Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Isto tako i ja jutros bacio po malinama, nameštalo se oko pola 9,porosilo i ode... Oko pola 12 me isteralo iz malinjaka opet, kosio travu, ali bukvalno je za 2 minuta padanja pokupila prašinu i to je to... Veštak onako tek uhvatio vlage i pobeleo po zemlji, vetar izduvao šta je bilo i žali bože što sam ga bacio i radio danas bilo šta kao "pred kišu
Sin mi rece da je sinoc posle 7 u BG bilo kise, e sad koliko ne znam.
 
Pexakp pa šta misliš, kako će da izgleda sezonska za leto? Kao i svaka, tj. svaki put, "nešto" toplije i sušnije od proseka. I nemaš greške. Baš takvi su i modeli, mada kažem to ne vredi nikad uzimati za bilo šta ozbiljno.

Inače i ja zanemeh od ovog podatka. Trenutna tačka rose po Vojvodini je neverovatna.:oops: Gledam Sremsku Mitrovicu, tačka rose -7,6°C !!! Da mi je neko to pričao ne bih mu verovao. Morao bih dobrano da pogledam po arhivi da nađem nešto slično. Ako se ne varam, prosečna tačka rose u ovo doba godine je 13°C, dakle punih 20 stepeni manje!o_O

Pa ta vazdušna masa nema gram vode u sebi, zato i jeste nebo ovako bistro i modroplavo, bez ikakvih čestica i ostalih gluposti. Prodor je duboko iz pravca kontinenta, još sa severozapada Rusije (Kalingradska oblast) pa još plus dodatno feniranje spuštanjem sa najviših delova Karpata (Semenik).

Evo vam jedna taza letnja...samo ne zaboravite da je ista najavljivala kišno kasnije proleće kod nas: :ROFLMAO:

2022-Europe-Summer-Highlights-1.webp
 
Poslednja izmena:
Pexakp pa šta misliš, kako će da izgleda sezonska za leto? Kao i svaka, tj. svaki put, "nešto" toplije i sušnije od proseka. I nemaš greške. Baš takvi su i modeli, mada kažem to ne vredi nikad uzimati za bilo šta ozbiljno.

Inače i ja zanemeh od ovog podatka. Trenutna tačka rose po Vojvodini je neverovatna.:oops: Gledam Sremsku Mitrovicu, tačka rose -7,6°C !!! Da mi je neko to pričao ne bih mu verovao. Morao bih dobrano da pogledam po arhivi da nađem nešto slično. Ako se ne varam, prosečna tačka rose u ovo doba godine je 13°C, dakle punih 20 stepeni manje!o_O

Pa ta vazdušna masa nema gram vode u sebi, zato i jeste nebo ovako bistro i modroplavo, bez ikakvih čestica i ostalih gluposti. Prodor je duboko iz pravca kontinenta, još sa severozapada Rusije (Kalingradska oblast) pa još plus dodatno feniranje spuštanjem sa najviših delova Karpata (Semenik).
E i to sam danas primetio za jako plavo nebo, bas sam i prokomentarisao na poslu. Odavno nisam video tako "cisto" plavo nebo.....
 
Brzo su isparile sve prognozirane promene. Ono sto je jos juce bilo optimisticno danas je teski pesimizam.
Kako objasniti takve prognoze. Usudili se uopste neko da da bilo kakvu prognozu 🤔
 
Što znači,da ćemo imati rose kada padne sneg. :osmeh:
Inače,pre pola sata došao iz obilaska.APN 6 laganica vožnja,smrz'o se ko pi...
 
Poslednja izmena:
Tačka rose je temperatura na kojoj bi se vazduh potpuno zasitio vodenom parom odnosno kondenzovao, pri nepromenjenoj vrednosti pritiska.

Arkadije, to teoretski samo ima smisla, ali nije nikada dokazano direktno, a i ako ima uticaj je mali.

Hladno hladno, južnije bude možda i prizemnog mraza.


Btw neki prilog iz Batrovaca i Morovića na TV-u i vidi se neka reka nije ogromna (nije Sava sigurno) ali bogme ni malo nije mala, ja se nešto ne sećam šta to može biti, opet ne deluje da je neki kanal...narode iz tog kraja?
 
Ili suša ili grad, kako god okreneš ćorak.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Гледам неколико прогноза и предвиђају за крај маја и почетак јуна захлађење и потоп. Ваљда ће нешто и добацити до нас.
 
YR, ide iz krajnosti u krajnost, jedan izlaz suv, drugi izlaz potop, sada opet suv.Videcu sta kaze GFS, nekako mi deluje bolji od EC.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh