Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kad smo vec kod roma jel ima dobrovoljac da odvede romkinju na njivu da je opali al za svaki slucaj 3 puta za redom jel je ova susa dosta zajebana
 
I nas stalno obilazi ,zemlji ne znaci nista kad padne po par litara,kao da nije ni pala,ispari,osusi vetar,mizerni deo ostaje biljkama,za jedno prepodne.
Inace nemoj tako, Kimi nam znaci mnogo na forumu,iako uvek pozitivne prognoze idu za druge krajeve,opet za moj kraj zna da nema kise i to je to,ne moze znati unapred ,pogotovo ne za ovu vukojebinu gde zivim ,kad 9/10 kisnih oblaka nas obidje ....
 
Reč - dve o vremenu ;)

Afrika ne napušta još ovaj deo Evrope...današnjih 32, potom par dana ispod 30, ali u sredu i do 34.Što se padavina tiče veoma male šanse za popodnevne pljuskove stoje za danas i utorak, ponavljam, male.Nešto nestabilnije vreme krajem maja i početkom juna.
Do tada - naebali smo!
 
Pustite Kimija na miru.
Svi smo nervozni zbog suše.

Nego, da li neko zna dobre Dodole? Ili neku indijansku pesmu?
 
Počinje da liči vreme koliko toliko normalnom za ovo najnestabilnije doba, daju se maltene od danas do u nedogled svakodnevne aktivacije bar ponegde, naravno posebno po planinskim terenima.
A eto blizu kraja meseca i vrtloga koji počinje da kruži to okolo naših glava danima. Ako to ne ugasi bar delom većini žeđ ništa neće.

Za večeras ostaje tu taj zapadni deo Bačke, zapad i jug Srema. Tipa Šid, Mitrovica, tu će biti nečega, naravno i niže dole po Mačvi, ali bez obilnih padavina ( od par do 10ak litara kako gde zakači).
 
Poslednja izmena:
Počinje da liči vreme koliko toliko normalnom za ovo najnestabilnije doba, daju se maltene od danas do u nedogled svakodnevne aktivacije bar ponegde, naravno posebno po planinskim terenima.
A eto blizu kraja meseca i vrtloga koji počinje da kruži to okolo naših glava danima. Ako to ne ugasi bar delom većini žeđ ništa neće.

Za večeras ostaje tu taj zapadni deo Bačke, zapad i jug Srema. Tipa Šid, Mitrovica, tu će biti nečega, naravno i niže dole po Mačvi, ali bez obilnih padavina ( od par do 10ak litara kako gde zakači).
Salimo se kimi

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Jbg zato se zove prognoza vremena ,na osnovu onog sto je bilo i trenutnih podataka daje se okvirna prognoza ,Kimi kapa dole steta sto ne dajes podatke za sportcku prognozu. Dok sam radio lucerku bio sam nervozan ko stršljen a sad me zabole kako ce biti gledam okvirno otprilike da planiram radove .Moje je ùčinjeno uradjeno kako treba sve u fulu ostalo je od Boga da li ce biti kiše ili ne ili neke nepogode .
 
Jbg zato se zove prognoza vremena ,na osnovu onog sto je bilo i trenutnih podataka daje se okvirna prognoza ,Kimi kapa dole steta sto ne dajes podatke za sportcku prognozu. Dok sam radio lucerku bio sam nervozan ko stršljen a sad me zabole kako ce biti gledam okvirno otprilike da planiram radove .Moje je ùčinjeno uradjeno kako treba sve u fulu ostalo je od Boga da li ce biti kiše ili ne ili neke nepogode .
Pa ako nema kiše džaba smo sve radili
 
Zašiljkao se GFS za Beograd, kao što rekoh maltene svaki dan moguće da nešto bukne uokolo, ali pojedinačno i količinski sve je to idi mi dođi mi, nema signala složnog za neke velike padavine brzo već se sve rasteže:
Temperaturno toplo, posebno 24-27 posle normalnije:

ens-image-4.png
 
Kimi neko tvoje vidjenje situacije za moj kraj ? Konkretnije sela u podnozju Tupiznice.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh