanjem kukuruza ispod 10% vlage i cekanju tj gledanju u nebo da nedodje oluja ili kisa posle gotovo 2 meseca bez prave kise

uporedio si bas pravo
 
ne razumem,preminuo je zbog eksremne vrucine ili...???

a u pravu si

poredis oranje sa skidanjem kukuruza ispod 10% vlage i cekanju tj gledanju u nebo da nedodje oluja ili kisa posle gotovo 2 meseca bez prave kise

uporedio si bas pravo
Ne poredim nego pišem da sam završavao poslove među prvima,između ostalog i oranje i doneo tulaj i posejao žito.Ako ćemo po nekom prirodnom zakonu,ti si trebao biti gotov još pre mesec dana.
 
Veceras je u ovoj temi kao jucerasnja utakmica sa Spancima . Lule se ne da i brani ali napadi postaju sve ozbiljniji 🤣
Apsolutno se slazem sa Zokijem da ovog leta nije trebalo forsirati ko je mogao . Ovo leto ce mnogima uzite koju godinu zivotu ali to nije razlog da u ovoj ekstremnoj susi gde reke presusuju , gde ljudi nemaju vode da se neko nadje pametan da kaze da jos ne treba da pada .
 
Kolko si ima kukuruza ako nije tajna, mislim povrsine
vrlo malo sitan sam ja
Ne poredim nego pišem da sam završavao poslove među prvima,između ostalog i oranje i doneo tulaj i posejao žito.Ako ćemo po nekom prirodnom zakonu,ti si trebao biti gotov još pre mesec dana.
16 avgusta obrano

28 avgusta(a mogao ranije komotno) skinuo poslednje,covek koji mi vrse je ove godine poceo kod mene i zavrsio kod mene za ovu godinu,zbog toga je i bio tek 28avgust,oko 65 jutara uradili ljudi ove godine....poceli 14 avgusta-zavrsili 28avgusta...vlage se vrtele oko 10do12


ako bude ove najavljene kise,posle 16-17 krecem u oranje pa sta bude(za jecam i psenicu)
najavljuju preko 40l za citavu srbiju,videcemo sta ce biti
 
vrlo malo sitan sam ja

16 avgusta obrano

28 avgusta(a mogao ranije komotno) skinuo poslednje,covek koji mi vrse je ove godine poceo kod mene i zavrsio kod mene za ovu godinu,zbog toga je i bio tek 28avgust,oko 65 jutara uradili ljudi ove godine....poceli 14 avgusta-zavrsili 28avgusta...vlage se vrtele oko 10do12


ako bude ove najavljene kise,posle 16-17 krecem u oranje pa sta bude(za jecam i psenicu)
najavljuju preko 40l za citavu srbiju,videcemo sta ce biti
Nek padne i 100 bar da uvatimo lepu detelinu.ne mrda uopšte.
 
Kod nas ni kapi, ako je i bila koja kap ja je nisam registrovao jer me je neki virus oborio pa sam ceo dan u krevetu.
 
Probudi me grmljavina, trči, rasklanjaj po dvorištu...
Da ne pokisne...😂
Kišomer je odavno penzionisan kao tehnološki višak, te ne mogu precizno o "količini" padavina, odokativno, bilo je u rasponu 0.3-0.5 litara...😃
 
Nazad
Vrh