Vremenske prilike u 2024-oj godini

Da, a šta sad radit nakon podrivanja? Ko bi taj kamenolom (barem kod nas) uredio za sjetvu ili za oranje? Kiše nema na vidiku još oho ho vremena. Mislim da je za podrivanje sad previše tvrd, barem kod nas, u većem dijelu atara.
Ja sam podrivao strnjišta pre nedelju dana. Da ne veruješ kako se lepo radilo. Zemlja pregorela ili šta već, pa podrivač i kada izbaci grudvu, kada je šutneš raspadne se skroz. Jednu njivu prešao kratkom tanjiračom posle podrivanja, prašina se napravila možeš mak sejati. Tu ide lucerka inače, samo da pokisnemo malo prvo.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Cubrilo najavljuje celo leto pa nista.
Zaista mislim da im ta avantura nije potrebna. Svaka cast njima sto se trude, al naprosto oni nemaju podatke nikakve. To sto ima na netu je relativno i cim je svima dostupno odmah je upitna verodostojnost i tacnost.
Moj neki licni utisak je kise ozbiljne biti nece do januara/februara.
 
Ja sam podrivao strnjišta pre nedelju dana. Da ne veruješ kako se lepo radilo. Zemlja pregorela ili šta već, pa podrivač i kada izbaci grudvu, kada je šutneš raspadne se skroz. Jednu njivu prešao kratkom tanjiračom posle podrivanja, prašina se napravila možeš mak sejati. Tu ide lucerka inače, samo da pokisnemo malo prvo.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Koji podrivac imas, na koju dubinu si isao? Ja imam fop agrotill podrivac, mislio sam nesto podrivati ali se plasim da je presuvo, pretvrdo. Izvinjavam se na offtopic.
 
Cubrilo najavljuje celo leto pa nista.
Zaista mislim da im ta avantura nije potrebna. Svaka cast njima sto se trude, al naprosto oni nemaju podatke nikakve. To sto ima na netu je relativno i cim je svima dostupno odmah je upitna verodostojnost i tacnost.
Moj neki licni utisak je kise ozbiljne biti nece do januara/februara.
Kise nema,a kada naidje banat ce plivati...nadam se da nisam u pravu,ali tako mi deluje.
 
Nazad
Vrh