Vremenske prilike u 2024-oj godini

Evo nove slike suse i ovo je vec bolje . Kod @Lule28 najbolje stanje u Vojvodini 🤣
karta-spi-cir-3.gif
 
ma kreteni sta drugo reci

bivsi direktor iz sns je smenjen kad su bile one poplave 2014 a ovaj sadasnji matori nikolic verovatno njihov jer je bio zamenik predhodnom

to isto ko sto su sad smenili direktora centra instituta za javno zdravlje vojvodine jer je pre dve nedelje izasao u javnost da u novom sadu u vodi postoji neki crv,njega smene i sad nam je direktorica cerka Cice Tabakovic,izvasna Milena inace stomatolog
 
Meni je prosto neverovatno da nismo u ljubicastom, a pojedini delovi Macve i Srema imace itekako bolje prinose od nas a i po pisanju kolega ovde dobijali su delovi tih oblasti kakve takve padavine u julu.

Kimi jel ima nade za ovaj pad temperature od subote/nedelje ? Kisa ako padne padne, ako ne navikli smo bez nje. Samo kad bi ove temperature bar spale ispod 30
 
Prošlo više od 2meseca bez kiše.Zanimljivo da celo vreme dolazi južni vreli afrički vazduh.Celo leto nije bilo ni malo severnog hladnog vazduha i vetra i tako svako leto zadnjih 7-8godina.I ovu kišu koju najavljuju u utorak i sredu,opet nema zahlađenja, 28c pri kiši u sredini Septembra,ni kiša nemože pomoć,vručina popušta vrlo polako samo zbog kalendarskog položaja planete i posledično slabijeg sunca,a južina idalje celo vreme piči,čak i kad je kiša u najavi.A i to što je u najavi uvek zaoibiđe nekako,grmi, seva,a nepada,eventualno malo zarosi i stane.Celo vreme je temperatura oko 5c od temperaturnog rekorda za taj deo godine.Kod nas se je klima izmenila puno gore nego u zapadnoj i središnjoj Evropi
 
Sad vise nije ni kao u kaubojcima, sad je napolju kao onim filmovima o mumijama. Bukvalno je danas trebala neka marama da se zamota glava.
Uglavnom ovo je sve normalno za nase podrucje. Sasvim uobicajeni uslovi, mala vlaga pa se toplota ni ne oseti.
Naravno to je sve zbog Alpa, mali je pritisak pa ne moze da ih prebaci kisa.
Zao mi Spanaca, propade im sezona :rolleyes:
 
Ja koliko primetim padavine oped po istom scenariju, dole po planinama i njihovoj okolini.
Za ogroman deo Vojvodine su sad padavine potpuno nepotrebne.
Dobro bi dosle tamo gde planiraju da seju uljanu repicu, a za ostalo nema ama bas nikakve svrhe.
Sve u svemu i da padne 10 l to se nece uopste ni primetiti. Fali bar 300 do neke zadovoljavajuce vlaznosti zemljista za obardu. Prvih 100 ce otici samo na gasenje pozara.
 
Sad vise nije ni kao u kaubojcima, sad je napolju kao onim filmovima o mumijama. Bukvalno je danas trebala neka marama da se zamota glava.
Uglavnom ovo je sve normalno za nase podrucje. Sasvim uobicajeni uslovi, mala vlaga pa se toplota ni ne oseti.
Naravno to je sve zbog Alpa, mali je pritisak pa ne moze da ih prebaci kisa.
Zao mi Spanaca, propade im sezona :rolleyes:
Spaniju zezaju Pirineji pa je zbog toga tamo susa a nas Alpi dok u Sahari nema planina pa moze kisa da pada 🤣
 
U Sahari rekordne padavine. A Spanci se smrzli ovog leta, da ne spominjem Germane i Francuze.
Valjda ce i nas pogledati neko iduce godine, al nek krene vec od ove jeseni da nas gleda da nas slucajno ne zaboravi 🙃
 
Juce ujutru krenem iz grčke.
Tamo nije toplo a nije ni hladno.Veceri hladnnikave preko dana do30.
Kako sam se kretao ka Srbiji tako toplije .Bukvalno kako predjoh u Srbiju 35.
Kako tako da bude nije mi jasno.
 
Nazad
Vrh