Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene veća kiša poslednji put pala 22. aprila, od tada za 20 dana pao samo 1 mm. Bilo je najava za sutra, ali se odlaže za utorak.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Juce prskajuci suncokret naisao sam na ovu spravu negde po njivi.
Zna li neko o cemu se radi?
Neki modem, prate li vreme verovatno. Kutijica ima 4 baterije od 1.5 v i neku maticnu plocicu.
Baceno iz aviona verovatno.
1c9b922c434383359fb3ccb66e9d4736.jpg

eaf4e2560e857ca3cd7c147154e9c9fa.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Neko je ovde nekad napisao da nikada nije mogla da bude dobra godina i za pšenicu i za kukurkuz (mada ja za moj kraj se sećam jedino one katastrofalne 2014 - zbog poplave - da sam imao dobar prinos i pšenice a i kukuruza). Ako je tako i ako će pšenica da omane ajde onda da se nadamo da će kukuruz (a i ostale prolećne kulture) da rode dobro.
 
Reč - dve o vremenu ;)

Sledeće LOTO izvlačenje popodnevnih pljuskova najavljuje se za utorak, do tada pravo leto u sred maja...Od srede blagi pad temp. i dalje sunčano (do 25 stepeni), ali od petka nastavlja se zona 30.
Nadajmo se da neće biti velikih oluja i leda,a da bar pokisnu oni koji nisu pre neki dan.
 
Dragi moj Peet, neverovatan ulov. Baš je ekstremno mala šansa da se naleti na takvo nešto. Ili je boksić otpao sa aviona i pao tu, ili je to sondažni balon iz Beograda, Segedina ili Temišvara. :D

Što se tiče kiša, noćas i sutra se primarno sve drži brdsko-planinskog terena na zapadu, jugozapadu i jugu. Biće i nekih razvoja na krajnjem jugu Srema i u Mačvi ali sitno je to.

Svakako mnogo bolja šansa je utorak, posebno za središnji pojas zemlje koji deluje nekako u centru pažnje. U Vojvodini reklo bi se standardno, što južnije to bolje.
 
Dragi moj Peet, neverovatan ulov. Baš je ekstremno mala šansa da se naleti na takvo nešto. Ili je boksić otpao sa aviona i pao tu, ili je to sondažni balon iz Beograda, Segedina ili Temišvara. :D

Što se tiče kiša, noćas i sutra se primarno sve drži brdsko-planinskog terena na zapadu, jugozapadu i jugu. Biće i nekih razvoja na krajnjem jugu Srema i u Mačvi ali sitno je to.

Svakako mnogo bolja šansa je utorak, posebno za središnji pojas zemlje koji deluje nekako u centru pažnje. U Vojvodini reklo bi se standardno, što južnije to bolje.
Daj boze!
 
Dragi moj Peet, neverovatan ulov. Baš je ekstremno mala šansa da se naleti na takvo nešto. Ili je boksić otpao sa aviona i pao tu, ili je to sondažni balon iz Beograda, Segedina ili Temišvara. :D

Što se tiče kiša, noćas i sutra se primarno sve drži brdsko-planinskog terena na zapadu, jugozapadu i jugu. Biće i nekih razvoja na krajnjem jugu Srema i u Mačvi ali sitno je to.

Svakako mnogo bolja šansa je utorak, posebno za središnji pojas zemlje koji deluje nekako u centru pažnje. U Vojvodini reklo bi se standardno, što južnije to bolje.
@Kimi, Kosovo i Metohija, kakve su nama sanse da pokisnemo?
 
Dragi moj Peet, neverovatan ulov. Baš je ekstremno mala šansa da se naleti na takvo nešto. Ili je boksić otpao sa aviona i pao tu, ili je to sondažni balon iz Beograda, Segedina ili Temišvara. :D

Što se tiče kiša, noćas i sutra se primarno sve drži brdsko-planinskog terena na zapadu, jugozapadu i jugu. Biće i nekih razvoja na krajnjem jugu Srema i u Mačvi ali sitno je to.

Svakako mnogo bolja šansa je utorak, posebno za središnji pojas zemlje koji deluje nekako u centru pažnje. U Vojvodini reklo bi se standardno, što južnije to bolje.
Upravo je stala kisa.
Iznenada ni od kuda u kisomeru 9 lit. Pravi letmji pljusak.
Ovo je prvi put da se gresi po nas pozitivno!
Sigurno zbog onog modema kojeg sam doneo kuci!

a352da7ce2cd8b5ab2615dbffb414ba0.jpg
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh