Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovo ovde je kao ona prica sa ulaskom Srbije u eu. "Do 2012 ulazi... Do 2018 ulazi... Do 2022 ulazi..."
Strpite se, samo sto nije
 
Ovo nije vreme vec sranje da ne moze biti vece.
Pored temperature od 30 stepeni i ovog jeb..og vetra koji duva ko nenormalan u Maju sta ocekivati nego katastrofe u ratarstvu!
Psenice polako crkavaju, iz dana u dan sve vise i vise osim po negde u ataru gde je bilo kise. Nedostatak Majskih padavina je beda za psenicu a bez neke akumulacije u Maju sta ocekivati u Junu i Julu!
 
Formirao se jedan fin sistem na granici SLO i HR, videćemo da li će i šta stići do nas...noćas i rano izjutra.
 
Pa to je sistem koji će i usloviti onu najavu za deo Bačke i Srema za noć.

Čika Lazo, meni je ta prognoza za okolinu Knjaževca jedna od najgorih. Kakve tu zakonitosti lokalne vladaju, to verovatno samo neko ko aktivno posmatra taj kraj (kao Dejan) zna, mada verujem da i on ostane u čudu kakva zapravo rupa može sama kotlina oko grada biti. Do Sokobanje i Svrljiga i dođe ali dalje ka gradu pravo mučenje. Uopšte se to ne bi očekivalo, na prvu bi se reklo da je grad na savršenom mestu, na navetrini Stare Planine za dominantne zapadne vetrove, ali mućak. Nešto se daje za četvrtak, ali ni to nije nimalo sjajno, daleko je to od neke značajne kiše koja bi zaista popravila situaciju.

Peet je sve rekao, sve je čupavije, jednostavno moramo da dobijemo kako znamo i umemo ovaj vrtlog okolo nas par dana pri kraju meseca.
 
Kisnemo samo tako 😂. Prešao oblak preko nas, po boji na radaru treba da nosi 20 litara, a ono prc, ništa. Sad ide jedan veći, iz toga ako bude 20 kapi puna kapa. Ne piše nam se dobro
 
Грми и сева од правца Сомбора али ми се чини да то иде некуд даље да се од те кише нико неће овајдити.
 
По овоме долази са запада. Али напољу нема ништа.
96eff7518ac291c5a2d58a84804b08b0.jpg
 
Сутра је свети никола слава у каћу. Од 10 слава бар седам пута падне киша колико је пута покварила славље
 
Jel kisne neko veceras? Po radarima bi trebala vec da kisnu neka mesta u backoj. Isto i kod mene u selu je slava i cesto zna da pokisne, a daj boze da i sad pokise...
 
Ma kиша може и неки други дан дај се народ проведе деца да уживају ма сељаци ко сељаци они стално кукају тако су и прошле године ана крају 5 тона кукуруза по јутру
 
Non stop se nadam da kiša mora da krene da pada.Medjutim u razgovoru sa starijim članovima foruma pričali smo zapravo pričali su mi o 2000 godini i 2003 a neki se sećaju i 1993.
Kažu da 2003 god kiša nije pala od aprila maja pa do novembra.
Znaci moze svasta da bude
 
Non stop se nadam da kiša mora da krene da pada.Medjutim u razgovoru sa starijim članovima foruma pričali smo zapravo pričali su mi o 2000 godini i 2003 a neki se sećaju i 1993.
Kažu da 2003 god kiša nije pala od aprila maja pa do novembra.
Znaci moze svasta da bude
Ako nista bar se.lepo oralo posle kise u novembru 🤣
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh