Vremenske prilike u 2024-oj godini

Sutra ili prekosutra je vrhunac, onda temperature u laganom padu (na oko 30-ak stepeni, dakle blago iznad proseka) uz nestabilnije vreme.

I da, naravno kako srednja godišnja temperatura raste, trebala bi i količina padavina da nam raste jer količina koja je dovoljna bila na temperature 61-90 sada to neće biti, jako prosto.
 
Cubrilo posle 16og najavljuje redjih pljuskova a oko 25og jaci i cesci.
Ko sad ne pokisne neznam koliko cew mu, pomoci kisa tek oko 25. Mislim Hoce ali, koliko 10%?
Mi smo soju u nasem kraju umannjili za 50%
Suncokret treba pauzu u plodoredu od 3 godine barem za neke ok prinose tako, da kukuruz prevladava vamo a i on nece donjeti novaca definitivno ako izostane kisa sad za vikend.....
 
Ne igraju se oni sa klimom nego je Sunce glavni problem . Bogu Ra nije sve potaman pa nas .ebe . Zato trebaju sada oni tragovi na nebu da nas malo zastite od zracenja i malo smanje temperaturu i smanje katastrofalan subjektivni osecaj . Mozda zvuci sasavo ali je tako .
Ti druze nisi primetio da otkad se "oni " petljaju sa klimom mi imamo extreme svake godine?
 
Ne zelim da verujem da jaki ljudi mogu da uticu na celokupnu klimu i da oni rade sta hoce sa njom . Lokalno da ali planetarno nema sanse .
Evo ti neke zanimljivosti iz sveta kroz istoriju pa pogledaj godine oboranja rekorda :

NA ZEMLJI: 57.8°C Al Aziziyah, Libija 13.09.1922.
EVROPA: 48.0°C Atina, Grčka 10.07.1977. (postoje i neki podaci da je u Sevilji zabeleženo 50.0°C daleke 1881. godine, ali to nije zvanično priznat rekord)
AZIJA: 53.9°C Tirat Tsvi, Izrael 21.06.1942.
SEVERNA AMERIKA: 56.7°C Dolina Smrti, Kalifornija 10.07.1913.
JUŽNA AMERIKA: 49.1°C Villa de Maria, Argentina 02.01.1920.
AUSTRALIJA I OKEANIJA: 50.7°C Oodnadatta, Australija 02.01.1960.
ANTARKTIK: 14.6°C Vanda station, 05.01.1974.
Ima jos puno zanimljivosti .
 
U petak i subotu popodne pljuskovi, e, sad..koga šta zakači...kiša, led, kupljenje prašine, par kapi ili ništa...Ono što je važnije da temp ne idu u značajan pad...Mada kako je sutra moguća čarobna brojka 40, onda u petak 33 mu dođe zahlađenje.
 
Ако, може да се бира ја би лед бар нешто од осигурања да извучем јер од сунцокрета и кукуруза нема ништа.
 
Da mi je ove sto mere temperaturu povezati jedno sat vremena na suncu ostaviti pa da vidim kako bi onda merili
Temperatura se meri na travi u hladu 2 metra iznad zemlje, turite toplomer u frizider majke vam ga spalim bezobrazne
 
Tebi niko ne brani da meriš temperaturu čega oćeš u principu, ali se zna šta je prava temperatura (vazduha) . Sve drugo je temperatura koječega samo vazduha ne. Eno preključe drugar iz Paraćina stavio na taman asfalt izmerio skoro 60 pa nikom ništa (ako znaš zvojstva aposlutnog crnog tela to nema šta bilo koga da začudi) .😅

Imamo tu u firmi jedan bordo Punto sa onom odvratnom crnom plastikom, Sunce ti ono kako se greje ja mislim na 20 stepeni napolju možeš jaje da ispržiš unutra iznad instumenata.
 
Poslednja izmena:
Значи, признаје се само температура у хладу. А шта да радимо ми који нисмо у хладовини, нас ко јебе што је на сунцу и до 60 ц?
 
To je subjektivna temperatura, iliti subjektivni osećaj. Nažalost mi i sve oko nas nismo imuni na dodatno zagrevanje usled radijacije ali ne brini čovek ne može da oseća 60 svesno ili protiv svoje volje jer bi davno kolabirao kao stari ili osetljivi na neku bolest.

Ja sam, i svako normalan je valjda da se u takvim uslovima na radi ili bar debelo plaća preko, ali ko nas ....
 
Ma svi smo mi nervozni kad dođe ovakvo vreme, razumem ih, nije sigurno lako pogotovo živeti i zavisiti od poljoprivrede potpuno. Ne bih ni ja pa bio potpuno imun.

Da je gadno stvarno jeste, ali najgore što mi tu ama ništa ne možemo. Dal je normalno ili nije, bilo ili nije pre, gde se meri ili ne meri na kraju nam dođe na isto. Ono što je nesumljivo je ovakvo vreme retko kome može da prija stvarno, pa čak i onima koji obožavaju to isto leto da se ne lažemo. Eventualno starletankama što ih sponzoru vodaju iz klimatizovanog kafića u kafić, auta u auto, sobe u sobu..
 
Ma sve normalno. Bilo ranije. Nema potrebe vise pisati o ovom.
Smaramo.
Pa valjda si pogledao istoriju temperatura . I u daljoj proslosti ljudi nisu ni znali kolika je T niti su pratili iz sata u sat kolika je a mediji im nisu punili glavu o tome . Da se razumemo prvi ovakvo vreme ne podnosim i jedva cekam septembar .
@Kimi - tog subjektivnog osecaja na Suncu i na asfaltu nema . Ne bi bilo lose da se i to malo zvanicno prati 🤔
 
Nazad
Vrh