Vremenske prilike u 2024-oj godini

Nisu ljudi skidali zbog ekstremnih vrućina.Zdravlje je važnije.Nemaju svi klime.
Zorane aj me obidji molim te

poceo si me opet nevidjeno nervirati a to ne valja

i sta sad kad dodje kisa onda da sednemo pod oras i placemo ili sta???

evo ti kukuruznja ko presuje kocke ili rolo bale ko ove godine nije ispresovo nek se usere

juce bas dok sam isao za malu bosnu pa svratim do coveka usput i kaze eto ima ispresovano 750bala za lozenje a treba mu bar jos toliko

u ovoj susi on nije stigao da ispresuje ono sto mu treba....popio pivo i produzio,jednostavno ne mogu
 
A šta sam ja to napisao d bi te nerviralo.Kiše treba i ako si ti sve poradio sedi i gledaj kako kiša pada i bole te **greška za druge.Ali verujem da će i ovi što nisu skinuli kukuruz to odraditi posle kiše.Neće kiša padati 2 meseca.Čak će možda i bolje ići branje nego ovo do sad.
 
A šta sam ja to napisao d bi te nerviralo.Kiše treba i ako si ti sve poradio sedi i gledaj kako kiša pada i bole te **greška za druge.Ali verujem da će i ovi što nisu skinuli kukuruz to odraditi posle kiše.Neće kiša padati 2 meseca.Čak će možda i bolje ići branje nego ovo do sad.
pa napisao si sam da ljudi ne rade jer su ekstremne vrucine sto je takva glupost ne vidjena al otom potom

Zoran0230 je napisao(la):
Nisu ljudi skidali zbog ekstremnih vrućina.Zdravlje je važnije.Nemaju svi klime.
 
Ironičan odgovor na ironično pitanje...
U ostalom nije ni bitno,imam ja svojih problema,i svoj život,a ne tu s tobom da se raspravljam što još nisam skinuo kukuruze...
Dečkić postoje i druge stvari u životu,a ne samo poljoprivreda
S druge strane 90 posto kukuruza kosimo samo na jednu stranu jer dećkić moj pored suše ima i još jedma opaka vremenska neprilika zvana oluja,a to tek nosi sa sobom svoje karakteristične probleme
jel ides pored hedera sa metlom da guras kukuruze tj stabljike ili....????
 
Sta vrijedi soji sad sto pada ,nije padala kad je trebalo. Inace soja kod mene dosad ,sto sam nesto skidao prosjek 2t , mislim da ce se povecati do kraja ,al plafon 2.5t po ha .
Uglavnom varira od tipa zemlje .
 
da je lako,Lule bi bio svako🤣
to potvrdjujem

neki ljudi pojima nemaju al jbg,forum je takav kakav je....na obicno pitanje sad vec niko nema odgovor,sve se nesto muti u zagonektama

pisu 15 ljudi,do toga 4 urednika tj moderatora a ne kontaju oni sami zasto je to tako

Ma kakvi ,sedim ma uvratinama i cepam ladno pivo...
Drugi će da pokosi,drugi će da opravi kombajn, drugi će da odgušuje adapter, drugi će u prevoz a ja ću da uživam...
frustracije koje imas a imas ih ocigledno nadam se da si iskalio na meni sada i to je to

svaka cast opet na ironiji
 
Eto, slepi smo kod očiju i ne vidimo da si izuzetno vredan, jedini u tvom okruženju koji je sve poradio a koliko vidim nivo ti čak prelazi ne republički nego državni prosek!
NE znam da li si razmišljao da uploviš u svet beletristike i napišeš neku pripovetku, roman ili novelu na temu kako je Lule bio radan, vredan i predan dok su svi ostali 'ladili .aja leta gospodnjeg 2024 godine.
 
voleo bih ja da nisam stigao jos poraditi sto bi znacilo ili da imam dosta zemlje ili imam vrlo dobar prinos ali avaj ni jedno ni drugo

idem u nedelju za sombor da vidim taj kraj sta se radi tamo,jel oklevaju ko neki ili rade ko ja sve po planu ;)

PS
nisam uneo jos drva iako je susa u pm ali nisam stigao,pokriveni jesu ali nikako da ih unesem pod supu
nece valjda kisa pa da pokisnu
 
pa napisao si sam da ljudi ne rade jer su ekstremne vrucine sto je takva glupost ne vidjena al otom potom

Zoran0230 je napisao(la):
Nisu ljudi skidali zbog ekstremnih vrućina.Zdravlje je važnije.Nemaju svi klime.
A što je to glupost.Jedan mladić u Senti od 25 godina.izašao iz traktora pao i umro.Nije tebe dotaklo nešto od zdravstvenih problema.Drugu bi ti pesmu pevao.Stariji sin je tri dana bio ošamućen kad se radila detelina a on dene.A zdrav je.Zato ti je bolje da ćutiš a da ne prebacuješ drugima što nisu uradili.Ja sam isto među prvima sve završavao zbog početka grejne sezone.Bilo je koji su se teglili i dočekali bolje dane za oranje i bolje su nekad uradili nego ja.Ima i onih koji čekaju i januar da oru i opet završe.Ima svačega.Nikome nisam rekao šta si čekao do sad,ja sve poradio.Ti tvoje uradi a ostali nek se pate.
 
Nazad
Vrh