Vremenske prilike u 2024-oj godini

Ironično, ali, vreme će pokazati...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Paor se ne zajebava, stvarno misli da je sve ovo delo ljudskog faktora!😳
Mogu da se kladim da verujes da ti je dalji predak majmum 😳
Moras bar promil sanse dati paorovom razmisljanju jer je stvarno neverovatno da imamo 5 od 8 meseci ove godine koji su oborili rekorde po prosecnoj mesecnoj temperaturi ( mart , april , jun , jul , avgust ) u poslednjih 140 godina .
 
A u Australiji, matici Rio Tinta isto cvetaju ruže.. :pecanje:
GV5-Bd7nb-QAA4-Mu-X.jpg



latest.gif
GWEGb-Ff-Xo-AAy3m3.png



Japan isto, da ne dužim dalje po svetu:

GVh46do-X0-AA1-Fg-Y.jpg
 
Mogu da se kladim da verujes da ti je dalji predak majmum 😳
Moras bar promil sanse dati paorovom razmisljanju jer je stvarno neverovatno da imamo 5 od 8 meseci ove godine koji su oborili rekorde po prosecnoj mesecnoj temperaturi ( mart , april , jun , jul , avgust ) u poslednjih 140 godina .
Nikad nemoj se kladiti u necije drugo ime ili delo jer ponekad nisi siguran ni u sebe!
Ja verujem u Boga a po bibliji stoji sasvim druga cinjenica!
Ako ti mislis da potices od majmuna onda je to tvoja stvar!
 
Da li možda neko nekim pukim slučajem zna kad ovi odvrću slavinu? Prognoza mi vidi do 9 septembra i dotle ni kapi...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Ljudi veruju u svasta, ali najlepse veruju kad im je pola porodice u Americi, ili Svajcarskoj i jos pride kad ima padne 100 l u julu kise vise nego bilo kom u drzavi. Onda mogu da se segace i podcenjivaju. Uvek je bilo i bice da sit gladnom ne veruje.
Australija je 95% pustinja u kojoj retko kad pada neka ozbilja kisa i to sto je kod njih 40 C nije nista nenormalno.
Januar par litara i temereture preko 10C
Februar par litara i temp preko 20C
Mart suv kao barut i temp vec i do 30C
April isto suv
Maj je doneo neke kise
Jun srecom nesto malo vise, al vec oko 20og temp otisal na 35C
O julu i avgistu nema potrebe da pricam.
I to tako traje vec par godina, a samo nekoliko stotina kilometara sasvim drugi uslovo.
Verovatno zbog tih Alpa sve im j... i Alpima. Da ih miniramo pa kud pukne.
 
Šta god da je ali jedno cu vam reci,pre 10 tak god ,malo malo pa padne kiša.Sad kod mene u proizvodnji povrća svaki kilogram je proizveden na veštačkoj kiši....Sto kaze moj stric pre zasadimo kupus i jednom zalijemo i gotovo...sad je kontra
 
Мајстори из фирме граде кућу од темеља, сад је покривају. За три месеца један дан нису радили због временских неприлика.
 
Ljudi veruju u svasta, ali najlepse veruju kad im je pola porodice u Americi, ili Svajcarskoj i jos pride kad ima padne 100 l u julu kise vise nego bilo kom u drzavi. Onda mogu da se segace i podcenjivaju. Uvek je bilo i bice da sit gladnom ne veruje.
Australija je 95% pustinja u kojoj retko kad pada neka ozbilja kisa i to sto je kod njih 40 C nije nista nenormalno.
Januar par litara i temereture preko 10C
Februar par litara i temp preko 20C
Mart suv kao barut i temp vec i do 30C
April isto suv
Maj je doneo neke kise
Jun srecom nesto malo vise, al vec oko 20og temp otisal na 35C
O julu i avgistu nema potrebe da pricam.
I to tih Alpa sve im j... i Alpima. Da ih miniramo pa kud pukne.
Jos samo da objasnis kako si ostvario 5t kukuruza u takvoj susi i onda si car!
Ili si se malo pretekao pa nisi vodio racuna sta pises!
Isto kao i sa 180O kg/kj soje u proseku pre par godina a kukao si isto kao i ove godine!
Saberi se malo! Siguran sam da 90% ljudi koji citaju tvoje postove su u ludilu jer toliko kontraindikacije ima u onome sto pises da je to neverovatno!
 
Kod nas je uglavnom oko tone.Ko plati još i vršidbu ima da mu ostane, da ne lajem.Mi smo tek počeli da beremo ali i dalje se ne nadamo nekom mnogo većem rodu.Samo zdravlje neka posluži.
 
jul 2024 Tprosjek= 26.28 C
Tmin prosjek= 19.93 C ....Tmax prosjek= 32.63 C

aug 2024 Tprosjek= 27.38 C
Tmin prosjek= 20.04 C ... Tmax prosjek= 34.71 C

prema najavama ovako jos 2-3tjedna...
 
Nesumnjivo povecanje co2 u atmosferi povisuje temperaturu . Sve vise istrazivanja to potvrdjuje i uglavnom samo najavljuju vece povecanje nego se mislilo ranije .
Nego , kad bi se ,teoretski , sad smanjila ta emisija co2 totalno. Na neki idealni nivo. Dalu bi se i kolko brzo temperatura vratila u normalu ? Znal se?
 
Nesumnjivo povecanje co2 u atmosferi povisuje temperaturu . Sve vise istrazivanja to potvrdjuje i uglavnom samo najavljuju vece povecanje nego se mislilo ranije .
Nego , kad bi se ,teoretski , sad smanjila ta emisija co2 totalno. Na neki idealni nivo. Dalu bi se i kolko brzo temperatura vratila u normalu ? Znal se?
Ajmo za sekund samo malo logike . Ostavi nauku po strani sada . Sta greje vodene povrsine na Zemlji ?
 
Niko nije verovao u rat na prostorima Juge-spakovali su nam
Nismo verovali ubombardovanje SRJ-ista ekipa
Korona-ista ekipa sa farmakomafijom
Ukrajina-ista ekipa
Izrael-ista ekipa
Da li je neko verovao u ovakvu sušu ali ne svugde u Srbiji-ista ekipa.
Samo što rade to vrlo kulturno i za naš pojam,nezamislivo.
 

Nisam proveravao tacnost informacije po internetu.
Iz nekih ranijih slucajeva mi se cini da kad bude krenula kisa da pada ima da nam dosadi. Prosle godine nije pala kisa od 25.9 do 2.11. Posle kad je krenula jedva smo poradili sta je imalo. Palo u novembru i decembru preko 200l kise. Lezala voda gde pre toga nije jos od 2014.
Jedino je pitanje kad ce taj period doci.
 
Nazad
Vrh