Vremenske prilike u 2023-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jutros u kišomeru 2 litre kao rezultat sinoćne kišice. Ovim se količina u talasu povećala na 49 litara.:kisa:
 
Treba ona još jako mnogo da pada da bar približno nadoknadi deficit koji postoji.
Sve ovo što se trenutno nakupilo je površinski na terenima gde zemljište slabo upija.
Nivo podzemnih voda je na minimumu što se tiče mog pamćenja.
Kažu da je opao 4-5m.
Stari kopani bunar kod mene koji je uvek imao vode da u kratkom vremenu izda nekoliko m3, trenutno hidrofor
ne dohvata vodu od letos. I za sada se gotovo ništa nije popravilo.
Svemu tome je doprinela decenija iza nas sa mnoštvom ekstremno sušnih godina, ali i neregulisano i prekomerno
zalivanje iz velikih i dubokih bunara. To je do te mere otišlo da ugrožava i pijaći sloj za vodosnabdevanje.
Svako kome padne na pamet buši i crpi neograničeno prirodni resurs koji ima ograničenja.
To smo mi.
 
Nešto neće da otvori @glavonja013.

Ima li padavina na karatama dokle idu, pa bome ima. Tako da lepim to trendom gazi.

Jedan neslavan rekord ove klimatološke zime, ona je najgora glede snega u istoriji merenja u Kraljevu ali i mnogim drugim gradovima. Što se toplote tiče, ipak 2006 na 2007 ostaje nepravaziđena.

I zaista prolećni pogled na padavine daje više od proseka u delovima zemlje, ali ovo je samo crtarija:

spring-2023-weather-forecast-ecmwf-europe-seasonal-precipitation-anomaly-latest.png
 
Evo ovo je bilo u linku,sada ni meni nece da otvori taj link...
88a91abc1da1968ffc8d95d810149ce8.jpg


Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Za četvrtak stoji 50 litara, da li je moguće?

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Код мене 13. Иначе, од ових претходних киша су људи добили и 50 литара, код мене 21,5. Тако да ако код мене буде 13 код тебе може 50.
 
I za Lok 50, ima da nas podavi ko pacove

Izgleda da je nula višak...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh