Vremenske prilike u 2023-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Snega palo prekjuče 5-6 cm... Otišao do kišomera, kad ono međutim puk'o od mraza 😒

Juče do pola dana slab sneg, pa slaba kiša, pa sinoć umeren sneg, ali se nije zadržao...

Danas ceeeeo dan neka slaba rosulja, od malopre slab, sitan sneg...
 
Malopre ispraznio kišomer 4 litre. To je rezultat snega iz prošle noći i slabe kiše juče. Ovo podiže količinu iz ovog talasa na 47 litara.
 
Istina je tu u suštini tačno negde na pola puta. Niti zaliha iz hladnog dela godine može protiv suvoće i toplote u toplom, niti letnji pljuskovi mogu potpuno da komenzuju zimski nedostatak, jer, ne može leti kiša da pada svaki dan maltene, tj. može skoro svaki ali jednom u 100 godina kao 2014. npr.

Elem, što se tiče tih letnjih pljuskova, tu varira oblast koja najviše dobije, ali kada se saberu zimske (decembar+januar+februar) pa šta mislite ko je prvi? Da nije možda Bela Crkva? Pa naravno da jeste, neprikosnoveni lider. No, da li to znači da su u njenoj okolini najbolji prinosi? Pa ne bi reko, ako nema pomoći po nekog pljuska leti da naleti u pravo vreme.
 
Bela crkva je malo specificno mesto, blizu je Dunava, Nera joj je pod nosem, obronci Karpata jako blizu. Ali kisu najvise dobija taj deo Bele Crkve uz granicu sa Rumunijom. Hiljadu puta mi se desilo da budem u centru Bele Crkve, pljusti kisa, izadjes 5 km iz grada ono suvo.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
obronci Karpata jako blizu. Ali kisu najvise dobija taj deo Bele Crkve uz granicu sa Rumunijom. Hiljadu puta mi se desilo da budem u centru Bele Crkve, pljusti kisa, izadjes 5 km iz grada ono suvo.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
Upravo to. Čak i Nera podseća u tom donjem delu toka na planinsu reku i dalje. :)
 
Isto, plivaju mi neke pšenice, a najgore od svega je to sto posle puno kiša dolazi puno i dugo sunca. Tako da smo naj…. u najavi
 
Koliko pšenica stoji u vodi, 50-70-90%?
Kada bude gadna suša šteta je mnogo veća nego u normalnoj godini od vodoleža.
Inače kod nas je uzorano sve što se uzarati moglo. Kako je suša i manjak padavina zadnjih godina uzelo maha, preorane su jame koje su gooooooodinama stajale u parlogu i pod vodom. Sad je đavo kriv.
Ja lično navijam svim srcem da opet stane voda tamo gde je i ranije bilo vode, tada će breg da rodi i za jamu.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh