Vremenske prilike u 2023-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
kod nas sunce opicilo,milina da izadjes napolje

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
@sale ratar Imamo psenice,ima i vode po njivama negde u losijim delovima atara.Njen prinos zavisi od padavina u aprilu,maju,sad moze samo stete da pravi previse padavina,nista drugo.Prosle godine nam lezala voda tamo februar,mart po nekim psenicama,i sta je bilo u zetvi ?,3t po hektaru.
 
Za psenicu je za sad ne dosta vec "odvise".
Azot je aktiviran oko korenovog sistema, treba joj samo lepo vreme do 20 C max. Kisa moze tamo pred kraj meseca da se lepo aktivira i druga pirhrana.
Ima i kod nas njiva koje imaju vode i gde treba malo da prodje vremena da se ta voda upije.
Promenjivo vreme u narednih 10ak dana.
 
Čitao sam prognou iz RHMZS-a za narednih 6 meseci. I kažu sledeće: Mart prosečan i nema hladnoće, April isto prosečan i sa temp i sa kišom. Maj i Jun nema visokih temp (sve u normali za te mesece) ali zato kiše u proseku više za 10-15mm. Jul i Avgust sam malo većim prosečnim temperaturama (mada ne nešto extremno) ali zato manajk padavina za 5-10 mm. Opet je ovo PROGNOZA a šta će stvarno biti to ćemo sami videti.
 
Danas se provozao kolima kroz atar. I mogu vam reći, atar je spreman za novih 50l kiše. Pošto od predhodnih 50 ni traga ni glasa.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Danas se provozao kolima kroz atar. I mogu vam reći, atar je spreman za novih 50l kiše. Pošto od predhodnih 50 ni traga ni glasa.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Za to vreme malo vise ka Rumuniji...i traktorom voznja kroz atar je problematicna...atarski putevi su haos,u njivama jos vode ima...neke sitne padavine su pruhvatljive,sve iole ozbiljnije bice problem.
https://postimg.cc/w73qkCfw][/url]
 
Išao sam pre par dana u sloveniju,i većinom kroz hrvatsku i deo slovenije leži voda po njivama bar ovaj deo uz auto put.
U mom kraju bi mogla da pada danima...
 
@sale ratar druze slika od danas, sta jos da kazem

2932dfcbaa8c5bf3a0ded5c6b8566dc3.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh