Vremenske prilike u 2024-oj godini

Баш кад спомињете озонски омотач, нешто се не сећам да повезују ове температуре и генерално временске прилике са озонским омотачем.
 
Како год било код мене су усеви лупили од ледину. Био вечерас да обиђем њиве и боље да нисам, мука ме ухватила када сам видео поготово сунцокрет листове би могао да прошверцујем као дуванске листове. Кукурузи подгорели мука ми више од свега овога. Кући наводњавам шећерац мислим да ни ту нема вајде за 24х колико наводњавам влага се ни не види.
 
Ovo do sada nisam primetio .U dvorištu imam jednu oazu koja nije betonirana pa sam zasadio neko drvce.Ova višnja ima vlage u izobilju (u zemlji) ali vidim da listovi počinju da "gore" .Samo oni okrenuti ka jugozapad-zapad.
Kod mene ispred kuce polovina lesnika se osusila,ona suncana strana naravno...pomislih ko zna od cega je-slucajnost...kad posle dva dana vidim i par kuca nize ista slika...nije dobro...
 
Poslednja izmena:
Gledam u Uzicu bilo nevreme,sad oblak ide ka meni.Grmi i seva u dalji i poceo je poprilicno jak vetar,valjda je nesto ostalo i ovamo da izruci.
 
Negde sam procitao da je prica o ozonskih rupama prevazidjena tj pocele se da se smanjuju

Ozonski omotac se dosta popravio od sredine 80 i pocetka 90-ih kada su zabranjeni stetni gasovi u razhladnim sistemima dezodoransima kao i u odredjenim idustirjama i trebalo bi da se potpuno oporavi do 2050-te .

Sta god da izaziva ovo nije nedostatak ozonskog omotac .

UV index ne zavisi samo od ozonskog omotaca nego i od gomile drugih stvari o kojima nisam odovoljno strucan da pricam .

Ono sto mogu da kazem jeste da u osnovnoj skoli sam gledao uvek dnevnik i dnevnu prognozu sa dedom i tada temeperature skoro nikada nisu isle preko 29-30 stepeni .

U srednjoj skoli smo pricali kako ce zavoriti skolu i proglasiti vanredno stanje ako temeperatura ode na 36 stepeni i da je sigurno i vise ali ne smeju da kazu da bi nas terali da idemo u skolu ..

Sada imamo temperature preko 40 sa nocima od 30 stepeni .
 
Nazad
Vrh