Vremenske prilike u 2024-oj godini

Te 2014te sam skidao kukuruz u zrnu sa 23-24 vlage. Predao sve u almex, cena je bila 13,4 dinara za tako mokar, sećam se kao danas. Para ko pleve. Nešto sam bio ostavio za krunjenje kasnije, sa 14 vlagom. E tu je bilo osetno manje para na kraju.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Необично тешко време, облачно, 28-29°С и јутрос мирисало на кишу. Сада се осети постројење за прераду животињских остатака а оно и није баш близу.
 
A rekli da nema kise na istoku zemlje. Nepostoji sansa da pada kisa na tom delu zenlje. Eventualno krajnji zapad i jugozapad.
 
A šta će nam kiša sada? Kada je nije bilo do sada, neka je još jedno 2 meseca....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ако, ништа друго да освежи мало и бар корови да крену на стрњикама. Ја другару дао да покоси стрњике за овце сада неће коров да крене да би га опрскао тоталом.
 
I jos nesto. U dve banke da ce ovi oblaci iz madjarske ili ispariti ili otici za rumuniju a to ce se desiti bas na samoj granici.Tako mi se javlja:unsure:
 
Mlade lucerke sejane ovog proleća su u lošoj situaciji ako ne padne narednih 10tak dana, postrni usevi koji su prerasli zalivne sisteme (cevi i biserke) kasnije sejane soje ,za kukuruz je kasno kod nas.
 
Neznam šta se ovo dešava , izgleda da su visoke temperature bile jedini problem . Evo npr ovde kod mene na nekim lokacijama neki dan pade 15 do 18 litara i to po noći , imam soje tu , još živa , al nikakvo dejstvo nisam vidio , kao da ništa nije ni palo ??
 
Neznam šta se ovo dešava , izgleda da su visoke temperature bile jedini problem . Evo npr ovde kod mene na nekim lokacijama neki dan pade 15 do 18 litara i to po noći , imam soje tu , još živa , al nikakvo dejstvo nisam vidio , kao da ništa nije ni palo ??
Ista situacija i kod nas na terenu...Napisao bi zanimljivo,ali nije ni najmanje....pored sve kiše do pre 20 dana koliko je palo,slabo je nešto nalila čak i soja iz 0 grupe zrenja iz rane setve...a bilo je za očekivati da hoće : /
 
1.5 литар данас. Било је прилично спарно али сад је пријатно.
 
Nazad
Vrh