Vremenske prilike u 2024-oj godini

Preteruješ Paore i generalizuješ previše, stavljajući nas u kojekakav centar promene i problema, to je tvoj glavni problem. Koliko ja znam da brojim, zima 2012 nije bila pre 20 i kusur godina. Verovatno misliš na 2004. Ali bilo je i posle toga zaleđivanja Dunava, dal beše 2016. Da su zime generalno od 2010 pa na ovamo i ćorav vidi, ali budi bar realan.

Osim toga, zaoboravljaš da Srbin kad ode u Beč npr. nije samo došao u bolji život standardno, nego je i preskočio Alpe i došao im u zavetrinu. I to kakvu zavetrinu prema jugu odnosno vrelom basenu Sredozemlja.
Čak i pre, dok toliko vreli basen Sredozemlja nije bio ni blizu ovoliko izražen letnji srednjaci su bili hladniji za 2-3 stepena nego kod nas, a kamoli sada. Naravno, uz znatno više padavina. O Minhenu, Cirihu i Pragu da i ne govorim.

Mi smo možda u periodu hladne anomalije 1961-90 samo zaličili na njih, ali mi smo miljama daleko od njihovog letnjeg klimata. Kao što bi i oni trebali biti od našeg zimskog, nego je zima u qrcu u čitavoj Evropi zbog dominacije okeana pa se to i izgubilo. Naravno, da ne misliš da hoću da ublažim ovo što sledi i ovo što ovo leto prikazuje, stvarno je prevršilo svaku meru. Ali jednostavno kad krene da da gas vrelina u junu i za solsticija se spomenuti basen Sredozemlja uzavri, zonalni vetrovi oslabe, sve postane tromo i onda još na sve to treba Alpe da preskoči, zaliči kao da se odbija od panja ili balona sve što nam prilazi. To i jeste najviše zabrinjavajuća stvar (trend) novonormalnog, jes da ja najviše volim zimu al bez zime se i može...
 
Poslednja izmena:
Nema preskakanja Alpa kad se ide u Beč 😁. Najviše se oseća razlika kod Salzburga . E tamo je već druga priča što se tiče klime.
 
Nije zima bitna uopste ,iako se tu vidi razlika . Nekad je postojala pojava koja se zvala snijeg , a sad je vise odavno nema.tacka
Nas ubise ljetne vreline. Nije Francuska u zalednju Apla u odnosu na sredozemlje ,pa kako tamo nije ovaj pakao svake godine?
 
Januar 2017 godine, koliko se sećam mesec dana temperatura je bila u minusu, a posle leto 2017 najsušnije koje pamtim od tad do danas bogu hvala nije bilo tolike suše kod nas
 
Kako nije ispred Alpa Francuska ? :pecanje: A još bitnije, Francuska izlazi na Atlantik i Severno more, pa gde ćeš bolje?A gde je tek njihova geografska širina, pa da nema Golfske struje 80% Francuske bi bila tundra.

Vrućina itekako postoji u Francuskoj, ali obično samo na jugu i jugozapadu.
 
Pre 40 godina me zvala jedna francuskinja da dođem kod nje, neko selo na severu, ja nisam hteo. Ko mi je kriv.
 
Pre 20jes god otprilike, ostalo mi u secanju, bio nam jedan promoter , dal semena verovatno, ne znam, al znam da nam je pricao da cemo u buducnosti sejati 1/4 kukuruz, a ostalo ozime kulture, ako hocemo da radimo ratarstvo, mi ga gledali u cudu, tad smo sejali jos kukuruz u monokulturi skoro sve povrsine
 
Nije zima bitna uopste ,iako se tu vidi razlika . Nekad je postojala pojava koja se zvala snijeg , a sad je vise odavno nema.tacka
Nas ubise ljetne vreline. Nije Francuska u zalednju Apla u odnosu na sredozemlje ,pa kako tamo nije ovaj pakao svake godine?
A sa nedostatkom snijega u par godina smo potrošili podzemne rezerve vode koje je svake godine manje.....ne da nemamo u ljeto padavina već nemamo ni vodozahvata da navodnjavanjem izguramo sezonu.
 
Nema preskakanja Alpa kad se ide u Beč . Najviše se oseća razlika kod Salzburga . E tamo je već druga priča što se tiče klime.
Imam prijatelje u nemackoj, neko selo izmedju Traunstajna i Salzburga. Bas su u Alpima, na 10km od onog Hitlerovog sela i vikendice(Orlovo gnezdo). Rekli mi da vec 3-4 zime ima jako malo snega, samo par dana ili ne bude nikako. Nije ni tamo bas sve bajno. Ujak mi je u holandiji, pre 2-3 godine imali su najvecu susu u istoriji, vise od mesec dana nije bilo kise.

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
 
Eto vidiš . A ako kažeš nešto da se promenila klima globalno odmah ti se pričinjava. Sve je to normalno. I sneg na slikama i tv samo uživo ne. Deca sad po vojvodini ne znaju sta su to sanke i sankanje . Ne kažem ja ništa samo konstantujem.
 
Vecina Francuske nije iza Alpa u odnosu na Sredozemno more ,kako rekoh.
600px-Alpenrelief_01.jpg



images
 
Ima cigana kolko hoces,Banat je pun cigana,ko ih je doveo ovde u p.. materinu.....Velika steta sto ih hitler nije sve potamanio ,a bi itekako,samo nije imao vremena nazalost.On je barem video kakva je to zgadija od rase.A danas svi vicu human fucking rights ,human fucking rights !!!,more mrs i vi i vasa rights u tri lepe.
 
Eto vidiš . A ako kažeš nešto da se promenila klima globalno odmah ti se pričinjava. Sve je to normalno. I sneg na slikama i tv samo uživo ne. Deca sad po vojvodini ne znaju sta su to sanke i sankanje . Ne kažem ja ništa samo konstantujem.
Па кад краве (само незнам које) много прде. Све јесте само геоинжењеринг није. А запрашују целу планету.
 
Zavisi sa koje tačke posmatraš Momo. Ako posmatramo dominatna zapadna strujanja, jasno je da je veći deo Francuske otvoren ka vodama centralnog i severnog Atlantika, odnosno nije vezan za basen toplog Sredozemlja sem njenog juga tj. Azurne obale. Zato će se i vrućine najpre javiti tu, em zbog toga em zbog najjužnijeg položaja koji taj deo zauzima. U odnosu na ista, naravno da je veći deo Francuske ispred (napred), tj .sa prednje strane Alpa.
 
Nazad
Vrh